Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Śladami Rodów Przemysłowych: program telewizyjny w TVT

Śladami Rodów Przemysłowych to kolejny subprodukt Szlaku Zabytków Techniki. To rozwinięcie regionalnych i lokalnych ścieżek, historii nawiązujących do wielki rodów, które tworzyły przemysł w naszym regionie. 

 

W maju 2018 roku odbyło się pierwsze wydarzenie pod znakiem ścieżki tematycznej Śladami Rodów Przemysłowych – „Tu byłam. Joanna” w Rudzie Śląskiej”, które przybliżyło postać „Matki Przemysłu”, czyli Joanny Schaffgotsch von Schomberg-Godulla z domu Grycik. 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach od lutego 2018 roku przy produkcji Regionalnej Telewizja TVT realizują program „Szlakiem Rodów Przemysłowych”, prowadzony przez Jerzego Ciurloka. Cykl ma przybliżyć widzom mało znane historie regionalnych rodów, a także dziedzictwo regionu. Każdy odcinek jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download