Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Trzeci numer Regionalnego Informatora Kulturalnego w 2018 roku

Ukazał się kolejny (trzeci w tym roku) numer Regionalnego Informatora Kulturalnego, wydawnictwa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Regionalny Informator Kulturalny Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

W Informatorze zapraszamy na wydarzenia kulturalne, które w najbliższym czasie organizowane są w naszym województwie. Piszemy  o Podyplomowych Studiach z Wiedzy o Regionie prowadzonych przez Uniwersytet Śląski – na ten temat w wywiadzie mówi prof. Jolanta Tambor, kierownik studiów. Publikujemy fragment laudacji prof. Grażyny Barbary Szewczyk, laureatki nagrody „Górnośląskie Tacyty 2018” autorstwa prof. Zbigniewa Kadłubka, kierownika Katedry Literatury Porównawczej Uniwersytetu Śląskiego oraz tekst Jerzego Ciurloka pod intrygującym tytułem „Zielone i czarne w szyku zmiennym”.

Polecamy najnowsze wydawnictwa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach: komiks „Joanna i spółka”, inspirowany historią „śląskiego Kopciuszka” – hrabiny Joanny Schaffgotsch oraz powieść Andrzeja NiedobyRzeka niepokorna. Saga cieszyńska”.  Publikujemy również  wywiad z jej autorem. Andrzej Niedoba, dziennikarz, publicysta, dramaturg, autor reportaży i sztuk teatralnych, pochodzący ze słynnego wiślańskiego rodu Niedobów, opowiada w nim o kulisach powstania książki.

Warto także przeczytać  rozmowę z prof. Dariuszem Nawrotem, dyrektorem tworzonego Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego i kierującym Zakładem Historii Nowożytnej XIX Wieku w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego.

Zapraszamy do lektury. Bezpłatne egzemplarze Informatora można znaleźć we wszystkich instytucjach kultury Samorządu Województwa Śląskiego, innych instytucjach kultury oraz  przy kasach Kolei Śląskich.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download