Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

W ostatnią niedzielę czerwca Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do parku przy Pałacu Mieroszewskich, gdzie odbędzie się „IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Jarmark odbędzie się 25 czerwca 2017 r. (niedziela), w godz. 11:00-20:00 na terenie parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie.

Czytaj więcej...

Teatralna Maszyna Pszczyna

W czwartek, 16 czerwca w Pszczynie rozpoczyna się 6. edycja festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 18 czerwca. W programie interesujące spektakle teatrów offowych i dramatycznych, koncerty oraz warsztaty teatralne. A wszystko w nietypowych lokalizacjach i przystępnych cenach, zgodnie z zasadą "Pay what you want" - Płać, ile chcesz.

Czytaj więcej...

95 rocznica połączenia Śląska z Polską

W dniu 20 czerwca 2017 r. o godzinie 12 pod pomnikiem Powstańców Śląskich Stowarzyszenie Powstania Śląskie 90 organizuje obchody 95 rocznicy Połączenia Śląska z Polską. Obchody uświetni występ orkiestry Wojska Polskiego z Bytomia, warta honorowa WP oraz Powstańcy z grupy rekonstrukcyjnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach.Czytaj więcej...

Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE

Ruszyła ósma edycja Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE. To projekt Teatru Rozrywki o charakterze konkursu, który powstał z myślą o artystach niezależnych. Ludziach, grupach, teatrach nieinstytucjonalnych działających w obszarze teatru. Organizatorzy za sprawą projektu chcą stworzyć platformę dla działań związanych z teatrem – jego głównym nurtem a także z jego pograniczem, odmianami, różnymi konfiguracjami. Czekają na ludzi z pomysłem, kreatywnych twórców, którzy gotowi są podjąć wyzwanie – bo można powiedzieć, że nagroda w ENTRÉE to właśnie wyzwanie.Czytaj więcej...

X Art Naif Festiwal

Zapraszamy na jubileuszową edycję festiwalu Art Naif. Od 10 lat Galeria Szyb Wilson, na ponad 2 miesiące przemienia się w świątynię sztuki naiwnej, która gromadzi dzieła z pięciu kontynentów. W tym roku zaprezentuje dzieła artystów ponad 200 artystów ze świata oraz 100 z Polski. Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem. 

Czytaj więcej...

Zagadka tożsamości - drugie spotkanie Klubu „Filozofuj!” w Katowicach

Zapraszamy na drugą katowicką debatę klubu Filozofuj! Tym razem tematem spotkania będzie zagadnienie tożsamości osobowej. Goście debaty dr Grażyna Osika (Politechnika Śląska) oraz dr Elżbieta Struzik (UŚ) zastanowią się między innymi nad pytaniem o korelacje zachodzące między odpowiedzialnością moralną, a tożsamością osobową. Spotkanie odbędzie się 19 maja w Kawiarni Fotograficznej. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie patronatem. Serdecznie zapraszamy!Czytaj więcej...

Święto Kwitnących Głogów 2017

Zapraszamy na Święto Kwitnących Głogów. To jedna z najstarszych plenerowych imprez w Katowicach, która organizowana jest - w okresie kwitnięcia głogów - przez Miejski Dom Kultury "Ligota". W tym roku odbędzie się XXII edycja imprezy. Zapraszamy na majowe wydarzenia! Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem. Harmonogram imprezy dostępny jest poniżej.

Czytaj więcej...

Płyta "Z pieśnią ewangelicką przez rok kościelny"

Światło dzienne ujrzała płyta Z pieśnią ewangelicką przez rok kościelny – 500 lat Reformacji, w wykonaniu chóru mieszanego Largo Cantabile Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach. Płyta jest próbą ujęcia w materiale muzycznym zarówno dziedzictwa chorału protestanckiego z początków ruchu reformacyjnego, jak i utworów współczesnych polskich twórców pieśni ewangelickiej, które spinają 500 lat rozwoju muzyki luterańskiej.

Czytaj więcej...

Kolejne koncerty w ramach ANNUM Festival

Zapraszamy na kolejne koncerty w ramach ANNUM Festival. To jedyny całoroczny festiwal muzyki dawnej na Śląsku. Już w czerwcu we współpracy z Chorzowskie Centrum Kultury i Tarnogórskie Centrum Kultury organizatorzy Festiwalu planują wystawienie multimedialnego widowiska z wizualizacjami, a wszystko to w takt muzyki Antoniego Vivaldiego i jego Czterech Pór Roku! Zapraszamy już 17 czerwca do Tarnowskich Gór i 18 czerwca do Chorzowa. Zapraszamy!

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download

Wybrane z naszego kanału Youtube: ROKKatowice

Loading Player...
Oglądasz:
Loading...
Playlist: