Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

#KultKato nowy projekt społeczny - patronat ROK Katowice

Katowice mogą stać się bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi, którzy nie wiedzą gdzie poszukiwać ciekawych informacji o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Z myślą o miłośnikach filmu, teatru, kina i sztuki w ramach projektu społecznego #KultKato, realizowanego przez sześć studentek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach powstały: aplikacja mobilna, strona i media społecznościowe, czyli kulturalna platforma wiedzy o Katowicach.   

 

Niska atrakcyjność wizerunku kulturalnego miasta, wpływająca na brak zainteresowania możliwościami spędzania wolnego czasu oraz brak informacji o tym, co się dzieje w Katowicach, stały się inspiracją dla 6 dziewczyn: Dominiki Brachman, Karoliny Sommer, Karoliny Piwowarczyk, Martyny Niesyto, Aleksandry Krawczyk i Karoliny Kuli, które tworzą #KultKato. Projekt, który ma na celu pokazanie młodym ludziom, że stolica Górnego Śląska to miasto obfitujące w  wydarzenia kulturalne.

#KultKato to nie tylko nazwa projektu, ale także aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android, która bazując na geolokalizacji, dostarcza informacji o najważniejszych wydarzeniach odbywających się niedaleko naszego aktualnego położenia. Aplikacja pełni również rolę wirtualnego przewodnika po miejscach kultury, podzielonego na funkcjonalne kategorie - dla muzyki, kina, teatru, sztuki, książki i historii. 

– Dzięki Mateuszowi Gajowskiemu, współpracującemu z nami programiście, nasza aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze i pozwala na szybkie wyszukiwanie interesujących informacji. Nie ma charakteru komercyjnego, więc odbioru nie zakłócają reklamy – podkreślają dziewczyny z #KultKato.  Aplikację można pobrać wprost ze sklepu Google albo klikając na swoim urządzeniu mobilnym w link http://bit.ly/1nQKQgx.

Dostęp do wszystkich interesujących wydarzeń kulturalnych w Katowicach jest możliwy również dzięki stornie internetowej. Wystarczy zajrzeć na www.kultkato.pl i ma się pełny przegląd wiadomości. Oprócz tego na stronie znaleźć można wykaz katowickich miejsc kultury. #KultKato jest także obecne w mediach społecznościowych. Na facebookowym fanpage projektu publikowane są ciekawostki z świata kultury oraz kulturalny rozkład jazdy, a na Instagramie i Snapchat autorki prezentują swoje własne spojrzenie na kulturę.

#KultKato powstało w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie – młodzi ludzie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, ale niejednokrotnie nie mają skąd czerpać o nich informacji.

 – Sprawdziłyśmy, czego brakuje nam i naszym znajomym i po prostu postanowiłyśmy to zrobić –podsumowują zgodnie autorki projektu. 

 

 


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download