Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkania autorskie z Jerzym Ciurlokiem w styczniu

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na spotkania autorskie z Jerzym Ciurlokiem wokół książki „O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich”, wydanej przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Spotkania odbędą się:

15 stycznia o 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju,

24 stycznia o 17.30 w MDK Bogucice-Zawodzie, ulica Markiefki 44, Katowice.

Nowy numer Regionalnego Informatora Kulturalnego

Właśnie ukazał się pierwszy w tym roku numer Regionalnego Informatora Kulturalnego, bezpłatnego wydawnictwa, w którym zapraszamy na wydarzenia kulturalne, które w najbliższym czasie organizowane są w naszym województwie.

Zapraszamy do lektury. Bezpłatne egzemplarze Informatora można znaleźć we wszystkich instytucjach kultury Samorządu Województwa Śląskiego, innych instytucjach kultury oraz przy kasach Kolei Śląskich.

Polecamy również ciekawe wywiady z twórcami kultury w województwie:

EtnoŚląskie+ - publikacje do pobrania

W ramach projektu EtnoŚląskie+, który był realizowany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska” powstały 4 publikacje. Zachęcamy do zapoznania się z nimi - materiały do pobrania poniżej. 

Piątek z Wikipedią w grudniu

21 grudnia o 16.30 zapraszamy do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4 na kolejny, tym razem świąteczny i ostatni w tym roku „Piątek z Wikipedią”. Jak zwykle gwarantujemy: dostęp do internetu, kawę lub herbatę i miłą atmosferę. Prosimy za to zabrać ze sobą laptopy! 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Bal NIEPODLEGŁEJ w Ośrodku Kultury Andaluzja

9 listopada 2018 roku o 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich (ulica Oświęcimska 45) na BAL NIEPODLEGŁEJ! Wspólnie świętujmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpłatne wejściówki można odebrać 7 i 8 listopada (8.00 – 20.00) w Impresariacie Ośrodka Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich.   

Podczas balu odbędzie się występ aktorów – absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, którzy zachęcą publiczność do wspólnej zabawy.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach wyróżniony za organizację Europejskich Dni Dziedzictwa!

7 grudnia 2018 roku w Warszawie podczas uroczystej gali przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa wręczyli wyróżnienia dla organizatorów najciekawszych wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich!”. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach został wyróżniony za „Noc Schronów”, która odbyła się 8 września br. na terenie Chorzowa, Piekar Śląskich i Bytomia.

XV Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego

13 listopada 2018 roku zapraszamy na XV spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego. Tym razem gościć będziemy w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Jaworznie Szczakowej w ramach „III FORUM KULTURY”. Tematem spotkania będzie: „Interdyscyplinarna Przestrzeń Kultury”.

Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego to kontynuacja dotychczasowych inicjatyw konsolidujących środowisko animatorów kultury w naszym regionie. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach Kultury jest sekretariatem Forum. Nasze priorytety to: wymiana dobrych praktyk, integracja środowiska i edukacja!

Polifonie: spotkanie z Wojciechem Siudmakiem

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na kolejne spotkania z  cyklu POLIFONIE.

W piątek 23 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) będzie Wojciech Siudmak , polski artysta, przedstawiciel realizmu fantastycznego. Spotkanie z artystą będzie połączone z wystawą jego prac. Wstęp wolny.

Współorganizatorem wydarzenia jest  Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle. Spotkanie poprowadzi Sebastian Chachołek.

EtnoŚląskie+ - Tajemnice czeladzkich kapliczek

12 listopada 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Muzeum Saturn w Czeladzi zapraszają na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Saturn w Czeladzi przy ulicy Dehnelów 10. Początek o 17.00, wstęp wolny. 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download