Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja podsumowująca projekt operatorkultury.pl w roku 2017

Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt operatorkultury.pl, realizowany w województwie śląskim w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2017 o godz. 11.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4). Do udziału w sposób szczególny zachęcamy nauczycieli, edukatorów i animatorów realizujących działania z zakresu edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja!

W 2017 roku sfinansowaliśmy wiele lokalnych działań edukacyjnych, organizowaliśmy szkolenia i spotkania sieciujące, wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach prowadziliśmy międzysektorowe badania edukacji kulturowej.

PROGRAM
10.30-11.00 - rejestracja uczestników
11.00-11.15 - katowicka premiera książki “Alfabet Sztuki Dziecka” / Ewa Kokot / prezentacja publikacji i projektu FUTURE ARTIST
11.15-12.00 - Bardzo Młoda Kultura w regionie - zaprezentujemy sfinansowane w projekcie pomysły edukacji kulturowej dla dzieci i młodzieży:
-> Sztuka przez dotyk / Barbara Szyc / Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
-> Lepsze noty - sztuka wspólnoty / Aleksandra Eichler, Alicja Szozda / Rybnik: Dom Kultury Boguszowice w Rybniku, Zespół Przedszkolno-Szkolny nr 14 w Rybniku
-> Mikropokoje / Magdalena Futrzyk / Szkoła Podstawowa nr 4 w Bytomiu
-> Kontaktowy - spotkania teatralne / Maciej Pezdek / Żywiec
12.00-13.00 - Remanent, czyli po co kultura w szkole i szkoła w kulturze / panel dyskusyjny z udziałem młodzieży / prowadzenie: Agata Tecl-Szubert
13.00-13.30 - przerwa kawowa
13.30-16.30 - warsztaty:
1. Nie myśl o słoniu! Rama jako narzędzie komunikacji / prowadzenie: dr Artur Madaliński
Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom fundamentalnego dla skutecznego procesu komunikacji pojęcia ramy. Ramy to struktury pojęciowe, które kształtują nasze widzenie świata. Przed ramą nie ma ucieczki, ale też zbudowanie odpowiedniej ramy komunikacyjnej stanowi zasadniczy warunek stworzenia zajmującej opowieści. Bez dobrej opowieści natomiast nie ma dobrej - czyli efektywnej - komunikacji. Jak stworzyć zajmującą opowieść? Jak zbudować ramę? Jak przy jej pomocy komunikować o działaniach instytucji kultury lub oświaty? Jak opowieść wpływa na wizerunek instytucji? To tylko niektóre z kwestii, którymi zajmiemy się w trakcie warsztatów. Spróbujemy także zbudować ramę. Językową, rzecz jasna.

2. Pedagogika teatru / prowadzenie: Iwona Woźniak
Warsztat ma na celu wyposażenie uczestników w umiejętności wytworzenia potrzeb kulturalnych u odbiorcy. Wykorzystując metody teatru (m.in. pedagogiki teatru, kreacji zbiorowej i etnoperformansu) dostarczy „narzędzi” do zbudowania autorskich pomysłów na animację środowisk za pomocą teatralnych działań.

Udział w spotkaniu i warsztacie jest bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona. REJESTRACJA: LINK http://tiny.cc/bmk_podsumowanie


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download