Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poznaj esperanto - nowy cykl spotkań

Zapraszamy na cykl dziesięciu spotkań, w trakcie których poznamy podstawy JĘZYKA ESPERANTO, kulturę esperancką i esperantystów z różnych stron świata.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 marca o godzinie 17.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralna 4 (I piętro). Wstęp wolny. 

ESPERANTO to najbardziej rozpowszechniony na świecie język pomocniczy stworzony przez Ludwika Zamenhofa – lekarza okulistę urodzonego w Białymstoku. Jako datę powstania przyjmuje się rok 1887, kiedy ukazał się pierwszy podręcznik tego międzynarodowego języka. Od tego czasu esperantyści wytworzyli swoistą kulturę z elementami materialnymi i niematerialnymi, bazującą na idei łączenia ludzi ponad narodami.

Esperanto to sprawdzone, użyteczne i neutralne narzędzie komunikacji. Jest jasne, proste a jednocześnie niezwykle bogate, co umożliwia przekazywanie skomplikowanych treści. Esperanto jest językiem żywym – sprawdza się nie tylko w utworach literackich czy poezji, ale również w trakcie międzynarodowych festiwali i kongresów.

W 2014 roku esperanto jako nośnik kultury esperanckiej zostało wpisane na KRAJOWĄ LISTĘ NIEMATERIALNEGO DZIEDZICTWA.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download