Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych APART

Zapraszamy na 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, który odbędzie się między 8 a 17 czerwca 2018 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu oraz na Facebooku.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach kolejny raz włącza się w organizację Festiwalu. Dlatego szczególnie zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się w naszej siedzibie przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach. 

13.06.2018 + 14.06.2018 / g. 16.00, 16.40, 17.20, 18.00, 18.40

CANTABILE 2 (Dania): MINIATURY (RODZIAŁY) / solo, teatr intymny / spektakl dla 4 widzów / rezerwacja miejsc i szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cantabile 2 to teatr regionalny z Vordingborg w Danii. Działa lokalnie, ale współpracuje z artystami z całego świata. Tworzy human specific performance. Rdzeniem tej formy sztuki jest widz uczestniczący. Podczas Festiwalu teatr Cantabile 2 zaprezentuje dwie miniatury, fragmenty wielkoformatowych spektakli o strukturze labiryntu lub podróży. Miniatury „Rozdziały” i „Smak” stanowią niezależne sceny i instalacje performatywne. Podczas „Rozdziałów” widzowie w kameralnej atmosferze spojrzą na swoje życie i spróbują zgłębić sposoby interpretowania i nadawania znaczenia indywidualnym doświadczeniom.

Artystka: Siri Facchini Haff

Reżyseria: Nullo Facchini

Premiera: 2013 (jako część przedstawienia "The Space Between Two Words")

13.06.2018 + 14.06.2018 / g. 16.00, 16.25, 16.50, 17.15, 17.40, 18.05, 18.30, 18.55, 19.20

CANTABILE 2 (Dania): MINIATURY (SMAK) / solo, teatr intymny / spektakl dla 1 widza / rezerwacja miejsc i szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cantabile 2 to teatr regionalny z Vordingborg w Danii. Działa lokalnie, ale współpracuje z artystami z całego świata. Tworzy human specific performance. Rdzeniem tej formy sztuki jest widz uczestniczący. Podczas Festiwalu teatr Cantabile 2 zaprezentuje dwie miniatury, fragmenty wielkoformatowych spektakli o strukturze labiryntu lub podróży. Miniatury „Rozdziały” i „Smak” stanowią niezależne sceny i instalacje performatywne. "Smak" to miejsce i  czas dedykowany dwójce nieznajomych. Tutaj i teraz, uczestnicząc w krótkiej ceremonii, mogą świętować to spotkanie. Poza ramami codzienności, bez oczekiwań, wyobrażeń i zbędnych wyjaśnień mogą być, mogą skierować uwagę na siebie nawzajem i na to co “zdarza się” w tej chwili, w przestrzeni pomiędzy nimi.

Artystka: Karolina Pietrzykowska

Reżyseria: Nullo Facchini

Premiera: 2014 (jako część przedstawienia "The Happiness Paradox")

 

Chcesz pomóc w organizacji Festiwalu? Zapraszamy do udziału w wolontariacie, a także w roli statystów!

Teatr A PART, główny organizator Festiwalu, poszukuje wolontariuszy do pomocy i opieki nad zespołami i artystami podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part. Serdecznie zapraszamy do współpracy! Potrzebujemy pomocy w różnym zakresie, w różnych terminach i w różnych godzinach, między 8 a 17 czerwca br. Gwarantujemy przygodę, ciekawe kontakty, niecodzienne doświadczenia. Wszelkie informacje prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 Teatr A PART, główny organizator Festiwalu, poszukuje statystów! Podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zaprezentowany zostanie spektakl plenerowy „Zapach Czasu” Teatru KTO z Krakowa. Reżyser spektaklu poszukuje 10 statystów - mężczyzn (mężczyźni w czarnych podkoszulkach, czarnych butach, bez okularów). Termin: niedziela 10 czerwca 2018 w godzinach od 19:00 do 23:00. Spektakl odbędzie się na boisku Uniwersytetu Śląskiego (ul. Moniuszki) w Katowicach. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download