Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaczarowany Mikrofon - I Ogónopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami

W 2019 roku rusza I Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany mikrofon”. 

Festiwal jest pierwszym tego typu wydarzeniem w okolicy – pozwala osobom z niepełnosprawnościami zaprezentować swoje umiejętności przed większą publicznością i wziąć udział w konkursie wokalnym z prawdziwego zdarzenia. 

Aktualne terminy przesłuchań i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

III Ogólnopolska Konferencja NAukowa "Filmowe Psycho-Tropy"

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Filmowe Psycho-tropy" organizowanej przez Uniwersytet Śląski i Uniwersytet SWPS.  Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest patronem honorowym wydarzenia. Konferencja odbędzie się 4-5 kwietnia 2019 w Katowicach, tym razem pod hasłem "Społeczna rola filmu". Jest to największa w Polsce konferencja integrująca środowisko osób wykorzystujących film w działaniach edukacyjnych, profilaktyce i rozwoju.

 

Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane do 24 marca 2019 roku lub do wyczerpania limitu miejsc poprzez formularz dostępny na stronie konferencji - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem na stronie internetowej Konferencji

 

Wielkie dyktando TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019

Już po raz szósty Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu zaprasza do udziału w międzypokoleniowym konkursie ortograficznym TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019. Dyktando odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury 8 kwietnia br.

Śląskie Dni Fantastyki

Śląsk znowu fantastyczny!

Śląski Klub Fantastyki przedstawia: Śląskie Dni Fantastyki 2019, których druga już edycja odbędzie się 23-24 marca w Chorzowie, przy ul. Farnej 7. Motto tegorocznej zabawy to Strażnicy Pradawnych Żywiołów.

23. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA 2019

Po raz dwudziesty trzeci oczy wszystkich miłośników piosenki artystycznej i poetyckiej zwrócone będą w kierunku Rybnika, gdzie w dniach 21-24 lutego odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA. Gwiazdami Festiwalu będą Anita Lipnicka oraz Anna Maria Jopek.

OFPA to festiwal umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy „uprawiają” piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. Piosenkę z misją estetyczną, czasami nawet społeczną. Piosenkę wysokiej jakości tekstu, melodii i scenicznych umiejętności prezentowania.

Eliminacje Konkursu Krajowego, do którego zgłosiło się ponad 120 uczestników odbędą się 21 i 22 lutego w Fundacji PGE Energia Ciepła, są otwarte dla publiczności, wstęp jest bezpłatny.

Więcej na: www.ofpa.pl oraz www.facebook.com/ofpa.rybnik 

XII Ogólnopolski Festiwal Taneczny "Róża 2019"

Zapraszamy do udziału w XII Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym „Róża 2019", który odbędzie się 2 marca 2019 r. Festiwal jest przeglądem pracy artystycznych zespołów tanecznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Organizatorami konkursu są: Miejski Dom Kultury „Kazimierz" w Sosnowcu, Uczniowski Klub Sportowy „Orlęta" Sosnowiec oraz Szkoła Podstawowa nr 32 w Sosnowcu.

III Festiwal "Teatr poza słowami"

Miejski Dom Kultury – Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na III Festiwal „Teatr poza słowami”. Do udziału w festiwalu zapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne mające w swoim repertuarze spektakle teatru ruchu, teatru pantomimy, teatru plastycznego lub inne spektakle, w których słowo nie jest dominującym środkiem wyrazu, a także grupy taneczne, przygotowujące spektakle teatru tańca. Więcej informacji, regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej. Termin zgłoszeń upływa 11 marca 2019 roku.

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki Okno

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie zaprasza na XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki Okno. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 marca 2019 roku. Podsumowanie konkursu zaplanowane jest na 24 maja 2019 roku. Więcej informacji, a także regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej.

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download