Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finisaż Festiwalu Art Naif

Już 18 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 zakończymy X Art Naif Festiwal. Podczas uroczystości poznamy autora obrazu, który będzie promował kolejną – IX edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności – czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię Szyb Wilson. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził Festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dla dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych. Zakończenie uświetni koncert francuskiego gitarzysty i wokalisty Frédéric Bobina, a dla najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia plastyczne.

Festiwal SzopArt w Szopienicach

Parafia Ewangelicko–Augsburska w Katowicach-Szopienicach i Fundacja z Pasją zapraszają na Festiwal SzopArt. Cykl koncertów odbędzie się od 25 do 27 sierpnia 2017 w kościele ewangelicko–augsburskim oraz Starej Scenie przy ul. Bednorza 20 w Katowicach-Szopienicach. Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem.

Czytaj więcej...

XI Festiwal Reggae

Miejski Dom Kultury "Kazimierz" zaprasza wszystkich na XI Festiwal Reggae, który odbędzie się 26 sierpnia 2017 r. w Amfiteatrze w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu - dzielnica Kazimierz Górniczy. Rozpoczęcie festiwalu - godz. 16:30.

Czytaj więcej...

Lato Teatralne „Pod Gołym Niebem” w Suszcu

Lato Teatralne „Pod Gołym Niebem” to nowa inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu oraz Wolontariuszy z Teatru Emigracji Niespokojnych Dusz „ENIGMA” działającego przy GOK w Suszcu, którzy w sierpniowy weekend zapraszają do Suszca teatry starszodziecięce, młodzieżowe oraz amatorskie teatry skupiające osoby dorosłe w tym seniorów. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął wydarzenie swoim patronatem. Czytaj więcej...

Tyskie Dni Suzuki

Szkoła Suzuki od 9 lat, co pół roku organizuje Tyskie Dni Suzuki. Tegoroczna – XIX edycja Tyskich Dni Suzuki odbędzie się w Ustroniu, w terminie 2-9 lipca 2017. W tym roku młodych instrumentalistów będą kształcić wybitni muzycy i pedagodzy: Roberto Sarno (Dania/Włochy), Jan Matthiesen (Dania), Agathe Jerie (Szwajcaria). Lekcje skrzypiec jak i altówki poprowadzi Elżbieta Węgrzyn – dyrektor tyskiej Szkoły Suzuki. Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formularz zapisów na zajęcia można znaleźć pod linkiem

Ruszyła 8 edycja konkursu „Obiektywnie śląskie”

Rozpoczęła się VIII edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „Obiektywnie śląskie”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: Śląsk&Zabawa. Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem: maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac mija 15 września br.

Czytaj więcej...

IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

W ostatnią niedzielę czerwca Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do parku przy Pałacu Mieroszewskich, gdzie odbędzie się „IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Jarmark odbędzie się 25 czerwca 2017 r. (niedziela), w godz. 11:00-20:00 na terenie parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie.

Czytaj więcej...

Afrykamera i ArtJarmark w ramach Art Naif Festiwalu

Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia, które wzbogacają tegoroczną edycję Art Naif Festiwalu. Już od 30 czerwca rusza przegląd filmów afrykańskich, a 9 lipca odbędzie się kultowy już ArtJarmark na Nikiszowcu. Szczegółowy opis i program wydarzeń prezentujemy poniżej.Czytaj więcej...

Teatralna Maszyna Pszczyna

W czwartek, 16 czerwca w Pszczynie rozpoczyna się 6. edycja festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 18 czerwca. W programie interesujące spektakle teatrów offowych i dramatycznych, koncerty oraz warsztaty teatralne. A wszystko w nietypowych lokalizacjach i przystępnych cenach, zgodnie z zasadą "Pay what you want" - Płać, ile chcesz.

Czytaj więcej...
RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download