Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt GLAM - warsztaty

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska zaprasza pracowników muzeów, galerii, archiwów, bibliotek na BEZPŁATNE warsztaty w ramach projektu GLAM-Wiki Polska (anglojęzyczny skrót Galleries, Libraries, Archives and Museums). Warsztaty odbędą się 8 października w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Rozpoczynamy o 9.00, zakończymy około 15.30.

Celem projektu i warsztatów jest poszerzenie zasobów Wikipedia o dokładniejsze i wiarygodne informacje na temat dzieł i obiektów, a także wzbogacenie materiału ilustrującego hasła związane z dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Wystawa - Karol Szymanowski "Życie i dzieło"

Z okazji I Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego zapraszamy do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach na wystawę Karol Szymanowski „Życie i dzieło”. Wystawę można oglądać do 15 października w godzinach otwarcia NOSPR (10.00-20.00, z wyjątkiem poniedziałków oraz podczas koncertów). Wstęp na wystawę jest wolny.

Piątek z Wikipedią we wrześniu

21 września o 16.30 zapraszamy do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4 na kolejny „Piątek z Wikipedią”. Jak zwykle gwarantujemy: dostęp do internetu, kawę lub herbatę i miłą atmosferę. Prosimy za to zabrać ze sobą laptopy! 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

 

Polifonie: spotkanie z prof. Janem Hartmanem

Polifonie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. 14 września 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będzie prof. Jan Hartman - filozof i bioetyk, wydawca i publicysta.. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kleczko. Wstęp wolny! 

 

NIEPODLEGŁA LOKALNIE - warsztaty dla młodzieży

NIEPODLEGŁA LOKALNIE to projekt Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, przygotowujący mieszkańców Bobrownik i Piekar Śląskich do godnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz animacji w terenie, w programie działania znalazły się także działania dla młodzieży. Zapraszamy na cykl warsztatów muralowych i filmowych, które odbędą się w Piekarach Śląskich i Bobrownikach. Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć poniżej. 

IV Dni Dostępności Cyfrowej

Zapraszamy na IV Dni Dostępności Cyfrowej, które odbędą się 26-28 września 2018 roku w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Tematem tegorocznej edycji jest Włączenie cyfrowe i dostępność do świata kultury i sztuki.

Forum regionalne MIĘDZY MAŁOPOLSKĄ A ŚLĄSKIEM - II edycja

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec mają zaszczyt zaprosić na II edycję regionalnego forum, podczas którego odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom politycznym i kulturowym po zakończeniu I wojny światowej, z uwzględnieniem obszarów pogranicza Małopolski i Śląska. Forum odbywa się 15 i 16 listopada 2018 roku w Chrzanowie. Rejestracja jest już otwarta!  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Forum

Symbole czasu - wystawa Zbigniewa Sawicza

Zapraszamy na wystawę „Symbole czasu” Zbigniewa Sawicza, którą można zwiedzać od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 w Kawiarni Fotograficznej i siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Wystawa potrwa do grudnia 2018 roku, a wstęp na nią jest wolny.

Wystawa jest próbą posumowaniem dorobku fotograficznego i jest połączona z ważnym wydarzeniem w życiu artysty - 7 września twórcy został wręczony medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download