Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów

MDK „Bogucice-Zawodzie”, dział „Zawodzie”, zaprasza do obejrzenia XII Ogólnopolskich Prezentacji Teatralnych Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II. To wyjątkowy przegląd w którym można się przyjrzeć wielkim postaciom świętych – ludzi heroicznych, którzy doświadczyli niezwykłej łaski pokonania własnych słabości i poświęcili swe życie Bogu i ludziom. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Wierzymy, że spektakle mogą się stać inspiracją dla widzów, mogą ożywiać w nas potrzebę czynienia dobra i uświęcenia poprzez służbę dla innych. Inspiracją prezentacji były średniowieczne widowiska - misteria i mirakle, do dziś obecne w polskich szopkach i misteriach pasyjnych. Zainspirowała nas także postać Św. Jana Pawła II, w młodości związanego z amatorską twórczością teatralną, który odszedł 12 lat temu. Jest on wciąż bliskim wzorem do naśladowania i uczy, że każdy z nas może zostać świętym. Życząc tego nam wszystkim, zachęcamy do wzięcia udziału w tym jedynym w swoim rodzaju przeglądzie teatralnym. Zapraszamy 10-11-2017 r do MDK „Bogucice-Zawodzie”, działu Zawodzie, szczegółowy harmonogram występów można znaleźć na stronie www.mdkbogucice-zawodzie.pl


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download