Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polifonie: spotkanie z Wojciechem Siudmakiem

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na kolejne spotkania z  cyklu POLIFONIE.

W piątek 23 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4) będzie Wojciech Siudmak , polski artysta, przedstawiciel realizmu fantastycznego. Spotkanie z artystą będzie połączone z wystawą jego prac. Wstęp wolny.

Współorganizatorem wydarzenia jest  Ochorowiczówka - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle. Spotkanie poprowadzi Sebastian Chachołek.

Siudmak uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę, jest autorem ilustracji książkowych. To, co tworzy jest dalekie od mody, ponadczasowe. Malarz odwołuje się do ludzkich wizji, nierzadko inspiracją są senne widziadła, czy bogata wyobraźnia. Malarz nazywa swoją twórczość "hiperrealizmem fantastycznym" i wielokrotnie podkreśla jej związki z malarstwem Dalego.

„Tylko marzenie może przekroczyć niepokonane przeszkody" - taką dewizę przyjął Wojciech Siudmak poprzez którą kreuje swoją artystyczną odrębność. Poprzez swoje dzieła stworzył osobiste państwo, własny świat pełen dziwnych myśli i fantastycznych motywów.

Polifonie” to cykl spotkań  i dyskusji  z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. Są to osoby, z którymi warto rozmawiać o ich twórczości, emocjach, spojrzeniu na świat – podkreśla Beata Przybylska,  z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach,  kurator  „Polifonii”. 

Gośćmi cyklu byli już: Szczepan Twardoch, Marta Fox, Krystian Lupa, Paweł Maślona, Olgierd Łukaszewicz, Marcel Łoziński, Rafał Olbiński, Adam Zagajewski, Jan Hartman, Tadeusz Woźniak.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download