Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Do you speak gŏdka? Konkurs na bajkę po śląsku

Godej z bajtlym kożdy dziyń! I już teraz zgłoś się do konkursu na bajkę po śląsku! 

Do you speak gŏdka? to festiwal ślōnskij gŏdki, który premierowo odbędzie się 26-28 kwietnia 2018 roku w Katowicach.

UWAGA! Wydłużony termin zgłoszeń do 8 kwietnia 2018 roku! Ze względu na dużą ilość zgłoszeń wyniki I etapu zostaną opublikowane do 16 kwietnia 2018 roku. 

Gŏdka potrzebuje przyjaznej, wrażliwej przestrzeni, w której mogą spotkać się różne poglądy i opinie. Niezależnie od rozstrzygnięć politycznych gŏdka jest faktem, a istotną jej przetrwania jest rosnąca obecność w życiu codziennym społecznym i kulturalnym.

Celem festiwalu jest poddanie bieżącej refleksji i interpretacji rzeczy, które dzieją się tu i teraz. Spróbujemy systematycznie podsumować to, co w gŏdce najistotniejsze i najbardziej aktualne.

Już teraz zapraszamy do udziału w KONKURSIE NA BAJKĘ PO ŚLĄSKU! Celem konkursu ożywienie ślōnskij gŏdki wśród młodszego pokolenia, popularyzacja jej obecności w życiu codziennym, a także działania edukacyjne służące promowaniu wartościowych źródeł kultury.

Każdy pomysł jest mile widziany, konkurs składa się z dwóch etapów. Nabór do I etapu trwa do 6 kwietnia 2018 roku -> UWAGA! Termin zostaje wydłużony do 8 kwietnia (do godziny 23.59). Jury wybierze najciekawsze teksty bajek i zaprosi twórców do publicznego odczytania podczas festiwalu, które odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku. Najlepsza bajka zostanie odczytana w jednej z rozgłośni radiowych, a być może wystawiona na deskach teatru…

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – wypełnione zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości wpisując: „Konkurs na napisanie bajki w języku śląskim”.

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download