Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne Wydarzenia z Regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. Wszelkie wiadomości i materiały można przesyłać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o ogólnopolskich konkursach artystycznych skierowanych do twórców znajdują się na stronie www.regionalneobserwatoriumkultury.pl/konkursy.html

Festiwal Organizacji Pozarządowych w Katowicach

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w dniach 8-9 września. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest „profesjonalizacja III sektora”. Festiwal jest przede wszystkim okazją do promowania katowickich organizacji pozarządowych, a lokalizacja Miasteczka Festiwalowego na katowickim rynku będzie dobrą ku temu okazją.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla odważnych w Suszcu

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na osoby zainteresowane sztuką przetrwania na warsztaty survivalu i bushcraftu! Warsztaty odbędą się w dniach 18-20 sierpnia 2017 r. w lasach suszeckich i są przeznaczone dla: dorosłychm młodzieży od 15 r. ż., młodzieży od 12 r. ż. z dorosłym opiekunem. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmuje biuro GOK: 32 212 44 91 wew. 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej...

Konkurs na Rybnicką Rybę

Zapraszamy do udziału w konkursie na Rybnicką Rybę, którą będzie można zaprezentować w ramach II RYBNICKIEJ PARADY RYB oraz prezentacji scenek teatralnych na Festiwalu z Ikrą. Celem konkursu jest stworzenie oryginalnego wizerunku ryby, stworzenie scenki teatralnej nawiązującej swoją tematyką do Ryby (max. 10 min.), a także wspólne świętowanie podczas II Parady Ryb, aktywizacja mieszkańców miasta Rybnika i rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości estetycznej, wyobraźni i inwencji twórczej uczestników konkursu.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny „Moje podróże małe i duże” w Suszcu

Utrwalenie w fotografii piękna podróżowania i poznawania świata, prezentowanie różnorodnych osiągnięć twórczych w szeroko rozumianej tematyce podróży, popularyzacja fotografii podróżniczej, gromadzenie najciekawszych fotografii o tematyce podróżniczej - to główne cele, które przyświecają Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Suszcu www.kulturasuszec.eu - organizatorowi kolejnej edycji Konkursu Fotografii Podróżniczej i Turystycznej „Moje podróże małe i duże”.

Czytaj więcej...

Odpust u Babci Anny

Zapraszamy na kolejny Odpust u Babci Anny organizowany przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych wraz z Partnerami i Mieszkańcami Nikiszowca i Janowa. Impreza jest letnią edycję Jarmarku Na Nikiszu. 30 lipca już po raz dziewiąty spotkamy się na urokliwym nikiszowieckim rynku. Jak co roku będzie wiele stoisk z rękodziełem, sztuką, pamiątkami. Dla smakoszy - śląska kuchnia i maszkety z tradycyjnych "bud odpustowych".

Czytaj więcej...

Kabaret Ani Mru-Mru w Łaziskach Górnych

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza na występ kabaretu Ani Mru-Mru, który odbędzie się 23 września w sali widowiskowej MDK. Bilety w cenie 55 zł (parter) do nabycia w kasie MDK oraz na stronie internetowej.

51. Sabałowe Bajania

Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" zaprasza do udziału w 51. Festiwalu Folkloru "Sabałowe Bajania". Od 9 do 13 sierpnia 2017 będzie można uczestniczyć w konkursie gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych. Wśród atrakcji zaplanowano także prezentacje kapel ludowych, wystawę twórczości ludowej, kiermasz sztuki, degustację potraw regionalnych oraz występy zespołów folklorystycznych z Polski i spoza jej granic. Nie zabraknie także spektakli teatralnych i tajemniczej "Sabałowej Nocy". Poniżej można znaleźć harmonogram imprezy.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download