Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fabryka Silesia na 500 lat Reformacji

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia poświęcony rocznicy 500 lat Reformacji jest już dostępny w sprzedaży. W numerze teksty pokazujące dziedzictwo kulturowe ewangelików i ewangelicyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem Górnego Śląska jako ważnego regionu europejskiego. Artykuły i eseje poświęcone są narodzinom humanizmu, rozwojowi języków narodowych, ideom tolerancji i rodzącego się parlamentaryzmu. Szkice ukazują wybitnych literatów, muzyków, naukowców i humanistów polsko-, niemiecko- i łacińskojęzycznych. Magazyn można kupić w punktach sprzedaży sieci EMPIK, RUCH, KOLPORTER, a także na stronie www.fabrykasilesia.pl/sklep i w siedzibie redakcji.

Otwieramy INDUsklep!

Z miłości do przemysłowych historii i dumy z wyjątkowego organizmu, jakim jest Szlak Zabytków Techniki powstała specjalna linia produktów inspirowanych industrialnymi obiektami i ich losami. Za pomysł i przygotowanie produktów odpowiadają instytucje kultury prowadzone przez samorząd Województwa Śląskiego – Ars Cameralis Silesiae Superioris i Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Poniżej prezentujemy listę dostępnych produktów. Czytaj więcej...

Fabryka Silesia w Tyskiej Galerii Sportu

W czwartek 6 kwietnia zapraszamy do Tyskiej Galerii Sportu zaprasza na spotkanie wokół najnowszego numeru kwartalnika Fabryka Silesia. Gośćmi spotkania będą: Krzysztof Karwat (redaktor Kwartalnika), a także członkowie Rady Redakcyjnej kwartalnika - pisarz Ingmar Villquist i publicysta Waldemar Szymczyk. Wstęp na spotkanie jest wolny.Czytaj więcej...

Spotkania promujące nowy numer Fabryki Silesii

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia poświęcony jest tematyce sportu. Zapraszamy do lektury i na spotkania promocyjne - 19 stycznia o godz. 17 w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), a 26 stycznia o godz. 18.00 do księgarni Bookszpan w Katowicach (3-go Maja 22).

Czytaj więcej...

Fabryka Silesia: Na sportowo

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia poświęcony jest tematyce sportu. W numerze m.in. testy: Pawła Czado, Andrzeja Grygierczyka, Zbigniewa Kadłubka, Dawida Smolorza, Antoniego Steuera, Marcina Wiatra i innych. Autorzy piszą o sportowych triumfach, kulturze fizycznej, gwiazdach i herosach sportu wychowanych na górnośląskich placach i w robotniczych familokach. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.

Czytaj więcej...

Fabryka Silesia nr 4 (14) 2016 - "Nowi Ślązacy"

Najnowsze wydanie kwartalnika Fabryka Silesia nr 4 (14) 2016 poświęcone zostało Nowym Ślązakom. Polecamy lekturę kilkudziesięciu tekstów, m.in. Tadeusza Sławka, Magdaleny Pastuchowej, Tadeusza Bradeckiego, Jerzego Illga, Waldemara Szymczyka, Ingmara Villqista, Dagmary Drzazgi czy Macieja Szczawińskiego.

Czytaj więcej...

Zostań Przemysłowym Magnatem - turniej gry

Chcesz przenieść się w czasie, wcielić w rolę dawnych przemysłowców i obracać industrialnymi nieruchomościami? Weź udział w Pierwszym Turnieju gry w „Przemysłowego Magnata”. Rozgrywki już 20 stycznia o godz. 12.00 w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, ul. Polaka 1.

Czytaj więcej...

Kim są Nowi Ślązacy? - dyskusja kwartalnika Fabryka Silesia

Serdecznie zapraszamy na dyskusję kwartalnika Fabryka Silesia, która odbędzie się 19 października o godzinie 18.00 w klubie KATO. Spotkanie poświęcone będzie tematowi "Nowych Ślązaków". W dyskusji wezmą udział członkowie redakcji kwartalnika Fabryka Silesia: Krzysztof Karwat, Zbigniew Kadłubek, Waldemar Szymczyk, Ingmar Villqist oraz Zofia Oslislo-Piekarska, autorka książki „Nowi Ślązacy. Miasto, dizajn, tożsamość” i socjolog prof. Tomasz Nawrocki.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download