Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przemysłowy Magnat - gra planszowa oparta na faktach

Z przyjemnością i dumą prezentujemy Państwu grę pt. „Przemysłowy Magnat”. Ta ekonomiczna gra planszowa – oparta na znanych od dziesiątek lat zasadach – wyróżnia się kontekstem lokalnym i rewelacyjną oprawą graficzną. „Magnat” pozwala przenieść się w czasy, w których zaczęło bić przemysłowe serce Polski. Poruszając się po planszy i obracając industrialnymi nieruchomościami wchodzimy w rolę dawnych przemysłowców – twórców i uczestników gospodarczej prosperity ziem tworzących dziś województwo śląskie. A przy okazji poznajemy przemysłowe dziedzictwo tego regionu oraz Szlak Zabytków Techniki prezentujący najważniejsze i najciekawsze pod względem walorów turystycznych, historycznych i architektonicznych obiekty przemysłowe województwa śląskiego.

Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku powyżej 8 lat. Będzie doskonałą rozrywką na rodzinne spotkanie czy towarzyski wieczór w gronie przyjaciół, których łączy zamiłowanie do industrialnej historii województwa śląskiego. Gracze wcielą się w pionierów przemysłu, zakładających i finansujących kopalnie, huty, browary, budujących fabryki włókiennicze i linie kolejowe. Podejmując decyzje inwestycyjne, poznawać będą burzliwe czasy industrializacji, w których tworzył świat nam dziś znany. Swoją wiedzę będą mogli poszerzać także w oparciu o kody QR, które zeskanowane smartfonem odeślą graczy do stron internetowych poświęconym poszczególnym zabytkowym obiektom.
Do ich dyspozycji będą – atrakcyjnie i estetycznie opracowane – plansza, karty akcji obiektów, karty zdarzeń, banknoty i instrukcja, oraz dodatki: piony, kości i drewniane postumenty. Elementy gry oprócz nawiązań do historii obiektów Szlaku Zabytków Techniki wykorzystują archiwalne fotografie czy zachwycające do dziś litografie Ernesta Knippla. Przemysłowe krajobrazy wprowadzają graczy w niesamowity klimat epoki węgla i stali. Limitowana edycja zawierać będzie również mapę Szlaku Zabytków Techniki. Wydawcą gry jest firma Petersen sp. z o.o., specjalizująca się w wydawaniu wyjątkowych publikacji i gier o charakterze regionalnym.

„Przemysłowy Magnat” powstał przy zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. W cenie detalicznej w wysokości 119 zł można ją nabyć w sklepie internetowym RIK Katowice: www.fabrykasilesia.pl/sklep.html.

Instrukcja gry do pobrania.

Gry dostępne są także w sprzedaży w następujących punktach:
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. PCK 19, Katowice
Bookiestra, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice
Geszeft, ul. Morcinka 23-25, Katowice
Gryfnie, ul. Andrzeja 8, Katowice
Muzeum Powstań Śląskich, ul. Wiktora Polaka 1, Świętochłowice


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download