Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bal NIEPODLEGŁEJ w Ośrodku Kultury Andaluzja

9 listopada 2018 roku o 18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich (ulica Oświęcimska 45) na BAL NIEPODLEGŁEJ! Wspólnie świętujmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Bezpłatne wejściówki można odebrać 7 i 8 listopada (8.00 – 20.00) w Impresariacie Ośrodka Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich.   

Podczas balu odbędzie się występ aktorów – absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, którzy zachęcą publiczność do wspólnej zabawy.

BAL NIEPODLEGŁEJ jest finałem działań kulturalnych realizowanych w Piekarach Śląskich oraz Gminie Bobrowniki przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Na przestrzeni ostatnich miesięcy w dwóch miejscowościach zrealizowano warsztaty artystyczne, m.in.: muralowe, filmowe czy muzyczne. Podczas wydarzenia, po raz pierwszy zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Wiek Niepodległości”, pieśń patriotyczna oraz pamiętniki historii mówionej powstałe podczas warsztatów.

Na terenie Piekar Śląskich oraz Gminy Bobrowniki animatorzy przeprowadzili badania, podczas których dopytywali jak mieszkańcy świętują niepodległość. W czasie trwania akcji odbyły się także prelekcje historyczne, które prowadził profesor Zygmunt Woźniczka oraz eksperci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej (prof. M. Kisiel „Muzyka dla Niepodległej w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości” oraz aktor Marcina Lieber “Teatralny wehikuł czasu”).

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download