Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne wydarzenia z regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. W celu dodania wydarzenia do bazy inicjatyw prosimy o uzupełnienie formularza pod linkiem. Wysłane zgłoszenie zostanie dodane najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych, prosimy o uwzględnianie tego w związku z terminami wydarzeń. 

Gra o Tron Królewskiej Huty - gra miejska

Summer is coming! 14 lipca br. (sobota) Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” zaprasza do podróży w czasie – aż 150 lat wstecz, kiedy to zostały nadane prawa miejskie kolonii „Królewska Huta” (Königshütte). Z okazji tej pięknej rocznicy odbędzie się „Gra Miejska o Żelazny Tron Królewskiej Huty” po terenie dzisiejszego centrum Chorzowa i tzw. „Cwajki”.

REC.ital. Zbigniew Pilch - koncerty skrzypcowe

Zapraszamy na REC.ital Zbigniew Pilch, w programie znalazły się utwory skrzypcowe – dzieła barokowych kompozytorów, którzy posiedli mistrzowskie umiejętność gry na tym instrumencie.

W wyjątkowych postindustrialnych przestrzeniach Kompleksu SZTYGARKA w Chorzowie i Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach zaprezentuje je doskonały artysta - najlepszy w Polsce specjalista w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej - Zbigniew Pilch.

Muzyczne opowieści dla dzieci

Zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na Muzyczne Opowieści dla dzieci w wieku 6+, które realizowane są we współpracy z Filharmonią Śląską.

Ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2017/2018 odbędzie się 18 czerwca 2018 roku o godzinie 12.30. Więcej informacji na stronie internetowej.

Konkurs na Limeryk o Paczkowie

Zapraszamy do udziału w Konkursie na Limeryk o Paczkowie, który organizowany jest we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Brzechwy w Paczkowie oraz pod patronatem Burmistrza Gminy Paczków.

Filmoteka Śląska poszukuje wolontariuszy/-ek na INDUSTRIADĘ!

Filmoteka Śląska poszukuje wolontariuszy/ek do organizacji aktywności w dniu 9 czerwca 2018 r. podczas INDUSTRIADY w Fabryce Porcelany.

Szczegóły poniżej! 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download