Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt "Bici biją" zakończony

14.11.2016 został zakończony projekt „Bici Biją” realizowany przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach we współpracy z Fundacją Teatralną. Projekt skierowany był do uczniów, opiekunów, rodziców i nauczycieli. Dotyczył terapii poprzez sztukę i polegał na nieodpłatnej prezentacji spektaklu w szkołach, domach kultury w obrębie województwa śląskiego wraz ze spotkaniem z psychologiem i omówieniem problemów zawartych w spektaklu.

 

Kanwą spektaklu był dramat Inki Dowlasz (polskiej dramaturg, reżyserki i psycholożki z Krakowa) o tym samym tytule - „Bici Biją”.

Dramat ma charakter terapeutyczny, profilaktyczny, a jego celem jest kształtowanie pozytywnej tożsamości uczniów. Swoją tematyką sięga po problemy współczesnej młodzieży: przemoc, kradzież, agresja, brak akceptacji, narkomania.

Spektakl wyreżyserowała Alina Chechelska-Płoskonka, wystąpili w nim aktorzy Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatru Nowego w Zabrzu oraz studenci Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download