Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne wydarzenia z regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. W celu dodania wydarzenia do bazy inicjatyw prosimy o uzupełnienie formularza pod linkiem. Wysłane zgłoszenie zostanie dodane najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych, prosimy o uwzględnianie tego w związku z terminami wydarzeń. 

REGIONALNY KONKURS POETYCKI „MYŚLI MO TYLA”

Zapraszamy do udziału w Regionalnym Konkursie Poetyckim „MYŚL MO TYLA”. Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Artystyczne T.Art, MDK nr 2 w Zabrzu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku

Jazz Art Fashion Festival

W sobotę 22 września Jazz Art Fashion Festival 2018 zmieni Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w miejsce tętniące…. modą, designem, sztuką, muzyką i smakiem. Czekać będzie ponad 40 wystawców oraz Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego. Wydarzenie rozpoczyna się o 11.00 i potrwa do późnego wieczora. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Zbigniew Piszczako w parku

Od 14 września MDK Kazimierz w Sosnowcu zaprasza na wystawę prac Zbigniewa Piszczako, którą będzie można oglądać w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym – okolice mini-zoo. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Koncert i spektakl "Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird"

 

18 września o godzinie 18 zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na koncert i spektakl "Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird". Wydarzenia odbędą się w ramach akcji WOLNOŚĆ CZYTANIA w Chorzowie. Więcej informacji na stronie internetowej.

X Festiwal Metalfest 2018

Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu zaprasza na X Festiwal METALFEST. Koncert odbędzie się 6 października 2018 r. o godzinie 18.00 w sali koncertowo-widowiskowej MUZA w Sosnowcu (ul. Warszawska 2). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Wakacje w Muzeum Zagłębia w Będzinie. Dwie wystawy, premiera gry planszowej!

Wystawa „Gry planszowe. Świadectwo cywilizacji” – 07.07.2018 r. – 02.09.2018 r.

Wystawa malarstwa Justyny Strąk „Opowieści z morza podświadomości” – 13.07.2018 r. – 09.09.2018 r.

Zagraj z nami w muzeum! – 24.07.2018 r.

POZNAJ SZCZEGÓŁY!

Dziecięca Akademia Nauk

 

 

22 września o 10.00 w Chorzowskim Centrum Kultury rozpocznie się inauguracja „Dziecięcej Akademii Nauki”, podczas której rozdane zostaną indeksy i odbędzie się pierwszy wykład. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora – Chorzowskiego Centrum. 

Gra o Tron Królewskiej Huty - gra miejska

Summer is coming! 14 lipca br. (sobota) Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” zaprasza do podróży w czasie – aż 150 lat wstecz, kiedy to zostały nadane prawa miejskie kolonii „Królewska Huta” (Königshütte). Z okazji tej pięknej rocznicy odbędzie się „Gra Miejska o Żelazny Tron Królewskiej Huty” po terenie dzisiejszego centrum Chorzowa i tzw. „Cwajki”.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download