Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wykład Krzysztofa Jureckiego

Wykład Krzysztofa Jureckiego w Galerii Negatyw

Galeria Negatyw zaprasza na wykład Krzysztofa Jureckiego – „Fotografia polska w kręgu estetyki Jana Bułhaka. Wczoraj i dziś”, który odbędzie się 28 października 2015 r. o godz. 18:00 w przestrzeni „Wyższy Poziom” Galerii Katowickiej przy ul. 3 Maja 30.

Wykład czołowego, polskiego teoretyka i krytyka fotografii Krzysztofa Jureckiego, będzie wydarzeniem towarzyszącym aktualnie trwającej w Galerii Negatyw wystawie fotografii Jana Bułhaka. Celem wykładu będzie pokazanie oddziaływania estetyki i programu "fotografii ojczystej" w latach 20. i 30. XX wieku oraz po II wojnie światowej (Tadeusz Wański). Przedmiotem analizy stanie się zagadnienie realizmu socjalistycznego lat 50., Kielecka Szkoła Fotografii (Paweł Pierściński), twórczość z zakresu "fotografii elementarnej" (Andrzej J. Lech) i szkoły jeleniogórskiej (Ewa Andrzejewska) oraz PAcamra Club z Suwałk (Stanisław Woś).

 

Wstęp wolny.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

https://www.facebook.com/events/955397504518167/

 

Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download