Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ballada o pewnej panience - spotkanie ze Szczepanem Twardochem

Zapraszamy na spotkanie ze Szczepanem Twardochem połączone z promocją najnowszej książki autora "Ballada o pewnej panience". Spotkanie będzie częścią obchodów otwarcia nowej siedziby Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4, Katowice) już 14 października o godzinie 17.00.Biogram autora:
Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta, Ślązak. Z wykształcenia socjolog i filozof. Znawca języka i kultury śląskiej oraz ekspert w dziedzinie broni. Zajmuje go szczególnie problematyka identyfikacji z miejscem urodzenia, jak również tożsamości narodowościowej: polskiej, niemieckiej, śląskiej.
W swoich utworach o wyrazistej i logicznej, choć jednocześnie zaskakującej i skomplikowanej konstrukcji, nieustannie balansuje pomiędzy realnym i fantastycznym, psychologią i realizmem, historią prawdziwą i alternatywną. Świat w nich przedstawiony jest spójny, sugestywny i zmuszający do zastanowienia się i nad tym, w którym żyjemy.
[culture.pl]

Ballada o pewnej panience
12 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się najnowsza książka Szczepana Twardocha. Tym razem autor znów sięga po krótsze formy, z których część miało swoją premierę już wcześniej.
Spis treści zbioru:
1. Ballada o pewnej panience
2. Ballada o Jakubie Bieli
3. Ewa i duchy
4. Moje życie z Kim
5. W piwnicy
6. Gerd
7. Masara
8. Dwie przemiany Włodzimierza Kurczyka
9. Uderz mnie
10. Tak jest dobrze
11. Fade to: black

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download