Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne wydarzenia z regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. W celu dodania wydarzenia do bazy inicjatyw prosimy o uzupełnienie formularza pod linkiem

VII Konkurs Sztuki Ludowej "Ażurowe piękno. W świecie koronki i wycinanki"

Ideą konkursu "Ażurowe piękno. W świecie koronki i wycinanki" jest ukazanie aktualnego stanu tradycyjnego wycinankarstwa oraz koronkarstwa, jak również próba uchwycenia i zaprezentowania transformacji, jakie zachodzą w tych dwóch dziedzinach twórczości ludowej. Celem przedsięwzięcia jest również edukacja oraz popularyzacja rękodzieła jako materialnego dziedzictwa kulturowego.

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca 2018 roku. Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 1 września 2018 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku. 

Warsztaty EkoKosmetyki

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie zwracamy uwagę na naszą Matkę Ziemię. Z okazji Dnia Ziemi Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu proponuje warsztaty domowej produkcji naturalnych kosmetyków.

„(Nie) Łam się” XII Śląski Turniej Tańca Ulicznego w Zabrzu

 Zapraszamy na „(Nie) Łam się” XII Śląski Turniej Tańca Ulicznego w Zabrzu, który odbędzie się 19 maja 2018 roku w hali sportowej Pogoń w Zabrzu.

Projekt „(Nie) Łam się” jest najstarszym na Śląsku projektem skierowanym do dzieci i młodzieży uprawiającej taniec uliczny. Jego pierwsza edycja odbyła się 15 lat temu - w 2003 roku. Warsztaty i turniej organizowane w jego ramach w dużym stopniu ukształtowały wysoki poziom tego stylu tańca na Śląsku.

Roztańczona Metropolia

Zapraszamy do udziału w konkursie „Roztańczona Metropolia”, który odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.

Gruzja w pigułce. Muzealne Spotkania Podróżnicze

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Muzealne Spotkania Podróżnicze pt. „Gruzja w pigułce”, które odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku o godz. 17:00 w Pałacu Mieroszewskich.

XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta

Zapraszamy na XVI Wojewódzki Konkurs Poezji Zbigniewa Herberta, organizowany przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Zbigniewa Herberta w Żorach. Finał wydarzenia odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

 

Zapraszamy na XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018, który odbędzie się 24 i 25 marca 2018 roku w Hali na Skarpie w Bytomiu przy ulicy Modrzewskiego 5.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download