Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne Wydarzenia z Regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. Wszelkie wiadomości i materiały można przesyłać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o ogólnopolskich konkursach artystycznych skierowanych do twórców znajdują się na stronie www.regionalneobserwatoriumkultury.pl/konkursy.html

Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Sejmików Wiejskich Zespołów Teatralnych, organizowanych przez Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Formuła Sejmików obejmuje pięć przeglądów międzywojewódzkich, podczas których wiejskie zespoły teatralne przygotują i zaprezentują: widowiska w oparciu o obrzędy, obyczaje, prace domowe i polne; utwory dramatyczne oraz programy mieszczące się w pojęciu małych form teatralnych.

Czytaj więcej...

XV Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

Już po raz 15. Towarzystwo Przyjaciół III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Żorach zaprasza nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych województwa śląskiego do udziału w Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta. Konkurs ten organizowany jest pod honorowym patronatem żony poety, pani Katarzyny Herbert i stawia sobie za cel kształtowanie wrażliwości artystycznej młodych ludzi w ich obcowaniu z twórczością Poety.

Czytaj więcej...

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej

Fundacja Artystyczna Cantito serdecznie zaprasza Państwa na czwartą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Aktualnie do 31 maja br. trwa nabór uczestników. Więcej szczegółów znajduje się pod adresem: www.fundacjacantito.pl/ofpk

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w katowickim Oddziale IPN

Jak co roku zapraszamy na cykl wydarzeń organizowanych oraz współorganizowanych przez nasz Oddział w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Czytaj więcej...

ALA Slot

20 marca 2017 Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie organizuje imprezę o charakterze dnia otwartego - ALA SLOT. Oferta kierowana jest do gimnazjalistów z Częstochowy (i nie tylko). Program wydarzenia stworzyli nauczyciele z ALA (m.in. Antoni Rot, Waldemar Ossowski, Robert Szkiel, Kamila Szymczyk-Brzykcy, Katarzyna Zwolska-Płusa - czyli czynni częstochowscy artyści, którzy na co dzień uczą w ALA), absolwenci ALA (m.in. Paweł Bilski, Kacper Wójcicki) oraz aktualni uczniowie. Jest to okazja dla młodzieży z Częstochowy (i nie tylko), by odkryć swój talent sprawdzając się w rożnych dziedzinach sztuki i nauki.

Czytaj więcej...

Książka "Rozbark - Nikiszowiec: Na Wspólnym Szlaku"

W związku z wydaniem przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych książki pt. "Rozbark - Nikiszowiec: Na Wspólnym Szlaku" serdecznie zapraszamy na spotkania promujące tę nietypową publikację. „Rozbark – Nikiszowiec: Na Wspólnym Szlaku” to rodzaj przewodnika turystycznego po obu tych miejscach, który powstał m.in. w oparciu o wywiady z mieszkańcami, a także o wiedzę i materiały lokalnych pasjonatów i historyków.

Czytaj więcej...

Fotografia dzikiej przyrody 2016 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Najbardziej zadziwiające, wzruszające i wstrząsające zdjęcia przyrody z całego świata, nagrodzone w międzynarodowym konkursie Wildlife Photographer of the Year 2016, od 2 marca będą prezentowane w Muzeum Górnośląskim.

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę WIelkanocną

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu pszczyńskiego do udziału w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Wielkanocną. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne. Każdy uczestnik może nadesłać 1 pracę o wymiarach kartki pocztowej A5, zaprojektowaną i wykonaną dowolną płaską techniką (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.), umożliwiającą ekspozycję w antyramach.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: