Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przewodnik po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego

Oddajemy w ręce fanów industrialu najnowsze wydanie Przewodnika po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. To kompendium wiedzy o 42 obiektach dawnego przemysłu z 26 miejscowości naszego regionu. Kieszonkowe wydawnictwo idealnie sprawdzi się w czasie wycieczek i pozwoli na odkrycie fascynujących historii związanych z rewolucją przemysłową. Przewodnik można nabyć w sklepie stacjonarnym przy ulicy Teatralnej 4, a także w sklepie internetowym - KUP TERAZ!

 

Jak wyglądała praca górników 200 lat temu? Kto drukował gazety przed wynalezieniem komputerów? W jaki sposób do kranów trafiała kiedyś czysta woda? Jak produkowano prąd elektryczny? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na najciekawszej trasie turystyki industrialnej w tej części Europy, którą w 2018 roku odwiedziło blisko 1,2 miliona osób.

Aby podróżowanie było łatwiejsze warto nabyć wydrukowany Przewodnik. Wydany w kieszonkowym rozmiarze, nie zajmie dużo miejsca w plecaku lub torbie. Solidnie wykonany – ze sztywnymi stronami – będzie służył przez lata, nawet najbardziej dociekliwym pasjonatom przemysłowych historii. Przetrwa podróże zabytkową wąskotorówką, wycieczki w głąb kopalń lub na szybowe wieże.

To już trzecie, uzupełnione wydanie przewodnika. Każdy obiekt Szlaku jest w nim szczegółowo opisany, a szybsze przyswajanie informacji zapewniają infografiki, które wskazują na warte zapamiętania informacje i  historyczne postaci. Nie zabrakło też ciekawostek oraz podpowiedzi, jak podróżować Szlakiem. Każdą wyprawę można zaplanować w oparciu o przejrzystą mapę, a także funkcjonalną legendę: wszystkie obiekty oznaczone są informacjami o orientacyjnym czasie zwiedzania, dodatkowych usługach czy dostępności dla niepełnosprawnych. Przewodnik podpowie, czy przed wybranym obiektem bez problemu zostawimy samochód albo czy po zwiedzaniu będziemy mogli wypić aromatyczną kawę bądź zjeść pyszny obiad.

Przewodnik wydany został przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Poczytaj więcej o Szlaku Zabytków Techniki!

Przewodnik będzie również możliwy do kupienia w wybranych obiektach Szlaku – więcej informacji wkrótce.

 

 

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download