Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polifonie: spotkanie z Joanną Rawik

11 stycznia 2019 roku o 17.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Polifonie, które odbędzie się w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Wstęp wolny!

Gościem styczniowych Polifonii będzie Joanna Rawik – pieśniarka, interpretatorka piosenek poetyckich. Oprócz spotkania, które poprowadzi Oskar Świtała, zapraszamy także na recital artystki, któremu akompaniować na pianinie będzie Wojciech Wachułka.

Joanna Rawik jest jedną z najwybitniejszych i najciekawszych zarazem postaci środowiska artystycznego, cieszącą się dużym zainteresowaniem i uznaniem publiczności oraz krytyki. Od lat znana jest jako wspaniała pieśniarka, wytrawna interpretatorka piosenek nastrojowych i poetyckich, pełnych dramatycznego wyrazu. Zazwyczaj trafnie dobiera sobie repertuar, preferując utwory o niewątpliwych wartościach muzycznych i literackich. Autorami jej piosenek w większości są twórcy znani z dużej kultury i profesjonalizmu. Być może dlatego repertuar ma tak oryginalny i wykonuje go z pełnym zaangażowaniem. Każdej piosence stara się nadać bardzo osobistą interpretację, jakby w śpiewane utwory wkładała całą duszę. Jej interpretacje są przemyślane i konsekwentnie zrealizowane, w czym wydatnie pomaga jej wrodzona muzykalność i świadomie użyte aktorstwo. Nieskazitelna dykcja powoduje, że wszystkie wykonywane utwory stają się małymi dramatami wyśpiewanymi ze szczerością i prawdą. Biorąc pod uwagę jej rozległe zainteresowania artystyczne i duże osiągnięcia twórcze, można śmiało stwierdzić, że Joanna Rawik jest wybitną indywidualnością artystyczną naszych czasów.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download