Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne Wydarzenia z Regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. Wszelkie wiadomości i materiały można przesyłać bezpośrednio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o ogólnopolskich konkursach artystycznych skierowanych do twórców znajdują się na stronie www.regionalneobserwatoriumkultury.pl/konkursy.html

Wakacyjne Warsztaty Muzealne w Muzeum Zagłębia

W pierwszym tygodniu lipca w Muzeum Zagłębia odbędą się „Wakacyjne Warsztaty Muzealne – Odkrywamy ślady przeszłości”. Harmonogram imprezy przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej...

MDK w Łaziskach Górnych zaprasza na wycieczkę

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza na wycieczkę do Ogrodów Kapias oraz na rynek w Pszczynie. Wyjazd odbędzie się 29 czerwca 2017 roku. Koszt wyjazdu – 20 zł. Wyjazd z zatoczki przed MDK o godz. 10.15. Zapisy oraz wpłaty przyjmuje sekretariat MDK w Łaziskach Górnych, tel. 32 224 10 33. Ilość miejsc ograniczona.

"Z głową w chmurach? Czepce, czepki i półczepce" - wystawa w Muzeum Górnośląskim

21 czerwca w Muzeum Górnośląskim zainaugurowana zostanie wystawa Z głową w chmurach. Czepce, czepki i półczepce prezentująca zdumiewające nakrycia głowy noszone przez kobiety w XIX i XX wieku.

Czytaj więcej...

Benefis Kawiarenki Kulturalno-Literackiej

Zapraszamy na benefis z okazji 10-lecia działalności Kawiarenki Kulturalno-Literackiej 28 czerwca o godz. 17.00, w Benedyktynce Biblioteki Śląskiej.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Psarach

Po raz pierwszy Urząd Gminy w Psarach organizuje Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, który odbędzie się w dniach 15 – 20 czerwca 2017. W ramach festiwalu gminę Psary odwiedzą grupy folklorystyczne z Łotwy, Węgier i Rumunii. Zwieńczeniem imprezy będą występy wszystkich zespołów 18 czerwca o godz. 17:00 na stadionie LKS Iskra Psary.

Czytaj więcej...

32. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

W dniach 8-9 lipca br. na deskach "Domu Ludowego" w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się 32. Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Na bukowiańskiej scenie spotkają się najlepsze zespoły teatralne z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i opolskiego. Komisja Artystyczna Bukowiańskiego SEJMIKU rekomendować będzie najlepsze spektakle do udziału w Centralnym Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie, jak również podzieli się uwagami i spostrzeżeniami z kierownikami i instruktorami podczas spotkań warsztatowych.

Czytaj więcej...

Zabawa taneczna w Rybniku-Boguszowicach

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza 17 czerwca o godz. 17.00 na ŚLĄSKI FAJF! Zabawa taneczna z zespołem „Nasi" i poczęstunkiem. Bilet 10 zł

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: