Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Śląskie dla rodziny - Karta Dużej Rodziny

Od czerwca 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest partnerem w projekcie „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”, którego celem jest wzmocnienie i wsparcie rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, zamieszkałych na terenie województwa śląskiego.

W związku z tym, dla wszystkich posiadaczy Karty Dużej Rodziny w sklepie stacjonarnym przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach możliwe jest otrzymanie rabatu w wysokości -10% na wszystkie wydawnictwa, numery kwartalnika Fabryka Silesia oraz INDUgadżety.

Polifonie: spotkanie z Adamem Zagajewskim

Polifonie Literackie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. 29 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będzie Adam Zagajewski - przedstawiciel pokolenia Nowej Fali, poeta, eseista, prozaik. Spotkanie poprowadzi Maciej Szczawiński. Wstęp wolny! 

Polifonie: spotkanie z Rafałem Olbińskim

Polifonie Literackie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. 8 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będzie Rafał Olbiński - polski artysta, malarz, grafik. Podczas spotkania będzie można zobaczyć prace artysty zgromadzone w Ochorowiczówce - Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle oraz inkografie z Katowickiego Domu Sztuki Polonia Art.

Polifonie: spotkanie z Pawłem Łozińskim

Polifonie Literackie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. 25 maj2018 roku o godzinie 17.00 gościem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będzie Paweł Łoziński - polski dokumentalista. Przed spotkaniem wyświetlony zostanie film "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham". 

 

Polifonie Literackie: spotkanie z Krystianem Lupą

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Fabryka Silesia zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Polifonie literackie". 2 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 w siedzibie RIK przy ulicy Teatralnej 4 gościem spotkania będzie Krystian Lupa. 

 

Polifonie Literackie: spotkanie z Jerzym Ciurlokiem

Regionalny Instytut Kultury wraz z kwartalnikiem Fabryka Silesia zapraszają - 15 grudnia o godz. 17 (Teatralna 4) na spotkanie z Jerzym Ciurlokiem - felietonistą i prezenterem radiowym, satyrykiem i humorystą, poetą, kolekcjonerem i bibliofilem. To kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Polifonie literackie”. Inspiracją spotkania jest Franz Kafka – wyklęty ale czarujący literat i Jego aforyzmy jako kolekcja myśli, cytatów oraz sentencji ponuro-wesołych. Jerzy Ciurlok jest autorem tłumaczeń aforyzmów na język polski i śląski oraz jednym z uczestników projektu Kafka/Przełamywanie Granic realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download