Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła

W ostatnią niedzielę czerwca Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do parku przy Pałacu Mieroszewskich, gdzie odbędzie się „IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Jarmark odbędzie się 25 czerwca 2017 r. (niedziela), w godz. 11:00-20:00 na terenie parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie.

Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania mieszkańcom regionu, jak i województwa, różnorodnych wyrobów tradycyjnych, wykonywanych metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców.
Na Jarmarku prezentować się będą rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek (Strefa Rzemiosła i Rękodzieła) a także piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski (Strefa Gastronomiczna).
W Strefie Muzycznej, na scenie będzie można usłyszeć zespoły folklorystyczne oraz folkowe. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpi zespół Čači Vorba oraz Howerla. Na Jarmark zawita także Ostatni Kataryniarz Śląski, który umili nam wspólnie spędzone chwile.
Wzorem ubiegłego roku gościom wydarzenia zostaną udostępnione dwie strefy: Strefa Relaksu oraz Strefa Malucha. W Strefie Relaksu uczestnicy będą mogli odpocząć w cieniu parkowych drzew, natomiast w strefie dla najmłodszych uczestników Jarmarku prowadzone będą bezpłatne warsztaty i zabawy edukacyjne.
Jak co roku zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzieła. W tym roku w ofercie warsztatowej znajdzie się między innymi garncarstwo, warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty zielarskie, warsztaty haftu koralikowego, warsztaty tworzenia pająków z bibuły.
W trakcie wydarzenia odbędzie się również otwarcie nowej wystawy czasowej w Pałacu Mieroszewskich „Malowane Zalipie” oraz finisaż wystawy "Rzeźba w drewnie Zagłębia Dąbrowskiego" z udziałem rzeźbiarza Jarosława Dajnowskiego.
Strefa Organizacji Pozarządowych będzie miejscem promocji i sprzedaży dla Organizacji Pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, świetlic, warsztatów terapii zajęciowej). W tej strefie będziemy mieli okazję wspierać akcje charytatywne.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!
Oficjalna strona IX Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła: www.jarmarkrzemiosla.pl
Wydarzenie na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/events/634332913433467
Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Będzinie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Będzinie, Miejski Zakład Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o. w Będzinie, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Będzinie, Spółka Mieszkaniowa Paryż Sp. z o.o. w Będzinie, Elektrociepłownia Będzin Sp. z o.o., Interpromex Sp. z o.o. w Będzinie.
Partnerzy: Tramwaje Śląskie S.A., Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Sosnowcu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.
Patroni medialni: Radio eM, TVP3 Katowice (Telewizja Polska Katowice), Twoje Zagłębie, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ZagłębieFM, Kanał99.

fot. Heather Dowd (CC BY-SA 2.0)


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download