Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KULTURALNIE: Spotkanie z Kubą Jankowskim

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest patronem projektu „Kulturalni”, który tworzy młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Oferujemy im wsparcie merytoryczne, promocyjne, a także wspieramy ich organizacyjnie, udostępniając salę konferencyjną.

24 lutego 2018 roku o godzinie 16.00 zapraszamy do siedziby RIK przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach na spotkanie z Kubą Jankowskim – „Jak zacząć przygodę z YouTube’m i na nim zarobić”?

 

Z dala od zgiełku

Miłośników piosenki literackiej zapraszamy do udziału w VI edycji Festiwalu „Z dala od zgiełku“, którego finał odbędzie się 27 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 36 w Bytomiu.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 marca 2018 roku. Więcej informacji, aktualny regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej SP nr 36 w Bytomiu. 

XI Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2018”

Zapraszamy wszystkie zespoły taneczne na XI Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2018”, który odbędzie się 3 marca 2018 r.

Teatr w Izbie

"Teatr w Izbie" to idea Michała Laksy, katowickiego artysty, muzyka i kompozytora oraz ojca niepełnosprawnego Patryka, aktora Kabaretu Drzewo a Gada. 

Teatr w Izbie narodził się z potrzeby stworzenia czegoś oryginalnego i wyjątkowego na mapie województwa śląskiego. Michał Laksa przygotował dla swojego syna pokój o kubaturze 20m2, który stał się teatrem - z scenografią, sceną, kurtyną, nagłośnieniem, zapleczem i garderobą. W pokoju pomieści się około 20 widzów. 

kulTUralnie

Grupa uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach realizuje projekt "kulTUralni", który polega na realizacji 7 spotkań w różnych miejscach kultury w województwie śląskim. Działanie prowadzone jest w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. 

 Więcej informacji o spotkaniach oraz szczegółach dotyczących projektu można znaleźć na Facebooku

 

hdt – na skraju. Esej na głos i kontrabas

23 lutego 2018 roku o godzinie 19.00 zapraszamy do MDK Batory w Chorzowie, gdzie odbędzie się koncert „hdt - na skraju. Esej na głos i kontrabas". Przed koncertem rozmowę z Tadeuszem Sławkiem oraz Bogdanem Mizerskim poprowadzi dr Jacek Kurek. 

fot. materiały prasowe organizatora

Konkurs ortograficzny "Trzy Pokolenia"

Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu ortograficznego „TRZY POKOLENIA” o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii organizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wydarzenie zostało objęte patronatem Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej 2018

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA od ponad 20 lat jest miejscem prezentacji najwybitniejszych osiągnięć ruchu muzycznego oraz popularyzacji piosenki literackiej. Daje niewyczerpane możliwości konfrontacji poszukiwań twórczych, kompozytorskich i interpretatorskich.

Fundacja PGE Energia Ciepła, jako Organizator  22. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA zaprasza zainteresowanych do zgłaszania się na przesłuchania eliminacyjne.

Eliminacje do Finału Konkursu Krajowego 22. OFPA odbędą się 15 i 16 lutego 2018 r. w siedzibie Fundacji PGE Energia Ciepła, ul. Podmiejska w Rybniku.

Szczegóły i regulamin eliminacji można znaleźć TUTAJ

 

Harmonogram: 

15 i 16 lutego – Eliminacje (Fundacja PGE Energia Ciepła)

17 lutego – Finał Konkursu Krajowego (Fundacja PGE Energia Ciepła)

18 lutego – Koncert Laureatów (Teatr Ziemi Rybnickiej)

 

Laureatami głównych nagród festiwalu OFPA są m.in.: Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Iwona Loranc, Beata Banasik, Joanna Lewandowska Wojciech Brzeziński, Tomasz Wachnowski, Jakub Blokesz, czy Łukasz Majewski.

Profil OFPA na YouTube

 

 

 

Finał ANNUM festival - oratorium MESJASZ

Na finał tegorocznej odsłony ANNUM festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku zapraszamy na wyjątkowe wykonanie jednej z najbardziej znanych dziś kompozycji Haendla monumentalnego oratorium MESJASZ. Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach - 9 grudnia 2017 w Chorzowskim Centrum Kultury, a 10 grudnia 2017 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął Festiwal patronatem.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download