Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych "Złoty Talizman"

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Ludowych „Złoty Taizman”, który odbędzie się 29 września (przesłuchania) oraz 30 września (finał). Przegląd odbędzie się w sali widowiskowej w Centrum Kultury Pawłowice. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej GOK Pawłowice.  

Obiektywnie Śląskie 2018 - konkurs

Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże, fotokasty i filmy o  Śląsku Obiektywnie śląskie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to ŚLĄSK CODZIENNY / NIECODZIENNY. Prace można nadsyłać od 2.07 do 15.09.2018 (do północy). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konkursu. 

 

Festiwal Rytm Pro Arte Gliwice

Fundacja Rytm Gliwice zaprasza na ostatni koncert eliminacyjny do 10. Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice. Eliminacje odbędą się 22 września 2018 roku w COK PEREŁKA w Gliwicach przy ulicy Studziennej. O 14.00 zaplanowane są warsztaty wokalne dla wszystkich uczestników, o 16.00 rozpocznie się koncert. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji

 

 

TCK-owe kino objazdowe

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na drugą edycję wydarzenia „TCK-owe kino objazdowe”.

Ubiegłoroczna edycja wakacyjnego projektu TCK cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Plenerowe projekcje przyciągały dzieci, młodzież, jak również dorosłych. Były także doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu oraz integracji mieszkańców poszczególnych dzielnic. 

W tym roku „TCK-owe kino objazdowe” ponownie dotrze do najdalszych zakątków Tarnowskich Gór. Inauguracja wydarzenia odbędzie się pod koniec lipca przy budynku TCK. Następnie – w kolejne piątki i soboty – kino będzie odwiedzać poszczególne dzielnice miasta. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Tarnogórskiego Centrum Kultury

Światło - wymiar ekspresji artystycznej

Zapraszamy do udziału w projekcie „Światło – wymiar ekspresji artystycznej”, realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Działanie zakłada pokazanie, poznanie śląskiego witrażu: z okien klatek schodowych, budynków użyteczności publicznej, witrażu artystycznego z przestrzeni sakralnych.  Celem jest odkrywanie różnego wymiaru ekspresji artystycznej, lokalnego dziedzictwa kulturowego, historii czasów, ludzi, miejsc.

W ramach projekt odbędą się warsztaty, spotkania z ekspertem, wizyta w pracowni witrażysty oraz wycieczki szlakiem witraży miejskich, które poprowadzi specjalistka z działu Centrum Dziedzictwa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach - Irena Kontny. 

Tarnowskie Góry w czasach dawnych Słowian

Tarnowskie Góry chlubią się swoją wielowiekową historią, ale przecież na długo przed powstaniem miasta i całe stulecia przed chłopem Rybką też żyli tutaj ludzie.

Tarnogórskie Centrum Kultury w rozrywkowej formie zaprasza na wycieczkę w czasy pradawnych Słowian na tych terenach. W sobotę, 7 lipca w samo południe rozpocznie się zabawa w klimatach sprzed półtora tysiąca lat! Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

 

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej

Zapraszamy na IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który odbędzie się 23 i 24 czerwca 2018 roku na placu Wolności w Dąbrowie Górniczej. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia. Partnerem festiwalu jest gmina Piekary Śląskie. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. 

Śląski Tabor w Ornontowicach

Zapraszamy do udziału w Śląskim Taborze w Ornontowicach, który będzie odbywał się 18-22 lipca 2018-go roku. Głównym zadaniem wydarzenia jest szerzenie starodawnej muzyki Śląskiej z początków ubiegłego wieku oraz promocja tańca i śpiewu w formach niestylizowanych.

Program oraz informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej oraz wydarzeniu na Facebooku.

XI Art Naif Festiwal

W Galerii Szyb Wilson w Katowicach 8.06.2018 – 10.08.208 odbędzie się XI Art Naif Festiwal. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej jest wydarzeniem cyklicznym, dzięki któremu postindustrialne wnętrza Galerii Szyb Wilson w Katowicach zapełniają się kolorowymi obrazami namalowanymi przez artystów nieprofesjonalnych z całego świata (także z Polski). Szczegółowy program atrakcji znajduje się na stronie internetowej. 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download