Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i Mały OKR

Kolejny raz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach organizuje miejską oraz regionalną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego OKR. Wkrótce poznamy najlepszych recytatorów regionu i kraju! 

Poniżej przedstawiamy harmonogram i wszelkie niezbędne informacje.

PROGRAM ELIMINACJE REGIONALNE OKR i MAŁY OKR - POBIERZ

 

MAŁY OKR 2019

 

25-27 marca 2019 r. od godz. 10:00 w Teatrze „Korez” w Katowicach odbędą się przesłuchania w ramach Eliminacji Regionalnych Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Mały OKR 2019”.

 

REGULAMIN MAŁY OKR 2019 – POBIERZ

 

KARTA ZGŁOSZENIA – POBIERZ

 

Karty zgłoszeń prosimy przesłać do 15 marca 2019 r. na adres organizatora: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4, 40-003 Katowice.

 

Uwaga! Obowiązują limity kwalifikacyjne – 1 osoba (reprezentująca miasto/powiat/gminę) z każdej kategorii wiekowej – nie więcej niż 5 ogółem.

 

Organizator eliminacji regionalnych, zasiadający w komisji oceniającej eliminacji niższego szczebla, może podjąć decyzję o zmianie wysokości limitów kwalifikacyjnych.

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI 2019 

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest organizatorem Eliminacji Regionalnych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych.

 

Przesłuchania konkursowe odbędą się 8-10 kwietnia 2019 roku od godz. 10:00 w Teatrze „Korez” w Katowicach.

 

Organizatorzy zapewniają odpowiednie warunki techniczne do przesłuchań.

REGULAMIN i KARTY ZGŁOSZENIA na 64. OKR do pobrania na stronie konkursu: www.scena.tkt.art.pl

 

Karty zgłoszeń prosimy przesłać do 25 marca 2019 roku na adres organizatora: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4, 40-003 Katowice.

 

Uwaga! Obowiązują limity kwalifikacyjne – 2 osoby z turnieju recytatorskiego oraz po 1 osobie z pozostałych turniejów konkursowych (dopuszcza się zmianę liczby osób w ramach poszczególnych turniejów - ale łączna liczba reprezentantów jednego miasta/gminy wynosi 5 osób).

 

Organizator eliminacji regionalnych, zasiadający w komisji oceniającej eliminacji niższego szczebla, może podjąć decyzję o zmianie wysokości limitów kwalifikacyjnych. 

 

W trosce o zachowanie wysokiego poziomu konkursu, przypominamy o konieczności organizowania eliminacji na szczeblu gminnym/miejskim/powiatowym.

 

 

 

WIĘCEJ O KONKURSIE

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest przedsięwzięciem o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Jest to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w całej Polsce, w którym laureatami było wielu później znanych i cenionych polskich aktorów. Nie ma podobnego konkursu w Europie. W konkursie udział biorą uczniowie zerówek, szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli. Konkurs ma służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania sztuką recytacji. Udział w eliminacjach wzmacnia zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwala skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.

 

Konkurs obejmuje 4 turnieje: Recytatorski, Poezji Śpiewanej, Teatrów Jednego Aktora, Wywiedzione ze słowa.

 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest także pomysłodawcą konkursu recytatorskiego „Mały OKR”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w subregionie katowickim. RIK od ponad 10 lat organizuje i koordynuje eliminacje konkursu na etapach: środowiskowych, miejskich, regionalnych. „Mały OKR” przygotowuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z subregionu katowickiego do późniejszego uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla szkół ponadpodstawowych i dorosłych.

 

Organizatorem Centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

 

PATRONI MEDIALNI TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSÓW:

Radio Katowice

Radio Silesia

TVP 3 Katowice

 

TVS  

 

 

 

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download