Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

X Art Naif Festiwal

Zapraszamy na jubileuszową edycję festiwalu Art Naif. Od 10 lat Galeria Szyb Wilson, na ponad 2 miesiące przemienia się w świątynię sztuki naiwnej, która gromadzi dzieła z pięciu kontynentów. W tym roku zaprezentuje dzieła artystów ponad 200 artystów ze świata oraz 100 z Polski. Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem. 


Wystawa sztuki w Galerii Szyb Wilson jest głównym punktem festiwalu, ale jest to jedynie początek wielu wydarzeń towarzyszących, które będą prawie całe lato.
Art Naif Festiwal to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie i jedyne w Polsce. Każdego roku wybierany jest kraj, który przewodniczy kolejnej edycji – w tym roku jest to Francja. Podczas wielu wydarzeń towarzyszących można się zainspirować nie tylko malarstwem i rzeźbą francuską ale również kuchnią, językiem czy filmem.
Festiwal rozpocznie się 9-ego czerwca wernisażem oraz koncertem francuskiej grupy Bario Populo. Jak co roku zostaną wręczone nagrody artystom, których obrazy najbardziej przypadły do gustu publiczności IX edycji. Następnego dnia Galeria powita fanów Industriady, którzy na własne oczy zobaczą przemianę z budynku pokopalnianego w świątynię sztuki.
Wystawie głównej towarzyszyć będą 4 wystawy dodatkowe rozsiane w śląskich miastach. Muzeum Śląskie zaprezentuje Sztukę wyobraźni Jeana-Louisa Cerisier – francuskiego malarza naiwnego, który za pomocą sztuki wyrażał samego siebie, swoje przemyślenia i stosunek do świata. Sztukę polskiego malarza Kazimierza Adamca pokaże Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi. W Domu Miasta Saint Etienne w Katowicach zobaczyć będzie można obrazy Danuty Bruyère i Marie Claire Faucouit, a w katowickim Bahnhofie kogijskie plakaty w ramach Afrykamery.
Liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych nie pozwolą zapomnieć o trwającym festiwalu. Jak co roku najmłodsi będą mogli wziąć udział w spotkaniach plastycznych. Odbędą się również warsztaty językowe oraz kulinarne przeprowadzone przez uczestnika programu MasterChef Juliena Sechera. Sekcja Pétanque Katowice poprowadzi warsztaty oraz turniej francuskiej gry towarzyskiej w bule. Tradycyjnie wystawie w Galerii Szyb Wilson będzie towarzyszyć ArtJarmark w Nikiszowcu, zaplanowany w tym roku na 9 lipca oraz Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera, który przeniesie nas w dniach 30 czerwca – 2 lipca z Katowic prosto na Czarny Ląd.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Festiwalowi patronuje Konsul Honorowy i Generalny Francji, Prezydent Miasta Katowice, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czas: 9 czerwca–19 sierpnia 2017
Miejsce: Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, Katowice
Organizator: Fundacja Eko-Art Silesia
Wstęp bezpłatny
Szczegółowe informacje dostępne na stronie www


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download