Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach wyróżniony za organizację Europejskich Dni Dziedzictwa!

7 grudnia 2018 roku w Warszawie podczas uroczystej gali przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa wręczyli wyróżnienia dla organizatorów najciekawszych wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich!”. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach został wyróżniony za „Noc Schronów”, która odbyła się 8 września br. na terenie Chorzowa, Piekar Śląskich i Bytomia.

Wszystkich uczestników zaprosiliśmy do udziału w trzech strefach tematycznych: eksplozja wrażeń, rekonesans, strefa chillout. Tego dnia otworzyliśmy schrony na terenie trzech miast w województwie śląskim (na co dzień niedostępne), mogliśmy się wczuć w dźwięki wojny i przemieścić się wozami bojowymi, a także obejrzeć film w plenerze w otoczeniu schronów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizacje zadania, szczególnie:

Urząd Miasta Chorzów, Urząd Miasta Bytom, Urząd Miasta Piekary Śląskie, Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”, Komenda Miejska w Bytomiu, Garnizon Górnośląski, Schron  Miechowice, Combat Alert Zielone Diabły, Grupa rekonstrukcyjno-historyczna „Oberschlesien”, Chorzowskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Inicjatywa, Jednostka Wojskowa AGAT, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Kuś” z Rudy Śląskiej

---

REGIONALNY INSTYTUT KULTURY W KATOWICACH: opowiadamy o kulturowym bogactwie. Inspirujemy, integrujemy i wspieramy – ludzi, idee, działania, by lepiej zrozumieć przeszłość i wpływać na przyszłość

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download