Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Forum regionalne MIĘDZY MAŁOPOLSKĄ A ŚLĄSKIEM - II edycja

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec mają zaszczyt zaprosić na II edycję regionalnego forum, podczas którego odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom politycznym i kulturowym po zakończeniu I wojny światowej, z uwzględnieniem obszarów pogranicza Małopolski i Śląska. Forum odbywa się 15 i 16 listopada 2018 roku w Chrzanowie. Rejestracja jest już otwarta!  Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Forum

Podczas konferencji uwaga zostanie zwrócona nie tylko na wielkich przywódców i masowe organizacje, ale także na regionalnych działaczy i lokalne stowarzyszenia, kształtujące patriotyczne postawy w okresie zaborów. Przypomnieni zostaną ludzie dbających o kulturę i oświatę w czasach niewoli oraz tworzący struktury, odrodzonego po I wojnie światowej, państwa polskiego. Forum ma stać się przyczynkiem do budzenia zainteresowania historią w wymiarze lokalnym, a przede wszystkim przybliżać wydarzenia i postacie dotąd marginalizowane lub wręcz nieznane.

PROGRAM 

 

Uczestnicy mogą zarejestrować się na konferencję do 14.11.2018 r. – ZAREJESTRUJ SIĘ

Koszt udziału w Forum (bez względu na ilość dni) wynosi 20 złotych.

 

 

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download