Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne Wydarzenia z Regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. Wszelkie wiadomości i materiały można przesyłać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o ogólnopolskich konkursach artystycznych skierowanych do twórców znajdują się na stronie www.regionalneobserwatoriumkultury.pl/konkursy.html

Spektakl w DK w Rybniku-Boguszowicach

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza: 23 kwietnia o godz. 15.00 i 17.00 na Premierowy spektakl pt. „Przygody smoczego rodzeństwa, Hieronima i Hieronimki” w wykonaniu Teatru Fik-Mik. Bilet wstępu: 8 zł.

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN 11

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN 11. Przyjmowanie prac konkursowych trwa do 5 maja, a wernisaż wystawy pokonkursowej wraz z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 10 czerwca. 

Czytaj więcej...

Zaproszenie do Przystanku Historia (77 rocznica Zbrodni Katyńskiej)

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Święto zostało ustanowione przez Sejm w 2007 r. w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w ZSRS masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

Czytaj więcej...

"(Nie) łam się" - XI Turniej Tańca Ulicznego i warsztaty

Projekt „(Nie) Łam się” powstał w 2003 roku i jest obecnie imprezą o najdłuższej tradycji na Śląsku. Uczestniczy w nim rokrocznie ok. 500 młodych tancerzy, biorących udział w zmaganiach turniejowych i warsztatach tanecznych. W tym roku „(Nie) Łam się” odbędzie się w weekend 20-21 maja 2017 roku.

Czytaj więcej...

Marzeniogranie w DK Boguszowice

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu piosenki artystycznej "Marzeniogranie" solistów i zespoły w kategoriach: gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, z terenu Gminy Rybnik. Organizatorem Festiwalu jest Dom Kultury w Rybniku - Boguszowicach przy współpracy z Biurem Europosła pana Bolesława Piechy. Zgłoszenia wykonawców/zespołów (zespół max do 3 osób) przyjmowane będą do dnia 20 kwietnia 2017 r. Nagrodą główną jest kilkudniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Szczegóły dostępne są pod linkiem.

Nowa wystawa w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą „Zbrodnia i pamięć. Bykownia – czwarty cmentarz katyński”, która prezentowana jest w Przystanku Historia - Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika od 29 marca do 30 kwietnia 2017 r. Ekspozycja dotyczy tajnego cmentarza NKWD w Kijowie-Bykowni na Ukrainie, miejsca gdzie grzebano ofiary stalinowskich zbrodni z lat 1937-1941, w tym polskich obywateli z tzw. Ukraińskiej Listy Katyńskiej.

Czytaj więcej...

MDK Łaziska zaprasza na festyn charytatywny

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do udziału w festynie charytatywnym ŁAZISKIE SZKOŁY DLA JASIA SUCHONIA. Festyn odbędzie się 23 kwietnia, początek o godz. 12.45. Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Świątecznie-Jajecznie - warsztaty w Starochorzowskim Domu Kultury

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Zajęcia odbędą się 12 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 i 11.00
Tegoroczna zabawa plastyczna, warsztaty i konkurs to zdobienie przez: KOLAŻ i FROTAŻ.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: