Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkania autorskie z Jerzym Ciurlokiem w styczniu

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na spotkania autorskie z Jerzym Ciurlokiem wokół książki „O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich”, wydanej przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Spotkania odbędą się:

15 stycznia o 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju,

24 stycznia o 17.30 w MDK Bogucice-Zawodzie, ulica Markiefki 44, Katowice.

Spotkania poprowadzi Michał Sikora – redaktor publikacji, który pisze o niej tak:

publikacja Jerzego Ciurloka jest próbą zebrania w całość wiedzy, jaką dysponujemy i uporządkowania jej. Nie jest to praca badawcza sensu stricto, lecz popularyzatorska. Kwerendę, niezbędną do jej powstania, autor odbył w obszarze dokumentacji czeskiej, niemieckiej i polskiej, czasami docierając do mało znanych faktów. Sam tytuł książki naśladuje tytuły tych, o których wewnątrz jest mowa; stąd jego barokowość. Natomiast cała reszta napisana została w sposób współczesny, przystępny i miły w czytaniu.

Publikację można nabyć w sklepie stacjonarnym przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach oraz w sklepie internetowym: https://bit.ly/2DaOLB2

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki (płatność gotówką).


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download