Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XII Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na XII Forum Animatorów Kultury Województwa Śląskiego Kino za Rogiem – kino dla przyjaciół. Spotkanie odbędzie się 16 maja 2017 w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3, Chorzów). 

Tematy spotkania:
"Kino za Rogiem" to inicjatywa, która pomaga zbudować sieć małych kin, tworzącą wspólnotę odczuwania magii kina. Dzięki niskim kosztom obsługi i utrzymania, ale i wysokiej jakości obrazu i dźwięku, to doskonały pomysł na to, by zaspokoić potrzeby kulturowe lokalnych społeczności.
Mapa Obrzędowa Górnego Śląska - Chcąc badać żywe do dziś zwyczaje i obrzędowość praktykowaną na terenie historycznej ziemi górnośląskiej, zachęcamy do współtworzenia razem z nami Mapy Obrzędowej Górnego Śląska! Jeśli jesteś w posiadaniu archiwalnych lub współczesnych fotografii, nagrań, zgłoś się do Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Więcej szczegółów podczas spotkania.

Wstęp wolny, formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem.  
Program:
10:00 – 11:00 REJESTRACJA, ROZMOWY KULUAROWE PRZY KAWIE I HERBACIE
11:00 – 11:15 PRZYWITANIE GOŚCI / Tomasz Ignalski – Dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury
11:15 – 11:40 ŻYWA ETNOGRAFIA - twórz wspólnie z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach Mapę obrzędową Górnego Śląska” / Aleksander Lysko - Regionalny Instytut Kultury w Katowicach 11:40 – 12:00 IDEA SIECI Kino za Rogiem / Grzegorz Molewski – Kino za Rogiem
12:00 – 12:25 PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KINA ZA ROGIEM W CHORZOWIE / Tomasz Ignalski oraz animator kina, Chorzowskie Centrum Kultury
12:25 – 13:05 WYŚWIETLENIE MATERIAŁÓW FILMOWYCH – Prezentacja możliwości technicznych kina
13:05 – 13:45 PRZERWA KAWOWA
13:45 – 14:30 JAK STWORZYĆ I PROWADZIĆ KINO KzR / Grzegorz Molewski – Kino za Rogiem
14:30 – 15:00 ROZMOWY KULUAROWE I ZWIEDZANIE CHORZOWSKIEGO CENTRUM KULTURY

Organizator: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
Gospodarz: Chorzowskie Centrum Kultury


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download