Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świąteczny Swing

Mało który styl muzyczny tak komponuje się ze świętami jak swing. Z tym większą przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert KC Nwokoye, który niezwykle energetycznie wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Zapraszamy 7 grudnia 2018 roku o 19.30 do Pałacu Młodzieży w Katowicach. KC Nwokoye to wokalista, którego charakteryzuje pełen pasji i emocji muzyczny styl, czerpiący inspiracje z legend takich jak: Nat King Cole, Gregory Porter, Sade, Michael Buble, i Frank Sinatra. Jako kompozytor i wykonawca, KC zachwyca swoich odbiorców melodiami, które wydają się brzmieć znajomo, a jednak świeżo i intrygująco. Jego koncerty to wulkan pozytywnej energii.

Więcej informacji na stronie internetowej

 

Widowisko baletowe "Polska - moja Ojczyzna"

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza na widowisko baletowe „Polska - moja Ojczyzna" w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, które odbędzie się 21 listopada 2018 o 18.00 w Scena w Galerii (Galeria Katowicka, ul. 3 Maja 30, Katowice). 

Spotkanie z Tomaszem Michniewiczem

22 listopada 2018 roku o 18.00 zapraszamy do Tarnogórskiego Centrum Kultury na spotkanie z Tomaszem Michniewiczem. Spotkanie zainauguruje nowy, autorski cykl TCK „Z dużej litery”. Jego celem jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa i kultury, rozwój zainteresowań literackich, jak również pokazanie, że czytanie może być atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej.

XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

MDK „Bogucice-Zawodzie” i Parafia pw Opatrzności Bożej  w Katowicach zapraszają do udziału w konkursie teatralnym pn.: „XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów – w hołdzie  św. Janowi Pawłowi II”, którego przesłaniem jest upowszechnianie wiedzy o wybitnych postaciach poświęcających swe życie służbie innym. Ich dzieła i osiągnięcia są pięknym przykładem wielkiej siły ducha i wzorem do naśladowania, a także nieustającym źródłem radości, że miłość, dobro i szlachetność przynosi piękne owoce życia. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest partnerem wydarzenia.

Konferencja "Biznes w kulturze - kultura w biznesie"

Zapraszamy na V Ogólnopolską Konferencję „Biznes w kulturze - kultura w biznesie", która organizowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz ZPiT Silesianie. Odbędzie się ona 20 listopada 2018 roku w Auli CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej. https://bit.ly/2ysthuu

Jednym z prelegentów tegorocznej edycji będzie Adam Pastuch – Dyrektor Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Rodzinnie Śladami Patriotów

Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie w Katowicach zaprasza na cykl wydarzeń pn. „Rodzinnie Śladami Patriotów”, w ramach którego odbędą się: gra miejska, konkurs z nagrodami, wycieczki edukacyjne. Projekt trwa od 5 października do 8 listopada 2018 r. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej MDK Bogucice-Zawodzie. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest partnerem wydarzenia.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download