Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mieszczanin Szlachcicem - Annum Festival 2018

Zapraszamy na Annum Festival i spektakl „Mieszczanin Szlachciem”. 29 września o 18.00 zapraszamy do Tarnogórskiego Centrum Kultury, a 30 września o 18.00 do Chorzowskiego Centrum Kultury. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku Festiwalu.

„Mieszczanin szlachcicem” – to dzieło Molière’a, które stało się kanwą znakomitej komedii baletowej Jean-Baptiste’a Lullyego, jaka powstała w 1670 r. na zamówienie króla Ludwika XIV, ku rozrywce tamtejszej arystokracji. Spektakl jest popisem sztuki aktorskiej, muzycznej i inscenizacyjnej.

Całość spektaklu zrealizowanego w ramach ANNUM festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku - utrzymana będzie w zgodzie z historycznymi założeniami i konwencją komedii dell’Arte. Polska produkcja widowiska jest premierą nowego przekładu dzieła z oryginalną, zachowaną muzyką barokową Lully'ego. 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download