Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wokół purpurki

Warsztaty tradycyjnego wiązania purpurki prowadzone przez mistrzów tradycji, film dokumentalny oraz filmy instruktażowe zrealizowane podczas warsztatów, ich udostępnienie i wydanie na płytach, przeprowadzenie badań ankietowych, które posłużą gromadzeniu danych nt. osób kultywujących tradycję lokalnego stroju ludowego to główne działania Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach w ramach projektu „Purpurka na Polkę. Instrukcja obsługi”.

Czytaj więcej...

Rasa. Pieśni antracytu – do posłuchania i obejrzenia

Finałem ubiegłorocznej INDUSTRIADY było niezwykłe, spektakularne widowisko pod nazwą „Rasa. Pieśni antracytu”. Muzyczna podróż szlakiem górniczej wspólnoty została zaprezentowana tylko raz, na terenie Muzeum Śląskiego. Teraz, dzięki specjalnie przygotowanemu przez nasz Instytut wydawnictwu, będziemy mogli ożywić wspomnienia z zeszłorocznego spektaklu.

Czytaj więcej...

Ewangelicy zapraszają!

Na najbliższą sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca) zaplanowano ważne wydarzenie związane z obchodami 500 lecia Reformacji - Dni Otwartych Drzwi Kościołów Ewangelickich Diecezji Katowickiej.

Czytaj więcej...

Debata "Po co komu domy i organizacje kultury?"

Zapraszamy na kolejną debatę, organizowaną przez Regionalny Instytut Kultury we współpracy z KATO. 31 maja 2017 porozmawiamy o domach i organizacjach kulturalnych jako centrach aktywności lokalnej i społecznej. Będziemy dyskutować o różnych modelach organizacji kulturalnych, wskażemy na wartości i priorytety, które realizują w swojej działalności. Będziemy chcieli pokazać jakie korzyści niesie za sobą funkcjonowanie w kulturze - zarówno z punktu widzenia organizatora jak i odbiorcy.Czytaj więcej...

Konkurs na identyfikację RIK

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają do udziału w dwuetapowym konkursie na nowy znak graficzny. Nowa identyfikacja ma uspójnić wizualnie działy podległe Instytutowi, dotychczas niezależne wizualne, i określić nową, wspólną markę Regionalnego Instytutu Kultury. 

Czytaj więcej...

Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna poszukuje wolontariuszy

Teatralna Maszyna Pszczyna i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zapraszają do udziału w projekcie szkoleniowo-wolontariackim Maszynownia Wszechstronne Ćwiczenia 2017. Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna rusza pełną parą 15 czerwca i trwa do 18 czerwca. Wszystkich, którzy lubią (lub chcą polubić) teatr - zapraszamy do pomocy w ramach festiwalowych działań. Termin zgłoszeń mija 26 maja.

Czytaj więcej...

I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Ewangelickiej

Regionalny instytut Kultury w Katowicach współorganizuje I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Ewangelickich Katowice 2017, poprzez ufundowanie Nagrody Specjalnej Marszałka Województwa Śląskiego oraz upowszechnienie informacji o przedsięwzięciu. Działanie towarzyszy obchodom Roku Reformacji 2017.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na INDUSTRIADĘ

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach włącza się w INDUSTRIADĘ i zaprasza na cykl działań w Chorzowie. Zaczynamy już w piątek 9 czerwca inauguracją imprezy, czyli muzycznym widowiskiem INDUstrument. Historia rytmu, na teren Kompleksu Sztygarka. W dzień INDUSTRIADY, 10 czerwca, zapraszamy na teren Huty Królewskiej, gdzie odbędą się warsztaty, performance i taneczny spektakl, a wszystko połączy temat hutnictwa.

Czytaj więcej...

Wikiwarsztaty hutnicze

W sobotę 27 maja zapraszamy na warsztaty edytowania Wikipedii – poprawiania i tworzenia nowych haseł związanych z hutnictwem. Warsztaty organizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, w ramach projektu GLAM.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download