Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jazz Art Fashion Festival

W sobotę 22 września Jazz Art Fashion Festival 2018 zmieni Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w miejsce tętniące…. modą, designem, sztuką, muzyką i smakiem. Czekać będzie ponad 40 wystawców oraz Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego. Wydarzenie rozpoczyna się o 11.00 i potrwa do późnego wieczora. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

To już czwarta edycja Jazz Art Fashion Festival, ale pierwsza w Katowicach. W ostatnią sobotę lata – 22 września – szopienicka Walcownia na 24 godziny zmieni się w centrum mody i designu. Festiwal będzie miał dwie odsłony: dzienną i nocną. Ta pierwsza, nielimitowana i bezpłatna, to przede wszystkim możliwość poznania i skorzystania z oferty artystów oraz projektantów skupionych wokół marki GUST GUST. Na gości festiwalu czekać będzie ponad 40 pop-up storeów, w których znajdziemy produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu. Nie zabraknie też części konferencyjnej, prelekcji poświęconych projektowaniu i modzie oraz Big Bandu i dobrej kuchni ze specjalnie wybranych food trucków. Część dzienna zaplanowana jest od godziny 11.00 do 18.00.

Wieczorem, o godzinie 20.00, rozpoczyna się nocna odsłona Jazz Art Fashion Festival 2018. Tu już dominować będą muzyka i moda. Rozpocznie się od koncertu Big Bandu, potem wystąpi zespół AudioFeels z premierowym materiałem prezentującym światowe przeboje w jazzowej aranżacji. Zwieńczeniem wieczoru będzie Fashion Show by Natasha Pavluchenko. Na jednym z największym wybiegów modowych (50 metrów) projektantka zaprezentuje kolekcję „Lovers”.  Pokaz inspirowany jest kobietami takimi jak Gabrielle Bonheur czy Anna Karenina. Każdej edycji Jazz Art Fashion Festival towarzyszy aukcja charytatywna. Dotychczas zebrane środki pozwoliły już wspomóc budowę szkoły w Ghanie oraz opłacić transport małej Zuzi na operację w Stanach Zjednoczonych. W tym wspomagana będzie fundacja Kuby Błaszczykowskiego – Ludzki Gest. Kwesta i aukcje sztuki w czasie JAFF 2018 mają na celu zgromadzenie pieniędzy dla Julii Cicheckiej z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, która potrzebuje 38.750 zł na wózek. Julia w ciągu ostatnich 5 lat przeszła kilkanaście operacji nóg i kręgosłupa – wszystko po to, by jej stan się nie pogorszył. Choruje na porażenie dziecięce – nie chodzi samodzielnie, a jej kręgosłup wykrzywia się w zastraszającym tempie.

###

Informacje o GUST GUST

GUST GUST to platforma skupiająca wybrane, wysokiej jakości produkty od najbardziej obiecujących i tych znanych już na świecie projektantów, a jednocześnie wizytówka polskiego designu i narzędzie, dzięki któremu obcokrajowcy mogą nabyć prace projektantów

i cieszyć się designem znad Wisły we własnych domach.

www.gustgust.com

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download