Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wieczór z Vincentem

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Fabryka Silesia zapraszają na WIECZÓR Z VINCENTEM - spotkanie z realizatorami filmu "Twój Vincent": Dorotą Kobielą i Hugh Welchmanem oraz młodymi malarzami ze Śląska, którzy pracowali przy realizacji obrazu (Martyna Wolna, Joanna Śmielowska, Olena Horhol i Mariusz Maksel). Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia o godzinie 16.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Wstęp wolny! 

„Twój Vincent” to niezwykłe dzieło, w którym ożywiono aż 94 obrazy Vincenta van Gogha, techniką olejną namalowanych zostało około 66 960 kadrów, które pozwoliły opowiedzieć o życiu holenderskiego malarza. „Wieczór z Vincentem” to okazja, by poznać jak powstało przedsięwzięcie łączące 125 malarzy z całego świata.

 

Współorganizatorem spotkania jest Instytucja Filmowa SILESIA FILM, która zaprasza na drugą część imprezy: 20 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się uroczysty pokaz filmu "Twój Vincent", po którym na scenie Kinoteatru Rialto pojawią się jego twórcy: Dorota Kobiela oraz Hugh Welchman. Publiczność będzie miała możliwość wysłuchania twórców, którzy opowiedzą o mozolnej drodze od pomysłu do realizacji, zdradzą kulisy kuchni filmowej tego niecodziennego przedsięwzięcia i podzielą się radością z nagród już otrzymanych (Europejska Nagroda Filmowa, Nagroda Publiczności festiwalu w Annecy, tytuł Najlepszego Filmu Animowanego Międzynarodowego Festiwalu Filmowej w Szanghaju oraz nominacja do Złotych Globów). Informację o biletach można znaleźć na stronie internetowej Kinoteatru Rialto

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download