Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi

Zapraszamy na X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny Zagłębie i Sąsiedzi, który odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Wspaniałe, barwne i ekspresyjne widowisko znów zagości w centrum Dąbrowy Górniczej w Pałacu Kultury Zagłębia. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja wyjątkowego, pełnego emocji i pasji Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego „Zagłębie i Sąsiedzi”. Przez trzy dni, od 20 do 22 kwietnia, miasto będzie folklorystycznym sercem kraju!

Festiwal ma charakter konkursu, w którym biorą udział zarówno dzieci, jak i dorośli, w trzech kategoriach: zespół śpiewu grupowego, zespół taneczny, kapela ludowa. Ich starania ocenia Rada Artystyczna złożona ze specjalistów, fachowców i ekspertów m.in. Polskiej Sekcji CIOFF, czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

W piątek, 20 kwietnia, sceną zawładną najmłodsi wykonawcy – ponad 20 grup stanie w szranki, by jeszcze tego samego dnia, wieczorem, stanąć na podium. Następnie przed publicznością zaprezentują się dorośli, a ich występy potrwają przez dwa kolejne dni – 21 i 22 kwietnia. Łącznie ponad 1000 osób w kolorowych, regionalnych strojach będzie próbowało swoich sił w konkursie.

„Zagłębie i Sąsiedzi” kultywuje i propaguje bogactwo rodzimej kultury ludowej i przypomina o pięknie polskiego folkloru. Zgodnie z tymi wartościami, wstęp na festiwal jest bezpłatny i otwarty dla publiczności. Dodatkową atrakcją są wydarzenia towarzyszące: warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci (20.04), Kiermasz Sztuki Ludowej (21-22.04) i dwie wystawy – „3 x Papier” (5.04-6.05) oraz „Drzeworyty Ludowe” (20.04-20.05).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku.

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download