Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego zdecydowali o połączeniu Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach i Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach w jedną instytucję kultury.

 

 

 

 

Do jego zadań będzie należało m.in. prowadzenie prac badawczych, projektowych, sporządzanie dokumentacji konserwatorskich, tworzenie innowacyjnych programów animacji społeczno-kulturowej, edukacja kulturowa, organizowanie doskonalenia w zakresie organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, promocja kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego regionu z wykorzystaniem różnorodnych rodzajów i form przekazu, a także prowadzenie działalności wydawniczej.

Przyczyną podjęcia decyzji o połączeniu Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach i Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach jest potrzeba instytucjonalnego skorelowania działań instytucji o zbieżnych zadaniach w zakresie ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego.

Nowa jednostka rozpoczęła działalność 1 czerwca 2016.

 

Dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę.

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach

 

źródło: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8242


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download