Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przewodnik "Kolorowe podwórka. Mikro-rewitalizacja krok po kroku" już dostępny!

POBIERZ PRZEWODNIK - wersja na ekran

POBIERZ PRZEWODNIK - wersja druk 

 

Przewodnik „Kolorowe podwórka. Mikro-rewitalizacja krok po kroku” to bezpłatna publikacja wydana przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Zamek Cieszyn i Biuro ds. Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Jest ona częścią zadania pn. „Kierunek Śląskie 3.0 Program Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego do 2030 – Prowadzenie konsultacji i działań w celu zdiagnozowania, przygotowania i realizacji projektów”.

Treść przewodnika była tworzona w interdyscyplinarnym środowisku, złożonym z ekspertów: animatorów kultury, badaczy, architektów, projektantów, działaczy społecznych. Głównym partnerem projektu, który współpracował bezpośrednio i intensywnie przy tworzeniu treści była Fundacja Napraw Sobie Miasto.

Wypracowany materiał został skonsultowany w czterech subregionach województwa śląskiego podczas otwartych spotkań w: Kłobucku, Rydułtowach, Rudzie Śląskiej i Cieszynie.

Przewodnik to ogólnodostępna i czytelna infograficznie instrukcja „krok po kroku”, mająca na celu ożywienie i ponowne zdefiniowanie atrakcyjności miejsc; podniesienie kompetencji mieszkańców i wsparcie postaw twórczych; pobudzenie lokalnych liderów do obywatelskiego działania; polepszenie wizerunku miejsc i jakości życia mieszkańców.

Bezpłatny egzemplarz publikacji można odebrać w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4.

 Do końca roku udostępniona będzie także lista partnerów, gdzie będzie prowadzona dystrybucja przewodnika.

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download