Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Finał ANNUM festival - oratorium MESJASZ

Na finał tegorocznej odsłony ANNUM festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku zapraszamy na wyjątkowe wykonanie jednej z najbardziej znanych dziś kompozycji Haendla monumentalnego oratorium MESJASZ. Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach - 9 grudnia 2017 w Chorzowskim Centrum Kultury, a 10 grudnia 2017 w Tarnogórskim Centrum Kultury. Regionalny Instytut Kultury w Katowicach objął Festiwal patronatem.

W kwietniu 1742 roku zaraz po premierowym wykonaniu „Dublin Journal” pisał:

„Brakuje słów, by wyrazić niezwykłą rozkosz, jaką sprawił on (Haendel) pełnemu podziwu tłumowi publiczności. Niezrównane, wspaniałe i tkliwe, do najwznioślejszych, najbardziej majestatycznych i poruszających słów, które sprzysięgły się, by porwać i oczarować serce i ucho”.

Dzieło, które we fragmentach przeniknęło już do kultury masowej. Okrzyknięte najpiękniejszym utworem muzycznym, zawierające w sobie zapowiedzi proroków, opowiada o narodzeniu, ukrzyżowaniu, zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Chrystusa zabrzmi na wielki finał ANNUM festival 2017.
W nawiązaniu do podtytułu tegorocznej edycji „rzeczywistość” koncert będzie doskonałą okazją do pochylenia się nad konsekwencją boskiego planu, obietnicą Zbawienia, a także chwilą na zatrzymanie się i wyciszenie podczas przedświątecznych przygotowań.

9 grudnia 2017 [19:00]
CHORZÓW
Kościół św. Jadwigi Śląskiej (ul. Wolności 51)

10 grudnia 2017 [17:00]
TARNOWSKIE GÓRY
Parafia Przemienienia Pańskiego Bobrowniki Śląskie (ul. Wiktora Sojki 3)

MESSIAH wykonawcy:
Karolina Filus - sopran
Rafał Tomkiewicz - kontratenor
Krzysztof Michalski - tenor
Paweł Konik - bas
Chór FRESCO
Karolina Gołofit - przygotowanie chóru
OCTAVA ensemble +
Orkiestra festiwalowa na historycznych instrumentach
Karolina Habało - współpraca muzyczna
Martyna Pastuszka - kierownictwo muzyczne
Zygmunt Magiera - dyrygent

program:
G.F. Haendel - Mesjasz HWV.56

ANNUM Kids
Jak to się stało, że zajączki i baranki wyskoczyły prosto na klawiaturę? Czy w czerwcu można usłyszeć klekot bociana? Jak stworzyć trąbkę z węża ogrodowego? Czy bajka bez dźwięków może ożywić się dzięki naszej fantazji?

Już po raz trzeci zapraszamy dzieci na cykl wyjątkowych, przedkoncertowych warsztatów muzycznych ANNUM KIDS - warsztatów, które pobudzają wyobraźnię, wywołują uśmiech i, co najważniejsze, uczą słuchać inaczej.

Podczas tegorocznej edycji warsztatów wybierzemy się w podróż od inspiracji, do realizacji. Co to oznacza? Małymi krokami spróbujemy zmienić się z odbiorców w twórców muzyki. Początkowo przyjrzymy się temu jak codzienny świat inspiruje kompozytorów, a następnie sami wyruszymy w krainę twórczego działania.

Tym razem wszystko zależeć będzie od dzieci - bajka muzyczna zmieni się w dźwięczną łamigłówkę, instrumenty wykonamy własnoręcznie, a na koniec nagramy swoją wersję udźwiękowienia pewnej niezwykłej bajki.

ANNUM Kids - Ahoj przygodo!
Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.
9 grudnia 2017 [13:00]
CHORZÓW
Chorzowskie Centrum Kultury [ul. Sienkiewicza 3, sala 22]

10 grudnia 2017 [13:00]
TARNOWSKIE GÓRY
Tarnogórskie Centrum Kultury [ul. Sobieskiego 7]

ANNUM Kids
Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 4-9 lat
BAŚŃ ZIMOWA czyli śnieżna ścieżka dźwiękowa
Czas trwania 45 minut
WSTĘP: 1 PLN (Chorzów)

Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 06 grudnia 2017. Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download