Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polifonie: spotkanie z Wojciechem Siudmakiem

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na kolejne spotkania z  cyklu POLIFONIE.

W piątek 23 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) będzie Wojciech Siudmak , polski artysta, przedstawiciel realizmu fantastycznego. Spotkanie z artystą będzie połączone z wystawą jego prac. Wstęp wolny.

Współorganizatorem wydarzenia jest  Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle. Spotkanie poprowadzi Sebastian Chachołek.

Bal NIEPODLEGŁEJ w Ośrodku Kultury Andaluzja

9 listopada 2018 roku o 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich (ulica Oświęcimska 45) na BAL NIEPODLEGŁEJ! Wspólnie świętujmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpłatne wejściówki można odebrać 7 i 8 listopada (8.00 – 20.00) w Impresariacie Ośrodka Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich.   

Podczas balu odbędzie się występ aktorów – absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, którzy zachęcą publiczność do wspólnej zabawy.

XV Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego

13 listopada 2018 roku zapraszamy na XV spotkanie członków Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego. Tym razem gościć będziemy w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Jaworznie Szczakowej w ramach „III FORUM KULTURY”. Tematem spotkania będzie: „Interdyscyplinarna Przestrzeń Kultury”.

Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego to kontynuacja dotychczasowych inicjatyw konsolidujących środowisko animatorów kultury w naszym regionie. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach Kultury jest sekretariatem Forum. Nasze priorytety to: wymiana dobrych praktyk, integracja środowiska i edukacja!

EtnoŚląskie+ - Tajemnice czeladzkich kapliczek

12 listopada 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Muzeum Saturn w Czeladzi zapraszają na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Saturn w Czeladzi przy ulicy Dehnelów 10. Początek o 17.00, wstęp wolny. 

Przewodnik "Kolorowe podwórka. Mikro-rewitalizacja krok po kroku" już dostępny!

POBIERZ PRZEWODNIK - wersja na ekran

POBIERZ PRZEWODNIK - wersja druk 

 

Przewodnik „Kolorowe podwórka. Mikro-rewitalizacja krok po kroku” to bezpłatna publikacja wydana przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Zamek Cieszyn i Biuro ds. Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Jest ona częścią zadania pn. „Kierunek Śląskie 3.0 Program Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego do 2030 – Prowadzenie konsultacji i działań w celu zdiagnozowania, przygotowania i realizacji projektów”.

EtnoŚląskie+ - Szczekociny - fenomen dziedzictwa

27 października 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczekocinach, Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic, Urząd Miasta i Gminy w Szczekocinach oraz „Echo Szczekocin” zapraszają na konferencję „Szczekociny – fenomen dziedzictwa”, połączoną z warsztatami teoretyczno-szkoleniowymi dla lokalnej społeczności pt. „Debata wokół przyszłości dziedzictwa”. Wydarzenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej / Szczekocińskiej Izbie Regionalnej w Szczekocinach przy ulicy Spacerowej 12. 

10. Sesja konserwatorska - TRANSPORT

„Transport” – to temat przewodni i tytuł sesji konserwatorskiej, organizowanej przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach we współpracy ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Sesja odbędzie się w siedzibie Instytutu przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach 22.10.2018 od 10.00 do 14.30. Zapraszamy! Wstęp wolny.

EtnoŚląskie+ - Świerklaniecka Kompozycja Krajobrazowa

28 października 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Urząd Gminy w Świerklańcu (pow. tarnogórski) zapraszają do parku w Świerklańcu. Tego dnia pracownicy Instytutu pomogą wszystkim zainteresowanym poznać historię i tajemnice układu kompozycyjnego założenia oraz obiektów znajdujących się na terenie parku. Program i szczegóły wydarzenia można znaleźć poniżej. 

Polifonie: spotkanie z Tadeuszem Woźniakiem

Polifonie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. 12 października 2018 roku o 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będzie Tadeusz Woźniak - muzyk, kompozytor, pieśniarz. Spotkanie poprowadzi Adam Rozlach. Podczas spotkania będzie możliwość posłuchania utworów artysty. Wstęp na spotkanie jest wolny. 

 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download