Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polifonie: spotkanie z Tadeuszem Woźniakiem

Polifonie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. 12 października 2018 roku o 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będzie Tadeusz Woźniak - muzyk, kompozytor, pieśniarz. Spotkanie poprowadzi Adam Rozlach. Podczas spotkania będzie możliwość posłuchania utworów artysty. Wstęp na spotkanie jest wolny. 

 

Tadeusz Woźniak debiutował w 1966 roku . Ma w dorobku muzykę do kilkuset piosenek , blisko stu inscenizacji teatralnych,  wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich,  filmów dokumentalnych i animowanych.

Skomponował  muzykę do niemego filmu „Pan Tadeusz”  Ryszarda Ordyńskiego z 1928. Zdigitalizowana kopia tego filmu została wydana przez Filmotekę Narodową w 2014 roku.

Szerokiej publiczności jest znany m.in. dzięki serialowi TV „Plebania”, do którego napisał (i wykonał)  piosenkę tytułową i oprawę muzyczną.

Tadeusz Woźniak był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał nagrody za muzykę  do m.in. "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w reż. Romana Kordzińskiego, "Odprawy posłów greckich" Jana Kochanowskiego w reż. Andrzeja Witkowskiego, "Mistrza i Małgorzaty" Michała Bułhakowa w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego, "Lata Muminków" Tove Janson w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego i oczywiście niezapomnianego "Zegarmistrza światła".

Artysta jest też odznaczony medalem "Gloria Artis" i "Złotym Medalem Zasługi". Uhonorowany nagrodą "Piękniejsza Polska” Prezydenta RP.

Zapraszamy do RIK przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach to miejsce spotkań i dialogu z wyjątkowymi postaciami kultury. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Gośćmi cyklu byli już: Szczepan Twardoch, Marta Fox, Krystian Lupa, Paweł Maślona, Olgierd Łukaszewicz, Marcel Łoziński, Rafał Olbiński i Adam Zagajewski. 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download