Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KOMBINAT - Festiwal Kultury Nieprzymuszonej

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na KOMBINAT - Festiwal Kultury Nieprzymuszonej, który odbędzie się 27 października 2017. W programie koncerty następujących wykonawców: Ragnar Ólafsson, Colours Of Bubbles, Sasha Boole i Dagadana. Serdecznie zapraszamy! Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem.

Finaliści 8. edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée

Poznaliśmy finalistów 8. edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée. Już niebawem będzie można zobaczyć ich spektakle w czasie przeglądu, który odbędzie się na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie w dniach 20-24 listopada 2017 r. o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Annum Festival - Święto Trąbek w Chorzowie i Tarnowskich Górach

Zapraszamy na kolejną, trzecią w tym roku odsłonę Annum Festiwalu. Tym razem 16 września 2017 w chorzowskim kościele św. Jadwigi Śląskiej i 17 września w Kościele Zbawiciela w Tarnowskich Górach zawita "Święto trąbek". Przed koncertami odbędą się, jak zwykle, warsztaty dla dzieci. 

Finisaż Festiwalu Art Naif

Już 18 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 zakończymy X Art Naif Festiwal. Podczas uroczystości poznamy autora obrazu, który będzie promował kolejną – IX edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności – czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię Szyb Wilson. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził Festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dla dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych. Zakończenie uświetni koncert francuskiego gitarzysty i wokalisty Frédéric Bobina, a dla najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia plastyczne.

Lato Teatralne „Pod Gołym Niebem” w Suszcu

Lato Teatralne „Pod Gołym Niebem” to nowa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu oraz Wolontariuszy z Teatru Emigracji Niespokojnych Dusz „ENIGMA” działającego przy GOK w Suszcu, którzy w sierpniowy weekend zapraszają do Suszca teatry starszodziecięce, młodzieżowe oraz amatorskie teatry skupiające osoby dorosłe w tym seniorów. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie swoim patronatem. Festiwal SzopArt w Szopienicach

Parafia Ewangelicko–Augsburska w Katowicach-Szopienicach i Fundacja z Pasją zapraszają na Festiwal SzopArt. Cykl koncertów odbędzie się od 25 do 27 sierpnia 2017 w kościele ewangelicko–augsburskim oraz Starej Scenie przy ul. Bednorza 20 w Katowicach-Szopienicach. Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem.

Ruszyła 8 edycja konkursu „Obiektywnie śląskie”

Rozpoczęła się VIII edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „Obiektywnie śląskie”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: Śląsk&Zabawa. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem: maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac mija 15 września br.

XI Festiwal Reggae

Miejski Dom Kultury "Kazimierz" zaprasza wszystkich na XI Festiwal Reggae, który odbędzie się 26 sierpnia 2017 r. w Amfiteatrze w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu - dzielnica Kazimierz Górniczy. Rozpoczęcie festiwalu - godz. 16:30.

Afrykamera i ArtJarmark w ramach Art Naif Festiwalu

Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia, które wzbogacają tegoroczną edycję Art Naif Festiwalu. Już od 30 czerwca rusza przegląd filmów afrykańskich, a 9 lipca odbędzie się kultowy już ArtJarmark na Nikiszowcu. Szczegółowy opis i program wydarzeń prezentujemy poniżej.RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download