Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gra miejska "Kryminalna Teatralna"

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej, stanowiącej część obchodów Festiwalu Otwarcia nowej siedziby Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Uczestnicy gry będą mieli za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia Louisa Diebla, czyli pierwszego katowickiego burmistrza. Gra uliczna rozgrywana będzie w przestrzeni niespełna 400 metrowej ulicy Teatralnej w Katowicach. Udział w zabawie mogą wziąć zarówno drużyny, jak i uczestnicy indywidualni. Gra odbywać się będzie 14 października w godzinach od 11 do 13.00. Obowiązują zapisy!

Co się stało z burmistrzem?
Z informacji zamieszczonej w „Gazecie Robotniczej” z dnia 14 października 1871 roku dowiadujemy się, iż zaginął Louis Diebl – pierwszy katowicki burmistrz. Ciekawostką w tej sprawie staje się fakt, iż w niemalże w tym samym czasie z kasy miejskiej ginie piętnaście tysięcy talarów. Czy to zbieg okoliczności? Gdzie jest Louis i gdzie podział się dobytek miasta?

Gra uliczna „Kryminalna Teatralna” to forma rozrywki edukacyjnej, rozgrywana w przestrzeni ulicy Teatralnej w Katowicach, której głównym celem jest promocja ulicy Teatralnej jak i pokazanie jej różnorodności, bogatego zaplecza historycznego oraz atrakcyjności krótkiej - niespełna 400 metrowej ulicy. Koncepcją gry jest również popularyzacja wiedzy o dziejach ulicy Teatralnej, zapewnienie możliwości spędzenia wolnego czasu, integracja społeczności lokalnej oraz rodzin i grup dzieci i młodzieży, integracja międzypokoleniowa.

Adresaci gry: Osoby, które ukończyły 13 rok życia – indywidualnie lub grupy maksymalnie 5 osobowe. Osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego.
Termin: 14 października 2017 rok (sobota), godzina 11:00 – 13:00.
Nagrody: Każdy z uczestników, który ukończy grę (zaliczy wszystkie punkty gry) otrzyma upominek od organizatora.
Organizator: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Zapisy: rejestracji można dokonać w terminie od 29 września do 12 października 2017 włącznie poprzez kompletne i poprawne wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej oraz dostarczenie go osobiście do sekretariatu w siedzibie Organizatora lub w dniu Gry (w godzinach: 10:00-10:45).

Informacji o grze udziela - Katarzyna Jeruszka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 201 77 78.

Regulamin gry
Zgoda na udział w grze osoby niepełnoletniej
Formularz zgłoszenia drużyny
Formularz zgłoszenia indywidualnego

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download