Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Festiwal SzopArt w Szopienicach

Parafia Ewangelicko–Augsburska w Katowicach-Szopienicach i Fundacja z Pasją zapraszają na Festiwal SzopArt. Cykl koncertów odbędzie się od 25 do 27 sierpnia 2017 w kościele ewangelicko–augsburskim oraz Starej Scenie przy ul. Bednorza 20 w Katowicach-Szopienicach. Regionalny Instytut Kultury objął wydarzenie patronatem.

W ramach wydarzenia w kościele ewangelicko–augsburskim oraz Starej Scenie przy Bednorza 20 wystąpią: Samuel Baron - wokalista, autor tekstów, producent. Na scenie muzycznej jest od 6lat. Na koncie ma już trzy albumy. Jego najnowszy krążek pn. „New Fictions” jest podsumowaniem przeszłych dokonań i zapowiedzią nowego rozdziału w twórczości. Drugim zespołem jest Bukowicz, który zadebiutował w 2015 roku epką „Możesz nawet tańczyć”. Zespół ma za sobą serię koncertów na festiwalach (Ars Cameralis, Henschke Festiwal, Zderzenia) a także występ we francuskich Alpach przy okazji imprezy SnowShow. Kolejnym wykonawcą jest Strzyga! - pochodzący ze Śląska duet muzyczny, który z ironicznym uśmiechem zapuszcza się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. Interesują ich miejsca zamieszkałe przez złowróżbne i groteskowe wytwory ludzkiej wyobraźni. Ostatnim artystą, który wystąpi na festiwalu jest Tomasz Mreńca - wszechstronny artysta-muzyk, skrzypek, kompozytor, multiinstrumentalista. Autor muzyki do spektakli teatralnych, pokazów mody, instalacji artystycznych. Nagrał album z międzynarodowym kolektywem The Frozen Vaults, który ukazał się w paryskiej wytwórni Voxxov Records. Przy jego okazji współpracował z Bartoszem Dziadoszem, tworząc i rejestrując muzyczne eksperymenty. Wraz z Piotrem Cisakiem nagrywał dla wytwórni Become Eternal w Waszyngtonie.
Oprócz koncertów odbędą się także warsztaty muzyczne dla dzieci oraz pokaz wideosesji nagranych przez formację Silesia Videosession. Dla fanów historii przygotowaliśmy wykład dotyczący 500 lat reformacji i wędrówkę do wnętrza kościelnych organów wraz z wykładem o historii tego instrumentu.
Festiwal SzopArt to idealny pomysł na zakończenie wakacji. Szopienice na 3 dni staną się areną muzyki alternatywnej, która ukaże jej różnorodności i bogactwa, a także stanie się miejscem spotkań lokalnej społeczności, wymiany doświadczeń, opinii i wrażeń.

PROGRAM:
25 sierpnia
19:00 Wykład o 500 lat Reformacji
20:00 Koncert: Samuel Baron

26 sierpnia
15:30 Warsztaty muzyczne / obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
18:00 Pokaz wideosesji SILESIA VIDEOSESSION
19:00 Koncert: Bukowicz
20:00 Koncert: Strzyga!

27 sierpnia
19:00 Wykład historyczny
19:30 Wędrówka do wnętrza organów
20:00 Koncert: Tomasz Mreńca

Wstęp wolny!


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download