Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne Wydarzenia z Regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. Wszelkie wiadomości i materiały można przesyłać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o ogólnopolskich konkursach artystycznych skierowanych do twórców znajdują się na stronie www.regionalneobserwatoriumkultury.pl/konkursy.html

26 Jurajski Festiwal Tańca Freestyle

Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku zaprasza na 26 Jurajski Festiwal Tańca Freestyle. Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 15 listopada, a finał i prezentacja występów uczestników odbędzie się 19 listopada 2017. Informacje o szczegółach, regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej.

Tańce ludowe górali śląskich - warsztaty doskonalące dla instruktorów tańca ludowego

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej zaprasza na warsztaty doskonalące dla instruktorów tańca ludowego pod nazwą: Tańce ludowe górali śląskich. Warsztaty odbędą się 18 listopada 2017 w siedzibie Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, ul. Stellera 1. Zajęcia prowadzić będą uznani etnografowie, folkloryści oraz instruktorzy zespołów ludowych.

XII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II

MDK „Bogucice-Zawodzie”, dział „Zawodzie”, zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskich Prezentacjach Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II.

Fundacja Kompleks Zamkowy zaprasza na Nocne Zwiedzanie Zamku z Duchami

W sobotę 28 października 2017 roku, gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi, w zamkowych komnatach zaczną dziać się dziwne i tajemnicze rzeczy… Jak co roku o tej porze zamek zmieni swe oblicze, przestając być przestrzenią muzealną, w zamian pozwalając przeżyć niezwykłą przygodę. Ze swego snu zbudzą się potwory, wiedźmy, a nawet wampiry, z zaświatów przybędą duchy, by w tą jedną noc w roku opowiedzieć odwiedzającym swoją niezwykłą historię i zaprosić ich do wspólnej zabawy. Jeśli i ty chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu zapraszamy po biletu do kasy zamkowej lub dokonania rezerwacji pod numerem telefonu (32) 384 74 61. Koszt biletu to 16 zł. Do dyspozycji gości zostawiamy 16 wejść co 20 minut każde, zaczynając od godziny 17:00. Całość pokazu potrwa około 50 - 60 minut. Nie zwlekajcie! Kolejna okazja przydarzy się dopiero na rok. Zapraszamy!

Inna. Kobiety przełamują tabu - spotkania, dyskusje i filmy w Kinie Kosmos

Wydarzenie „INNA. KOBIETY PRZEŁAMUJĄ TABU” (18 – 23 października), dla którego inspiracją jest światowe kino kierujące obiektyw kamery w stronę kobiet, to kino robione przez, dla, w imieniu lub o kobietach. Tegoroczna, pierwsza edycja tego cyklicznego wydarzenia przywołuje obraz „kobiety łamiącej tabu”, przekraczającej granice wyznaczone jej zarówno przez kulturę, jak i naturę. W ramach programu „INNEJ” zaplanowano pokazy filmowe, spotkania i dyskusje. Seansom towarzyszyć będą spotkania z aktorkami, reżyserkami, psychologożkami, aktywistkami życia społecznego. Filmy i tematy prezentowane podczas 6 dni przeglądu – od „Gruby” Zmarz Koczanowicz, przez „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej, studenckie etiudy Agnieszki Osieckiej po „Skłóconych z życiem” z Marylin Monroe pozwolą spojrzeć w twarz Innej – wizerunek, który zafascynuje nas swoją wieloznacznością. Wszystkie projekcje i spotkania odbywać się będą w kinie Kosmos. Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem

MDK w Gliwicach zaprasza - Giełda Zabawek Używanych

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach zaprasza serdecznie do odwiedzenia kolejnej edycji Giełdy Zabawek Używanych. To jedna z pierwszych tego typu imprez w naszym regionie, która dwa razy w roku (raz jesienią, raz na wiosnę) gromadzi rodziców i dzieci chcących kupić, sprzedać lub wymienić zabawki i książki. Giełda jest nie tylko świetną okazją do "upolowania" czegoś wyjątkowego ale też wspaniałą lekcją finansów dla najmłodszych - kto chce sprzedawać, musi najpierw zainwestować w stoisko, potem w przemyślany sposób wycenić swoje zabawki a następnie dobrze je zareklamować kupującym, a nawet umiejętnie się targować. 14 października na dwie godziny (od 10.00 do 12.00) budynek MDK zamieni się w cudowne miejsce pełne zabawek, uśmiechów i ekscytacji.

Noc Horrorów z Panem Korkiem

Miejski Dom Kultury "Kazimierz" zaprasza wszystkich na Noc Horrorów z Panem Korkiem, która odbędzie się 26 października 2017 r. o godz. 17:00. Zupełnie nowa odsłona naszej imprezy dla dzieci i młodzieży! Jak co roku grupa taneczna GIMONE otworzy naszą zabawę, a następnie uczestników czeka niezwykłe popularnonaukowe widowisko, o którym jak pisze sam Pan Korek: "uczestnicy widowiska dowiedzą się m.in. jak naukowo wywołać ducha, czy można bezpiecznie napić się gęstej mgły, jakie zwykłe domowe rzeczy mogą straszyć oraz skąd się biorą metaliczne krzyki z szuflady ze sztućcami". Zapowiada się świetna zabawa z dreszczykiem grozy w tle! Widowisko przeznaczone jest dla widzów od lat 6 do 99. Wstęp wolny.

XIX Regionalny Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w XIX Regionalnym Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej - Malarstwo, grafika, rzeźba. Prace można nadsyłać do 23.10.2017 r. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć pod linkiem

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download