Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kindersztuba czy bon ton? - podsumowanie i wystawa

Projekt "Kindersztuna czy bon ton" realizowany był w Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie. Uczestnicy warsztatów przygotowali materiał, który posłuży do stworzenia objazdowej wystawy zdjęciowej "KINDERSZTUBA PODPOWIADA" czyli zasad savoir vivr'u dla młodzieży. Wśród prac znalazło się m.in. poniższe zdjęcie. Zapraszamy do śledzenia efektów projektu pod linkiem.

XIX Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży

30 marca Teatr Miejski w Gliwicach był dosłownie oblężony przez młodych tancerzy z całego Województwa Śląskiego. Zespoły taneczne rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych, a najmłodsi tancerze prezentujący przygotowane układy to dzieci w wieku przedszkolnym.

Czytaj więcej...

Festiwal Teatralno-Kabaretowy I Śląski KONSEK

Fundacja EDF Polska w Rybniku zaprasza do udziału w festiwalu teatralno – kabaretowym I Śląski KONSEK, który odbędzie się 29 października 2017 r. Festiwal to konkurs na premierową interpretację miniatur teatralno – kabaretowych na podstawie scenariusza "Ślązoki spod rajskiego drzewa” autorstwa Marka Szołtyska. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie patronatem. 

Czytaj więcej...

Konferencja „Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości – dziedzictwo w obliczu transformacji”

Od 21 do 22 kwietnia 2017 roku w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywać się będzie III Ogólnopolska Konferencja Studencko-Doktorancka pt. „Rozpoznać przeszłość w teraźniejszości – dziedzictwo w obliczu transformacji” poświęcona rozpoznaniu i podsumowaniu problemów ochrony dziedzictwa kulturowego w okresie transformacji. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie swoim patronatem.

Czytaj więcej...

Festiwal Rytm Pro Arte 2017 - Eliminacje za nami!

Wiele radości przyniosły organizatorowi lutowe eliminacje. Uczestnicy pełni energii, aktywni wolontariusze oraz dobra muzyka i cała masa talentów. Tak było w sobotę, w COK ''Perełka'' w Gliwicach, przy Studziennej 6.

Czytaj więcej...

Annum Festival 2017

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję ANNUM festivalu. To jedyny całoroczny festiwal muzyki dawnej na Śląsku, organizowany w Tarnowskich Górach oraz Chorzowie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano m.in. 8 wyjątkowych koncertów festiwalowych rozlokowanych na przestrzeni całego roku kalendarzowego oraz przedkoncertowe warsztaty muzyczne ANNUM Kids. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął Festiwal patronatem.

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa "Obiektywnie śląskie" na dworcu PKP w Katowicach

Zapraszamy na wystawę najlepszych prac VII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, którą obecnie można znaleźć na dworcu PKP w Katowicach. Wystawa będzie tam eksponowana do 15 marca 2017r. To już kolejny przystanek wystawy po: NOSPRze, Szybie Maciej, kinie Kosmos i Akademii Muzycznej. Przypomnijmy, że tematem VII edycji konkursu był "Śląsk&Muzyka" , można było zaprezentować w formie: fotoreportażu, składającego się z od 3 do 7 zdjęć, fotokastu oraz krótkiego filmu.

Czytaj więcej...

Kindersztuba czy bon ton?

Teatr Sztuk w Jaworznie rusza z nowym projektem - "Kindersztuba czy bon ton? Wśród atrakcji dla uczestników m.in. multimedialna podróż w czasie i przestrzeni śladem savior vivre, akcja interaktywna, zajęcia dramy, spotkania, dyskusje, a także konkurs. Szczegółowe informacje o działaniach można śledzić pod linkiem. Poniżej - więcej o idei inicjatywy. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie patronatem. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej - 21. OFPA 2017

Serdecznie zapraszamy na finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, który odbędzie się między 16 a 19 lutego w Rybniku. W czasie wieńczących Festiwal koncertów wystąpią młodzi artyści z całej Polski i gwiazdy - Tadeusz Woźniak i zespół HEY.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: