Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne wydarzenia z regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. W celu dodania wydarzenia do bazy inicjatyw prosimy o uzupełnienie formularza pod linkiem. Wysłane zgłoszenie zostanie dodane najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych, prosimy o uwzględnianie tego w związku z terminami wydarzeń. 

Dobry film na warsztat

27 listopada w Kinie Kosmos w Katowicach o 17.30 odbędzie się spotkanie z twórcami i realizatorami projektu Nowe Legendy Miejskie – Śląsk. Wydarzenie odbywa się w ramach Filmowej Akademii Nauczycieli. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy

Zapraszamy na wystawę Muzeum Zagłębia w Będzinie „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy”, która odbędzie się 3.10.2018 – 2.12.2018 w Pałacu Mieroszewskich w Warszawie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Zagłębia w Będzinie. 

Mieszczanin Szlachcicem - Annum Festival 2018

Zapraszamy na Annum Festival i spektakl „Mieszczanin Szlachciem”. 29 września o 18.00 zapraszamy do Tarnogórskiego Centrum Kultury, a 30 września o 18.00 do Chorzowskiego Centrum Kultury. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Festiwalu.

Zbigniew Piszczako w parku

Od 14 września MDK Kazimierz w Sosnowcu zaprasza na wystawę prac Zbigniewa Piszczako, którą będzie można oglądać w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym – okolice mini-zoo. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

REGIONALNY KONKURS POETYCKI „MYŚLI MO TYLA”

Zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Poetyckim „MYŚL MO TYLA”. Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Artystyczne T.Art, MDK nr 2 w Zabrzu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku

X Festiwal Metalfest 2018

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu zaprasza na X Festiwal METALFEST. Koncert odbędzie się 6 października 2018 r. o godzinie 18.00 w sali koncertowo-widowiskowej MUZA w Sosnowcu (ul. Warszawska 2). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Jazz Art Fashion Festival

W sobotę 22 września Jazz Art Fashion Festival 2018 zmieni Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w miejsce tętniące…. modą, designem, sztuką, muzyką i smakiem. Czekać będzie ponad 40 wystawców oraz Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego. Wydarzenie rozpoczyna się o 11.00 i potrwa do późnego wieczora. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Dziecięca Akademia Nauk

 

 

22 września o 10.00 w Chorzowskim Centrum Kultury rozpocznie się inauguracja „Dziecięcej Akademii Nauki”, podczas której rozdane zostaną indeksy i odbędzie się pierwszy wykład. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora – Chorzowskiego Centrum. 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download