Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kilka słów o instytucji

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach to instytucja kultury samorządu województwa śląskiego. Instytut został powołany do życia Uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 18 kwietnia 2016. Placówka powstała z połączenia dwóch istniejących wcześniej instytucji - Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach oraz Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego.

Teatralna 4 - wynajem sal konferencyjnych

Szukasz doskonale zlokalizowanego i wyposażonego miejsca na organizację konferencji, szkolenie, warsztatów lub spotkania w Katowicach? 

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oferuje do wynajmu dwie sale konferencyjne. 

Co wyróżnia naszą ofertę?

fot. Robert Garstka

ROK Katowice wyróżniony w konkursie Kancelarii Prezydenta RP

Konkurs Kancelarii Prezydenta RP na najlepsze obchody 150. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego rozstrzygnięty!

W poniedziałek w dniu Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs na najlepsze obchody rocznicy Powstania z 1863 r.

Zaproś niezależnego jurora ROK Katowice

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach zaprasza organizatorów konkursów, festiwali i przeglądów do korzystania z możliwości zaproszenia instruktorów ROK Katowice do bezpłatnej pracy w komisji oceniające (jury). Odbywa się to w ramach współorganizacji danego wydarzenia przez ROK Katowice. 

Oferta sponsorska

Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach serdecznie zachęca do wspierania działalności naszej instytucji, licząc na to, że sponsoring może przyczynić się do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy sponsorującej, a  zarazem umożliwi realizację bieżącej działalności kulturalnej.

Bezpłatne konsultacje z zakresu finansowania projektów kulturalnych

Serdecznie informujemy, że w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach istnieje możliwość bezpłatnego uzyskania informacji nt. możliwości pozyskiwania środków na działalność kulturalną ze źródeł publicznych i prywatnych, a także projektowania i opracowywania wniosków aplikacyjnych.

Nieodpłatne konsultacje programowe

Uprzejmie informujemy, iż Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oferuje nieodpłatną pomoc w poszukiwaniu inspiracji w zakresie stosowania nowoczesnych form działalności ośrodków kultury – czynnego uczestnictwa społeczności lokalnych w kulturze.

Historia Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach - od 1945 roku

3 marca 1945 – Urząd Wojewódzki Śląski – Wydział Informacji i Propagandy w Katowicach wydał instrukcję dotyczącą organizacji domów kultury, domów ludowych i świetlic na terenie województwa. Dokument wyznaczał zadania programowe dla Wojewódzkiego Domu Kultury w Katowicach.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download