Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualne wydarzenia z regionu

Serdecznie zachęcamy do informowania o organizowanych przez Państwa konkursach, przeglądach, festiwalach, warsztatach itp. W celu dodania wydarzenia do bazy inicjatyw prosimy o uzupełnienie formularza pod linkiem. Wysłane zgłoszenie zostanie dodane najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych, prosimy o uwzględnianie tego w związku z terminami wydarzeń. 

Wiosna z Fryderykiem w Pszczyńskim Zamku 2019

Już po raz piąty wirtuozi fortepianu zawitają na koncerty do Sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie na cykl wiosennych koncertów fortepianowych.

Tegoroczną „Wiosnę z Fryderykiem” obejmują cztery koncerty, podczas których zostanie zaprezentowana twórczość m.in Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Grażyny Bacewicz, Modesta Musorgskiego czy Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Bilety w cenie 50 zł można zarezerwować na stronie internetowej, albo nabyć w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Telefon kontaktowy: 32 210 30 37.

Kustosz Pamięci Narodowej

Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej została ustanowiona w lipcu 2002 roku i jest przyznawana za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej.

„CHORZOWSKA OPOWIEŚĆ ŚWIĄTECZNA"

27 stycznia 2019 roku o 17.00 zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na „Chorzowską opowieść świąteczną”. Więcej informacji na stronie internetowej. 

Przed nami dwie godziny świątecznej atmosfery pełnej wzruszeń, dlatego warto wybrać się z naszymi bliskimi. CHORZOWSKA OPOWIEŚĆ ŚWIĄTECZNA, GOŚCIE, GOŚCIE... to historia rodziny, która przygotowuje wigilijną kolację. Jak to często bywa, wszystko dzieje się w pośpiechu. Zgodnie z tradycją zostawiono jedno wolne miejsce przy stole. Niespodziewanie do Chorzowa przybywają goście z całego świata z niezapowiedzianą wizytą...

Do świątecznego stołu zapraszają Katarzyna Gojny, która prowadzi STUDIO WOKALNE ÓSEMKA i Tomasz Owczarek, który zajmuje się reżyserią i przygotowaniem aktorskim w spektaklach Studia Musicalowego STEP Tomasza Micha. Zaśpiewamy wspólnie znane nam wszystkim kolędy, i zaskoczymy światowymi, świątecznymi utworami. Będzie klimatycznie, refleksyjnie, a momentami zabawnie.

VII Wojewódzka Gala Taneczna

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Mikołowie zaprasza na VII Wojewódzką Galę Taneczną, która odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

Uczestnikami Gali mogą być artystyczne zespoły taneczne reprezentujące: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, zespoły działające przy ośrodkach kultury, placówkach wychowania pozaszkolnego, prywatnych szkołach tańca, itp.

Opowieści o muzyce: kameralny koncert umuzykalniający

28 stycznia 2019 roku o 9.00 zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na pierwszy koncert z cyklu „Opowieści o muzyce”, przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 7 lat. Więcej informacji na stronie internetowej. 

„Muzyka zabiera nas tam, gdzie słowa nie mogą...”, dlatego zapraszamy, by w ciągu 45 minut przedstawić muzykę, ze słowem dostosowanym do wieku młodego słuchacza, jaka w ciągu ostatnich stuleci czarowała melomanów.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej 23.OFPA Rybnik 2019

Fundacja PGE Energia Ciepła oraz Teatr Ziemi Rybnickiej zapraszają na 23 edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA Rybnik 2019.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.  Poniżej znajdują się informacje na temat eliminacji.

Let it snow: koncert amerykańskich piosenek świątecznych

14 stycznia 2019 roku o 18.00 zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury na koncert piosenek świątecznych. Na scenie zobaczymy zupełnie nowy repertuar zespołu Spirituals Singers Band, który specjalizuje się w wykonaniach a cappella pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, a także muzyki rozrywkowej. Więcej informacji na stronie internetowej

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download