Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Twórcy Kultury Śląskiej 2015

Jednym z najważniejszych projektów Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim – i bardzo oryginalnym – są Twórcy Kultury Śląskiej. Jego celem jest uwiecznianie wybitnych i zasłużonych postaci kultury regionu śląskiego na artystycznych fotografiach, a przyświeca temu idea pokazywania bogactwa i różnorodności śląskiej kultury oraz jej wysokiego poziomu. Ma to więc niezwykle cenny walor promocji naszego regionu. W poprzednich dwóch edycjach fotografowani byli m.in. Józef Skrzek, Tadeusz Sławek, Barbara Ptak, Henryk Waniek, Magdalena Piekorz, Wojciech Kuczok, Jan Szmatloch, Werner Lubos, Janusz YANINA Iwański. Tradycją TKŚ jest to, że nazwiska bohaterów zdjęć utrzymane są w tajemnicy aż do dnia wernisażu.

 

Autorami zdjęć są Krzysztof Miller i Marek Wesołowski, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Obydwaj z wielkim szacunkiem, ale też bardzo subiektywnie spoglądają na indywidualności naszego regionu. Portretują ich w sposób ściśle związany z rysami ich osobowości oraz dziedziną kultury, którą reprezentują: szeroko rozumianymi sztukami plastycznymi, muzyką, fotografią, teatrem bądź filmem, animacją kultury. Tłem postaci są starannie dobrane wnętrza dawnego pałacu hrabiów Henckel von Donnersmarck (obecnej siedziby Centrum Kultury Śląskiej), wypełnione światłem słonecznym, pełne radości i dobrej energii. Całość tworzy niezwykle wyrafinowany i subtelny portret o wysokich walorach artystycznych. Jest to portret podwójny – jedno ze zdjęć trafia bowiem do kalendarza „Twórcy Kultury Śląskiej”. 

Uwieńczeniem projektu jest jesienny wernisaż wystawy fotografii połączony z promocją kalendarza. W bieżącym roku wystawa zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż poza klasyczną prezentacją fotogramów na ścianach pojawią się również instalacje i przestrzenny montaż. Założeniem tej imprezy jest ponadto zgromadzenie tego wyjątkowego wieczoru bohaterów bieżącej i poprzednich edycji Twórców Kultury Śląskiej, rozmowy i dyskusje oraz spotkanie z uczestnikami imprezy, innymi słowy mówiąc – integracja twórców i odbiorców śląskiej kultury. Towarzyszą temu koncerty lub inne wydarzenia artystyczne. W bieżącym roku wernisaż – który odbędzie się 23 października o godz. 17.00 – uświetni koncert duetu Myrczek & Tomaszewski „Love revisited” oraz monodram „Kolega Mela Gibsona” w wykonaniu Mirosława Neinerta, dyrektora Teatru KOREZ.

Wstęp na wernisaż odbywa się z biletem, którego cena w bieżącym roku wynosi 25 zł. Można go kupić w kasie CKŚ (w godzinach zwiedzania pałacu) lub poprzez wpłatę na konto:

mBank 22 1140 1078 0000 4067 6900 1002 “TKŚ 3” – (wpłata musi wpłynąć do 19 października!)

Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Informację o dostępności biletów można uzyskać pod numerem telefonu 724 283 534


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download