Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polifonie Literackie: spotkanie z Krystianem Lupą

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Fabryka Silesia zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Polifonie literackie". 2 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 w siedzibie RIK przy ulicy Teatralnej 4 gościem spotkania będzie Krystian Lupa. 

 

Polifonie Literackie: spotkanie z Jerzym Ciurlokiem

Regionalny Instytut Kultury wraz z kwartalnikiem Fabryka Silesia zapraszają - 15 grudnia o godz. 17 (Teatralna 4) na spotkanie z Jerzym Ciurlokiem - felietonistą i prezenterem radiowym, satyrykiem i humorystą, poetą, kolekcjonerem i bibliofilem. To kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Polifonie literackie”. Inspiracją spotkania jest Franz Kafka – wyklęty ale czarujący literat i Jego aforyzmy jako kolekcja myśli, cytatów oraz sentencji ponuro-wesołych. Jerzy Ciurlok jest autorem tłumaczeń aforyzmów na język polski i śląski oraz jednym z uczestników projektu Kafka/Przełamywanie Granic realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Świąteczne upominki ze sklepu RIK

Święta zbliżają się wielkimi krokami, pora więc pomyśleć o upominkach dla najbliższych. Jako prezenty pod choinkę szczególnie polecamy produkty i wydawnictwa naszego Instytutu. Wśród nich m.in. INDUgadżety, które powstały dzięki współpracy z instytucją kultury Ars Cameralis, a także nasze wydawnictwa - m.in. książkę Styl gotycki wyklucza się czy prenumeratę kwartalnika Fabryka Silesia na rok 2018. Produkty można kupić online lub w naszej siedzibie przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach. Zapraszamy do naszego sklepu i skorzystania z promocji na wybrane przedmioty.

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia

3 października do sprzedaży trafił nowy numer kwartalnika "Fabryka Silesia" zatytułowany Uczymy się Śląska. W poświęconym edukacji regionalnej wydaniu znaleźć można teksty teoretyków i praktyków, którzy prezentują różnorodne podejścia związane z zagadnieniem numeru. Zapraszamy do zakupu kwartalnika na naszej stronie, w kioskach, księgarniach i salonach EMPIK, a także w nowej siedzibie Redakcji niemal przy katowickim Rynku (ul. Teatralna 4, III piętro).

Spotkanie autorskie z Martą Fox

Regionalny Instytut Kultury i Fabryka Silesia zapraszają na spotkanie z Martą Fox i promocję nowego tomiku poezji „Lacrimosa” w ramach nowego cyklu: Polifonie Literackie. Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2017 o godz.17.00 w siedzibie Instytutu przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach.

Ballada o pewnej panience - spotkanie ze Szczepanem Twardochem

Zapraszamy na spotkanie ze Szczepanem Twardochem połączone z promocją najnowszej książki autora "Ballada o pewnej panience". Spotkanie będzie częścią obchodów otwarcia nowej siedziby Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4, Katowice) już 14 października o godzinie 17.00.Specjalne rabaty na Festiwal Otwarcia nowej siedziby RIK!

Przedłużamy Festiwal Otwarcia nowej siedziby RIK i umożliwiamy skorzystanie z rabatów na wydawnictwa naszego Instytutu. Numery kwartalnika Fabryka Silesia, INDUgadżety i wydawnictwa płytowe RIK do końca października można kupić nawet do 25% taniej. Zapraszamy do sklepu na Teatralnej 4 oraz do zakupów online za pośrednictwem strony internetowej.

Fabryka Silesia na 500 lat Reformacji

Najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia poświęcony rocznicy 500 lat Reformacji jest już dostępny w sprzedaży. W numerze teksty pokazujące dziedzictwo kulturowe ewangelików i ewangelicyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem Górnego Śląska jako ważnego regionu europejskiego. Artykuły i eseje poświęcone są narodzinom humanizmu, rozwojowi języków narodowych, ideom tolerancji i rodzącego się parlamentaryzmu. Szkice ukazują wybitnych literatów, muzyków, naukowców i humanistów polsko-, niemiecko- i łacińskojęzycznych. Magazyn można kupić w punktach sprzedaży sieci EMPIK, RUCH, KOLPORTER, a także na stronie www.fabrykasilesia.pl/sklep i w siedzibie redakcji.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download