Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE

Ruszyła ósma edycja Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE. To projekt Teatru Rozrywki o charakterze konkursu, który powstał z myślą o artystach niezależnych. Ludziach, grupach, teatrach nieinstytucjonalnych działających w obszarze teatru. Organizatorzy za sprawą projektu chcą stworzyć platformę dla działań związanych z teatrem – jego głównym nurtem a także z jego pograniczem, odmianami, różnymi konfiguracjami. Czekają na ludzi z pomysłem, kreatywnych twórców, którzy gotowi są podjąć wyzwanie – bo można powiedzieć, że nagroda w ENTRÉE to właśnie wyzwanie.Nagroda jest, można powiedzieć, dwupoziomowa – bo najpierw Jury (w składzie: Ewa Dąbek-Derda, Łucja Ginko, Katarzyna Aleksander-Kmieć i Stanisław Ruksza) wybiera piątkę finalistów. Na tym etapie nagrodą jest prezentacja na Małej Scenie Teatru Rozrywki (w profesjonalnych warunkach, z profesjonalną obsługą) oraz 500 zł. Finaliści będą prezentować zgłoszone spektakle na naszej scenie i wezmą udział w dyskusji, do której zaprosimy innych twórców i oczywiście publiczność. Będzie to okazja żeby zaprezentować się również z innej strony, porozmawiać o swojej pracy, o inspiracjach i o teatrze w ogóle.
Z pośród tej piątki Jury wybierze jednego zwycięzcę, na którego czeka nasza nagroda-wyzwanie, czyli półroczna rezydencja w Teatrze Rozrywki, połączona z produkcją premierowego spektaklu oraz 1000 złotych.
Inaczej mówiąc, nagrodą główną jest praca nad premierowym spektaklem przy wsparciu naszego zespołu, z użyciem warunków technicznych Teatru Rozrywki. W ramach nagrody Teatr pomaga w produkcji dekoracji, kostiumów i niezbędnych rekwizytów. A sam spektakl staramy się tak przygotować, by był jak najbardziej „mobilny”. Czyli żeby można go było pokazywać na różnych przeglądach, konkursach i jeździć z nim po kraju, czy po świecie – czego zawsze zwycięzcom życzymy. Dlatego wszystkich twórców teatralnych zapraszamy do wzięcia udziału w 8 edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE.
Wystarczy przysłać do nas formularz zgłoszeniowy oraz nagranie spektaklu do 10 lipca 2017 roku. Dokumenty i informacje o projekcie znajdziecie na stronie Teatru Rozrywki i na facebooku.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download