Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światło - wymiar ekspresji artystycznej

Zapraszamy do udziału w projekcie „Światło – wymiar ekspresji artystycznej”, realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Działanie zakłada pokazanie, poznanie śląskiego witrażu: z okien klatek schodowych, budynków użyteczności publicznej, witrażu artystycznego z przestrzeni sakralnych.  Celem jest odkrywanie różnego wymiaru ekspresji artystycznej, lokalnego dziedzictwa kulturowego, historii czasów, ludzi, miejsc.

W ramach projekt odbędą się warsztaty, spotkania z ekspertem, wizyta w pracowni witrażysty oraz wycieczki szlakiem witraży miejskich, które poprowadzi specjalistka z działu Centrum Dziedzictwa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach - Irena Kontny. 

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej

Zapraszamy na IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który odbędzie się 23 i 24 czerwca 2018 roku na placu Wolności w Dąbrowie Górniczej. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia. Partnerem festiwalu jest gmina Piekary Śląskie. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. 

XI Art Naif Festiwal

W Galerii Szyb Wilson w Katowicach 8.06.2018 – 10.08.208 odbędzie się XI Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się kolorowymi obrazami namalowanymi przez artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski). Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie internetowej. 

9. Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w 9. edycji Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE, które jest projektem Teatru Rozrywki o charakterze konkursu, powstałym z myślą o artystach niezależnych.  Ludziach, grupach, teatrach nieinstytucjonalnych działających w obszarze teatru. Organizatorzy chcą stworzyć platformę dla działań związanych z teatrem – jego głównym nurtem, a także z jego pograniczem, odmianami, różnymi konfiguracjami.  Czekają na ludzi z pomysłem, kreatywnych twórców, którzy gotowi są podjąć wyzwanie – bo nagroda w ENTRÉE to właśnie wyzwanie! 

Śląski KONSEK Festiwal Teatralny Fundacji PGE Energia Ciepła

Zapraszamy na II edycję Festiwalu Teatralnego Śląski KONSEK na temat Górnego Śląska.

Organizator Festiwalu Śląski KONSEK pragnie stworzyć teatralną platformę do dyskusji na temat przemian kulturowych zachodzących we współczesnym świecie widzianym przez pryzmat świadomości regionalnej i lokalnej mieszkańców Górnego Śląska. 

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 czerwca, festiwal odbędzie się 27 października. Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu

X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

Zapraszamy na X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi, który odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Lato Teatralne "Pod Gołym Niebem"

Grasz w teatrze ? Chcesz wziąć udział w fajnym, plenerowym wydarzeniu? A może chcesz skorzystać z warsztatów teatralnych? Szukasz przestrzenie do zagrania swojej sztuki?

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Lata Teatralnego „Pod Gołym Niebem’ w Suszcu, które odbędzie się 28 czerwca – 1 lipca 2018 roku. 

"Szac" - premiera spektaklu

Zapraszamy na premierę spektaklu "Szac" w wykonaniu Teatru Naumionego z Ornontowic, która odbędzie sie 14 kwietnia 2018 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Promocji ARTeria w Ornontowicach. Więcej informacji można znaleźć TU

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download