Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej - 21. OFPA 2017

Serdecznie zapraszamy na finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, który odbędzie się między 16 a 19 lutego w Rybniku. W czasie wieńczących Festiwal koncertów wystąpią młodzi artyści z całej Polski i gwiazdy - Tadeusz Woźniak i zespół HEY.

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa Obiektywnie Śląskie w Akademii Muzycznej w Katowicach

Kolejnym przystankiem wystawy pokonkursowej Obiektywnie śląskie jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Najlepsze prace VII edycji będą tam prezentowane do 14 lutego. Miejsce prezentacji nie jest przypadkowe, ponieważ tematem konkursu był ŚLĄSK&MUZYKA. Zapraszamy na wystawę.

Konferencja prasowa laureatów 7.edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée

Zapraszamy na konferencję prasową Laureatów 7.edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée - Teatru Alatyr, promującą premierowy spektakl "Rokcy Babloa". Konferencja połączona jest z dodatkowymi wydarzeniami, pokazem walki bokserskiej i koncertem. Zapraszamy 10 lutego o godzinie 12.00 na małą scenę Teatru Rozrywki.

Konkurs Literacki im. Marka Hłaski i Konkurs Literacki OKNO

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zaprasza na XXV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski oraz XI Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO. Konkursy mają na celu odkrywanie i promowanie młodych i nieznanych jeszcze twórców literatury polskiej. Są szansą dla autorów, którzy jeszcze nie mieli okazji zadebiutować oraz dla tych, którzy już debiutowali, ale czują potrzebę poddania się ocenie specjalistów, znawców literatury. Konkursy zostały objęte patronatem Regionalnego Instytutu Kultury.

Czytaj więcej...

Debata filozoficzna "Filozofia w dobie nauki"

W imieniu Redakcji czasopisma popularnofilozoficznego „Filozofuj!” i Klubu „Filozofuj!” w Katowicach zapraszamy na debatę filozoficzną pt. „Filozofia w dobie nauki”. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia w Bellmer Cafe o godzinie 18.00. Dyskutować będą: wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. Krzysztof. T. Wieczorek z Instytutu Filozofii oraz prof. dr hab. Krystian Roleder z Instytutu Fizyki. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie patronatem.

Czytaj więcej...

XIX Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach po raz kolejny organizuje Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Celem Dnia Muzyki i Dnia Tańca jest konfrontacja dokonań solistów i zespołów muzycznych i tanecznych, które działają w placówkach oświatowych i kulturalnych. Impreza ma inspirować do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz zachęcać dzieci i młodzież do zainteresowania kulturą. Konfrontacje realizowane w ramach Dnia Muzyki odbędą się 5 i 6 kwietnia 2017r. od godz. 10.00, a rywalizacja w ramach Dnia Tańca planowana jest na 30 marca 2017 r. godz. 10.00.

Czytaj więcej...

Filmy z koncertów Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice 2016

Filmy z koncertów finalnych Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice 2016 są już dostępne online. Każdy może podziwiać młode talenty na stronie internetowej. Zapraszamy!

X Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2017”

Zapraszamy zespoły taneczne na X Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2017” organizowany przez: Miejski Dom Kultury „Kazimierz" w Sosnowcu, Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta" w Sosnowcu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął imprezę patronatem. Zgłoszenia są przyjmowane od dnia 19 stycznia 2017 r. do dnia 10 lutego 2017 r. za pośrednictwem elektronicznej karty zgłoszenia. Regulamin konkursu, kartę zgłoszenia i ważne informacje można znaleźć na stronie internetowej organizatora - pod linkiem.

Zwycięzca Entrée.7!

Oficjalnie poznaliśmy Zwycięzcę 7.edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée! Decyzją Jury w składzie: Ewa Dąbek-Derda, Katarzyna Aleksander-Kmieć, Łucja Ginko i Stanisław Ruksza zwyciężył spektakl Teatru Alatyr pt. "Trzej muszkieterowie".

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: