Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer kwartalnika Fabryka Silesia - W pamięci

Właśnie ukazał się najnowszy numer kwartalnika Fabryka Silesia. Hasło przewodnie brzmi: W PAMIĘCI. Na okładce można znaleźć obraz olejny cenionego współczesnego malarza śląskiego Ireneusza Walczaka. Numer można kupić w sklepie stacjonarnym przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach lub w sklepie internetowym - KUP TERAZ!

W numerze: wnikliwa analiza konsekwencji, jakie przyniósł Polsce (Górnemu Śląskowi i Europie Środkowej) rok 1918. Głos mają przede wszystkim historycy - m.in. profesorowie Ryszard Kaczmarek i Robert Traba, filozofowie – m.in. prof. Zbigniew Mikołejko i politolodzy – m.in. dr Marek Migalski. Na łamach można przeczytać o tym, co z dziedzictwa niegdysiejszych bojów o niepodległość Rzeczypospolitej ciągle w nas żyje, a co jest tylko mitem bądź narzędziem używanym w dzisiejszych sporach politycznych.

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download