Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Tak, pałac!” - spotkanie promocyjne

19 lutego 2018 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się spotkanie autorskie i promocja monografii „Tak, pałac”.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest współwydawcą książki. Gośćmi spotkania będą pracownice działu Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego: Anna Syska, Ewa Caban i Irena Kontny.

Wydarzenie będzie połączone z finisażem wystawy jubileuszowej z okazji 60 lat Pałacu Kultury Zagłębia. „Tak, pałac” to monografia poświęcona samemu obiektowi Pałacu. Redaktorkami są Anna Syska, historyk architektury  z Regionalnego Instytutu Kultury (redakcja naukowa) i Zdzisława Górska-Nieć z PKZ.

- Publikacja „Tak, pałac!” jest niezwykłą prezentacją obiektu, odwołującą się do jego historii i pokazującą jego niepowtarzalne, bogate wnętrza. Jest wizualną próbą skompaktowania dużej instytucji i budynku do formatu książki, dzięki której czytelnicy będą mogli niewielką część tej różnorodności zabrać do swoich domów – podkreśla Anna Syska.

Zapraszamy!

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download