Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień kobiet na Teatralnej - koncert muzyki hiszpańskiej

8 marca 2019 roku o 17.00 Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na pełen ekspresji koncert muzyki hiszpańskiej  „QUERER... DOTYKAJĄC FLAMENCO”. Wystąpią: Izabella Tarasiuk-Andrzejewska (śpiew), Przemysław Hałuszczak (gitara flamenco), Andrzej Mazurek (cajon oraz instrumenty perkusyjne).

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA. W dniu koncertu - od 16.00 przy wejściu głównym będziemy rozdawać BEZPŁATNE ZAPROSZENIA.

Querer w języku hiszpańskim znaczy: pragnąć, kochać, chcieć.

Izabella Tarasiuk-Andrzejewska, zapraszając na koncert zapowiada:
Będzie to koktajl muzyczny energetycznych rytmów i namiętnych brzmień z kroplą mego serca i głosu. Tworząc materię muzyczną wieczoru, inspiracji zaczerpnęłam z repertuaru Falete, Mayte Martin, Grittos de Guerra, Joany Jimenez czy wspaniałej Yasmin Levy – i z tego źródła hiszpańskojęzycznej pieśni użyczyłam emocji i pasji, by przy brzmieniu gitary flamenco, cajonu, instrumentów perkusyjnych oraz kontrabasu ubrać głos w ducha tej pięknej muzyki.

IZABELLA TARASIUK-ANDRZEJEWSKA – śpiewaczka (mezzosopran) i aktorka; absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Hochschule für Music und Theater w Monachium. Zadebiutowała partią Carmen na deskach Opery Śląskiej w 1999 roku. Jej udział w Operowej Gali Sylwestrowej w 2000 roku zaowocował szeregiem koncertów u boku Wiesława Ochmana, zaś udział w Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy – serią  koncertów prowadzonych przez Bogusława Kaczyńskiego.

Z recitalem pieśni jidisz gościła w kraju i zagranicą m.in. w kopenhaskiej Tivoli. W roku 2004 zdobyła dyplom aktorki sceny dramatycznej.
Do najważniejszych ról na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu zalicza się: Sally Bowles („Kabaret”), której była premierową odtwórczynią, Wdowę („Zorba”), Jennie („Nie teraz, kochanie”). 

W jej repertuarze można znaleźć m.in. piosenkę francuską, hiszpańską i żydowską.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download