Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EtnoŚląskie+ - Tajemnice czeladzkich kapliczek

12 listopada 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Muzeum Saturn w Czeladzi zapraszają na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Saturn w Czeladzi przy ulicy Dehnelów 10. Początek o 17.00, wstęp wolny. 

 „Tajemnice czeladzkich kapliczek” to publikacja i wystawa fotografii, które przybliżają historię małych obiektów sakralnych, znajdujących się na terenie gminy Czeladź. To pierwsze tak kompleksowe opracowanie o małej architekturze sakralnej na tym terenie. 

 Mam nadzieję, że moja książka będzie zarówno opisem istniejących obiektów, jak i pewnym poszerzeniem wcześniejszych tekstów, które przyczynią się do poznania lokalnej historii i zachowania jej dla młodszego pokolenia – zapewnia Robert Garstka, autor fotografii i opracowania. 

Projekt EtnoŚląskie+ realizowany jest przez Regionalny Instytut Kultury ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download