Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Annum Festival 2017

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję ANNUM festivalu. To jedyny całoroczny festiwal muzyki dawnej na Śląsku, organizowany w Tarnowskich Górach oraz Chorzowie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano m.in. 8 wyjątkowych koncertów festiwalowych rozlokowanych na przestrzeni całego roku kalendarzowego oraz przedkoncertowe warsztaty muzyczne ANNUM Kids. Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzeń. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął Festiwal patronatem.

Czytaj więcej...

Kindersztuba czy bon ton?

Teatr Sztuk w Jaworznie rusza z nowym projektem - "Kindersztuba czy bon ton? Wśród atrakcji dla uczestników m.in. multimedialna podróż w czasie i przestrzeni śladem savior vivre, akcja interaktywna, zajęcia dramy, spotkania, dyskusje, a także konkurs. Szczegółowe informacje o działaniach można śledzić pod linkiem. Poniżej - więcej o idei inicjatywy. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie patronatem. 

Czytaj więcej...

Festiwal Rytm Pro Arte 2017 - Eliminacje za nami!

Wiele radości przyniosły organizatorowi lutowe eliminacje. Uczestnicy pełni energii, aktywni wolontariusze oraz dobra muzyka i cała masa talentów. Tak było w sobotę, w COK ''Perełka'' w Gliwicach, przy Studziennej 6.

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa "Obiektywnie śląskie" na dworcu PKP w Katowicach

Zapraszamy na wystawę najlepszych prac VII edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie, którą obecnie można znaleźć na dworcu PKP w Katowicach. Wystawa będzie tam eksponowana do 15 marca 2017r. To już kolejny przystanek wystawy po: NOSPRze, Szybie Maciej, kinie Kosmos i Akademii Muzycznej. Przypomnijmy, że tematem VII edycji konkursu był "Śląsk&Muzyka" , można było zaprezentować w formie: fotoreportażu, składającego się z od 3 do 7 zdjęć, fotokastu oraz krótkiego filmu.

Czytaj więcej...

Konferencja prasowa laureatów 7.edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée

Zapraszamy na konferencję prasową Laureatów 7.edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée - Teatru Alatyr, promującą premierowy spektakl "Rokcy Babloa". Konferencja połączona jest z dodatkowymi wydarzeniami, pokazem walki bokserskiej i koncertem. Zapraszamy 10 lutego o godzinie 12.00 na małą scenę Teatru Rozrywki.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej - 21. OFPA 2017

Serdecznie zapraszamy na finał 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, który odbędzie się między 16 a 19 lutego w Rybniku. W czasie wieńczących Festiwal koncertów wystąpią młodzi artyści z całej Polski i gwiazdy - Tadeusz Woźniak i zespół HEY.

Czytaj więcej...

Konkurs Literacki im. Marka Hłaski i Konkurs Literacki OKNO

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zaprasza na XXV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski oraz XI Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO. Konkursy mają na celu odkrywanie i promowanie młodych i nieznanych jeszcze twórców literatury polskiej. Są szansą dla autorów, którzy jeszcze nie mieli okazji zadebiutować oraz dla tych, którzy już debiutowali, ale czują potrzebę poddania się ocenie specjalistów, znawców literatury. Konkursy zostały objęte patronatem Regionalnego Instytutu Kultury.

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa Obiektywnie Śląskie w Akademii Muzycznej w Katowicach

Kolejnym przystankiem wystawy pokonkursowej Obiektywnie śląskie jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Najlepsze prace VII edycji będą tam prezentowane do 14 lutego. Miejsce prezentacji nie jest przypadkowe, ponieważ tematem konkursu był ŚLĄSK&MUZYKA. Zapraszamy na wystawę.

XIX Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach po raz kolejny organizuje Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Celem Dnia Muzyki i Dnia Tańca jest konfrontacja dokonań solistów i zespołów muzycznych i tanecznych, które działają w placówkach oświatowych i kulturalnych. Impreza ma inspirować do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz zachęcać dzieci i młodzież do zainteresowania kulturą. Konfrontacje realizowane w ramach Dnia Muzyki odbędą się 5 i 6 kwietnia 2017r. od godz. 10.00, a rywalizacja w ramach Dnia Tańca planowana jest na 30 marca 2017 r. godz. 10.00.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: