Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne wydarzenia z regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. W celu dodania wydarzenia do bazy inicjatyw prosimy o uzupełnienie formularza pod linkiem

Hronowskie Jabłuszko 2018

Zapraszamy na "Hronowskie Jabłuszko 2018", czyli nieprofesjonalny, niezawodowy, międzynarodowy przegląd tańca klubów tanecznych, grup, kółek i innych ugrupowań dziecięcych z całej Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski, w różnych stylach tanecznych.

26.05.2018 / godz. 9.00 / Dom Dzieci i Młodzieży w Hronovie (Czechy)

Więcej informacji można znaleźć TU.

Projekcja filmu: Ojciec, czyli o Pieronku

22 stycznia 2018 r. o godzinie 17:30 w Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” odbędzie projekcja filmu „Ojciec, czyli o Pieronku” oraz spotkanie z reżyserem - Szymonem J. Wróblem. O filmie: Pochodzący z Żywiecczyzny Biskup Tadeusz Pieronek ma na swoim koncie doktorat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z zakresu prawa kanonicznego i habilitację Akademii Teologii Katolickiej w Krakowie. Z ramienia Stolicy Apostolskiej od 1990 roku uczestniczył w rokowaniach z rządem RP w sprawie zawarcia konkordatu. Od 1987 roku krajowy duszpasterz prawników. W latach 1993-1998 pełnił funkcję sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. A na Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie wykładał od 1965 roku. Z pod jego skrzydeł wyszło wielu duchowny, którzy dziś są ważnym głosem w Kościele. Jaki wpływy na historię Biskupa Pieronka, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie? Rodzinne relacje? Jaki wypływ miała kultura góralska, wiersze, czasy okupacji i mało znana historia jego wybitnego taty? Ten film ma pokazać historię człowieka, księdza, z Żywiecczyzny, który chętnie rozmawiał z młodzieżą na Przystanku Woodstock, i nigdy nie unikał trudnych tematów. Ma on również przypomnieć historię Władysława Pieronka, ojca ks. Biskupa, kronikarza, legionisty, społecznika, samorządowca, który w swojej działalności walnie przyczynił się do powstania m.in. pierwszego „wiejskiego kina” w Polsce. W pierwszej przestrzeni filmu zobaczymy to, co, na co dzień jest niezwykle potrzebne, czyli dialog. W drugiej zobaczymy młodzież. W pewnym momencie te dwie przestrzenie będą miały wspólny mianownik. W jakim? Tego dowiemy się z filmu. Wstęp wolny!

Muzealne Spotkania Podróżnicze. Laponia- rok w krainie reniferów

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na spotkanie podróżnicze pt. „Laponia - rok w krainie reniferów”, które odbędzie się 2 lutego 2018 roku w Pałacu Mieroszewskich.

XVI Festiwal Piosenki Europejskiej w Rybniku

Festiwal Piosenki Europejskiej to wydarzenie organizowane przez Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Do uczestnictwa zaproszeni są soliści w wieku 15-25 lat, wykonujący muzykę w jednym z języków krajów Unii Europejskiej (w 2018 r. są to: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski). Każdy z uczestników wykonuje dwie piosenki w jednym lub dwu językach, oraz krótką autoprezentację w jednym z języków obcych.

Finisaż wystawy „Święty od wody – wizerunki Jana Nepomucena w województwie łódzkim i Zagłębiu Dąbrowskim”

Zapraszamy na finisaż wystawy „Święty od wody – wizerunki Jana Nepomucena w województwie łódzkim i Zagłębiu Dąbrowskim”, który odbędzie się w Zamku w Będzinie (ul. Zamkowa 1) 11 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00.

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO.
Celem konkursu jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania literaturą, przygotowanie ich do uczestnictwa w kulturze, zachęcanie do kreatywnego spojrzenia na świat, pobudzanie wrażliwości oraz promocja talentów literackich poprzez druk nagrodzonych utworów w tomiku.

Wystawa prac Pawła Stańczyka

Zapraszamy na wystawę prac Pawła Stańczyka pt. "Głos satyryka", którą będzie można oglądać od 10 stycznia do 28 lutego 2018 r. w budynku MDK "Kazimierz" w Sosnowcu. Wstęp wolny! 

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marka Hłaski.
Konkurs jest szansą dla autorów, którzy jeszcze nie mieli okazji zadebiutować oraz dla tych, którzy już debiutowali, ale czują potrzebę poddania się ocenie specjalistów, znawców literatury. Uczestnicy konkursu mają możliwość rozwoju swoich pasji literackich. Konkurs ma na celu stworzenie nowych możliwości dla pisarzy oraz otwarcie ich na świat literatury.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download