Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finał ANNUM festival - oratorium MESJASZ

Na finał tegorocznej odsłony ANNUM festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku zapraszamy na wyjątkowe wykonanie jednej z najbardziej znanych dziś kompozycji Haendla monumentalnego oratorium MESJASZ. Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach - 9 grudnia 2017 w Chorzowskim Centrum Kultury, a 10 grudnia 2017 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął Festiwal patronatem.

Konkurs ortograficzny "Trzy Pokolenia"

Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu ortograficznego „TRZY POKOLENIA” o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wydarzenie zostało objęte patronatem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Przegląd finałowy przedstawień w 8. Entrée

Już od 19 listopada na Małej Scenie Teatru Rozrywki rozpocznie się prezentacja piątki finalistów 8.edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée. Jurorzy wyłonią spośród nich zwycięzcę, który obejmie rezydencję w Teatrze Rozrywki połączoną z produkcją nowego, autorskiego spektaklu. Po każdej finałowej prezentacji widzowie będą mogli rozmawiać z twórcami o ich pracy, marzeniach, planach i o teatrze. Widzowie będą mieli też możliwość zadawania pytań artystom a także zagłosowania na faworyta publiczności. Aktywni Obserwatorzy zostaną nagrodzeni. Zapraszamy do Teatru Rozrywki!

Festiwal Śląski KONSEK w Rybniku

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Śląski Konsek, który odbędzie się 29 października o godz. 14.00 w siedzibie Fundacji EDF Polska w Rybniku. Festiwal teatralno – kabaretowy ma za zadanie promowanie i upowszechnianie współczesnej twórczości literackiej na Śląsku. W tym roku uczestnicy będą mieli za zadanie sceniczną adaptację scenariusza przygotowanego przez Marka Szołtyska specjalnie na festiwal pod nazwą ,,Ślązoki spod rajskiego drzewa". Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie patronatem. Finaliści 8. edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée

Poznaliśmy finalistów 8. edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée. Już niebawem będzie można zobaczyć ich spektakle w czasie przeglądu, który odbędzie się na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie w dniach 20-24 listopada 2017 r. o godzinie 18:00. Zapraszamy!

Świąteczny Swing – koncert KC Nwokoye

Mało który styl muzyczny tak komponuje się ze świętami jak swing. Z tym większą przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert KC Nwokoye, który niezwykle energetycznie wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Koncert "Świąteczny Swing" KC Nwokoye odbędzie się 16 grudnia 2017 o godzinie 19.00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży. Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie i płytę swoim patronatem.

Annum Festival - Święto Trąbek w Chorzowie i Tarnowskich Górach

Zapraszamy na kolejną, trzecią w tym roku odsłonę Annum Festiwalu. Tym razem 16 września 2017 w chorzowskim kościele św. Jadwigi Śląskiej i 17 września w Kościele Zbawiciela w Tarnowskich Górach zawita "Święto trąbek". Przed koncertami odbędą się, jak zwykle, warsztaty dla dzieci. 

KOMBINAT - Festiwal Kultury Nieprzymuszonej

Chorzowskie Centrum Kultury zaprasza na KOMBINAT - Festiwal Kultury Nieprzymuszonej, który odbędzie się 27 października 2017. W programie koncerty następujących wykonawców: Ragnar Ólafsson, Colours Of Bubbles, Sasha Boole i Dagadana. Serdecznie zapraszamy! Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem.

Finisaż Festiwalu Art Naif

Już 18 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 zakończymy X Art Naif Festiwal. Podczas uroczystości poznamy autora obrazu, który będzie promował kolejną – IX edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności – czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię Szyb Wilson. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził Festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dla dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych. Zakończenie uświetni koncert francuskiego gitarzysty i wokalisty Frédéric Bobina, a dla najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia plastyczne.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download