Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Symbole czasu - wystawa Zbigniewa Sawicza

Zapraszamy na wystawę „Symbole czasu” Zbigniewa Sawicza, którą można zwiedzać od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 w Kawiarni Fotograficznej i siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Wystawa potrwa do grudnia 2018 roku, a wstęp na nią jest wolny.

Wystawa jest próbą posumowaniem dorobku fotograficznego i jest połączona z ważnym wydarzeniem w życiu artysty - 7 września twórcy został wręczony medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. 

Wystawa „Symbole czasu” Zbigniewa Sawicza stanowi próbę opowiedzenia o pewnym bajkowym, nieco mistycznym miejscu, który rozmył się we współczesnym krajobrazie Śląska. Ikonicznym niegdyś symbolom, jakimi były huty czy kopalnie nadano obecnie nowe funkcje; te pierwotnie uległy znacznemu zatraceniu i rozmyciu poprzez zmianę funkcji użytkowania, destrukcję obiektów, czy zniknięcie z kanonu krajobrazu Śląska przemysłowego. 
(Aleksandra Goniewicz)


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download