Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polifonie: spotkanie z Wojciechem Ginko

22 lutego 2019 roku o 17.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu Polifonie, które odbędzie się w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ulicy Teatralnej 4. Wstęp wolny!

Gościem Polifonii w lutym będzie Wojciech Ginko – autor książki "Jeździecka Dolina Zbrosławice, czyli o koniach, ludziach i PRL-u". Spotkanie poprowadzi Anna Cieplak. 

Wojciech Ginko o książce: 

„Jeździecka Dolina Zbrosławice, czyli o koniach, ludziach i PRL-u" to historia o czasach, kiedy władza traktowała jazdę wierzchem jak fanaberię przedwojennych ziemian i o tych, którzy taki sposób myślenia zmieniali. Trzysta stron, sporo zdjęć, nieznane dokumenty, fakty, anegdoty i wydarzenia, które brzmią jak bajki choć nimi nie są. To, co napisałem nie jest kroniką, a moimi wspomnieniami czasów kiedy zbrosławickie jeździectwo zajmowało mnie bez reszty.

Jerzy Sawka o książce: 

Zbrosławice były mekką jeździectwa akademickiego w Polsce. To dzięki nim mamy w kraju tysiące instruktorów rekreacji jeździeckiej, sędziów i trenerów. Wydawane przez nie książki były dla nas, ówczesnych studentów, objawieniem. „Skoki przez przeszkody” Anthony’ego Paalmana to biblia akademickich klubów jeździeckich.

Ale w książce Wojtka Ginki nie ma ani słowa o tym, że Zbrosławice stworzył on. Wojtek eksponuje kierowców, instruktorów, masztalerzy i trudnych chłopców. Bo Wojtek kocha ludzi, konie, przyjemności, ułomności. Kocha życie.

Jego opowieść rozgrywa się głównie w czasach realnego socjalizmu. Jednak potomek inteligenckiej rodziny nie dramatyzuje. W każdych czasach trzeba żyć, współpracować, zmieniać świat na lepsze i przede wszystkim być przyzwoitym.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download