Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fabryka Silesia w Tyskiej Galerii Sportu

W czwartek 6 kwietnia zapraszamy do Tyskiej Galerii Sportu zaprasza na spotkanie wokół najnowszego numeru kwartalnika Fabryka Silesia. Gośćmi spotkania będą: Krzysztof Karwat (redaktor Kwartalnika), a także członkowie Rady Redakcyjnej kwartalnika - pisarz Ingmar Villquist i publicysta Waldemar Szymczyk. Wstęp na spotkanie jest wolny.Czytaj więcej...

Fabryka Silesia: Na sportowo

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia poświęcony jest tematyce sportu. W numerze m.in. testy: Pawła Czado, Andrzeja Grygierczyka, Zbigniewa Kadłubka, Dawida Smolorza, Antoniego Steuera, Marcina Wiatra i innych. Autorzy piszą o sportowych triumfach, kulturze fizycznej, gwiazdach i herosach sportu wychowanych na górnośląskich placach i w robotniczych familokach. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.

Czytaj więcej...

Zostań Przemysłowym Magnatem - turniej gry

Chcesz przenieść się w czasie, wcielić w rolę dawnych przemysłowców i obracać industrialnymi nieruchomościami? Weź udział w Pierwszym Turnieju gry w „Przemysłowego Magnata”. Rozgrywki już 20 stycznia o godz. 12.00 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, ul. Polaka 1.

Czytaj więcej...

Kim są Nowi Ślązacy? - dyskusja kwartalnika Fabryka Silesia

Serdecznie zapraszamy na dyskusję kwartalnika Fabryka Silesia, która odbędzie się 19 października o godzinie 18.00 w klubie KATO. Spotkanie poświęcone będzie tematowi "Nowych Ślązaków". W dyskusji wezmą udział członkowie redakcji kwartalnika Fabryka Silesia: Krzysztof Karwat, Zbigniew Kadłubek, Waldemar Szymczyk, Ingmar Villqist oraz Zofia Oslislo-Piekarska, autorka książki „Nowi Ślązacy. Miasto, dizajn, tożsamość” i socjolog prof. Tomasz Nawrocki.

Czytaj więcej...

Spotkania promujące nowy numer Fabryki Silesii

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia poświęcony jest tematyce sportu. Zapraszamy do lektury i na spotkania promocyjne - 19 stycznia o godz. 17 w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), a 26 stycznia o godz. 18.00 do księgarni Bookszpan w Katowicach (3-go Maja 22).

Czytaj więcej...

Fabryka Silesia dostępna w punktach sprzedaży

Kolejny numer kwartalnika "Fabryka Silesia" (nr 3/13/2016) trafił już do naszych dystrybutorów i jest już dostępny w punktach sprzedaży i salonikach prasowych Ruchu, Kolportera i Empików. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Fabryka Silesia nr 4 (14) 2016 - "Nowi Ślązacy"

Najnowsze wydanie kwartalnika Fabryka Silesia nr 4 (14) 2016 poświęcone zostało Nowym Ślązakom. Polecamy lekturę kilkudziesięciu tekstów, m.in. Tadeusza Sławka, Magdaleny Pastuchowej, Tadeusza Bradeckiego, Jerzego Illga, Waldemara Szymczyka, Ingmara Villqista, Dagmary Drzazgi czy Macieja Szczawińskiego.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: