Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolenie dla głównych księgowych: umowy dot. praw autorskich i pokrewnych

Centrum Edukacji i Animacji Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach zaprasza głównych księgowych instytucji i organizacji kultury do udziału w szkoleniu na temat umów dotyczących praw autorskich i pokrewnych.

Szkolenie odbędzie się 2 października 2018 r. (wtorek) w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ulica Teatralna 4, Katowice).

Uczestnicy uzyskają niezbędne informacje dotyczące praw autorskich i pokrewnych oraz stosowania 50% KUP. Zaprezentowane zostaną różnice między umową zlecenia a dzieło. Oprócz wykładu, każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne w wersji drukowanej i elektronicznej. Podczas szkolenia będzie możliwość zadania indywidualnych pytań.

PROGRAM pobierz

Szkolenie - facylitacja i moderacja pracy zespołowej

SZKOLENIE - Facylitacja i moderacja pracy zespołowej

4-5.10.2018 / godz. 9.00-15.30

PEŁEN PROGRAM

ZAPISY -> KARTA ZGŁOSZENIA 

Facylitacja to zbiór metod planistycznych i organizacyjnych wykorzystywanych w pracy z grupami. W procesie facylitacji ważne jest wychwytywanie trudności zespołu, impasu lub po prostu maksymalizowanie szans na osiągnięcie wytyczonego celu. Szkolenie pozwoli poznać metody pomocnicze w prowadzeniu zebrań i spotkań. Uczestnik zdobędzie umiejętności budowania zaangażowania uczestników zespołu. 

 

Warsztaty teatralne I stopnia - edycja jesienna 2018

Nauczycieli prowadzących teatry szkolne, początkujących instruktorów teatralnych oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą podnosić swoje kompetencje zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Warsztatów Teatralnych I stopnia, prowadzonych przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Cykl, który kompleksowo przygotowuje do pracy z zakresu edukacji teatralnej, składa się z 8 bloków warsztatowych (4 spotkania po 6 godzin – 24 godziny warsztatów). 

Fotografia: kaykaybarrie [CC BY 2.0]
Fotografia: kaykaybarrie [CC BY 2.0]

Warsztaty teatralne II stopnia - edycja jesienna 2018

Nauczycieli prowadzących teatry szkolne, początkujących instruktorów teatralnych oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą podnosić swoje kompetencje zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Warsztatów Teatralnych II stopnia, prowadzonych przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

 

Fotografia: kaykaybarrie [CC BY 2.0]

Akademia Kadr Kultury - szkolenia w 2018 roku

Już w marcu rusza Akademia Kadr Kultury Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach. Zostań jej absolwentem! Zapraszamy do wzięcia udziału w kompleksowym cyklu szkoleniowym, który przygotuje do pracy w kulturze i wyposaży w narzędzia, kompetencje i wiedzę niezbędną dla każdego działacza kultury.

Aby zdobyć certyfikat ukończenia Akademii Kadr Kultury należy wziąć udział w co najmniej 5 z 15 oferowanych dwudniowych szkoleń -> PROGRAMRegionalny Instytut Kultury w Katowicach jest instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Wyjazdowe warsztaty teatralne

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza do organizacji w wybranym miejscu województwa śląskiego warsztatów teatralnych. 

Warsztaty skierowane są do teatrów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych. Tematy zajęć są zróżnicowane, a formy dostosowane do uczestników.  

Szkolenie dla głównych księgowych: podatek VAT w kulturze - zmiany w 2018 i 2019 roku

 Centrum Edukacji i Animacji Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach zaprasza głównych księgowych instytucji i organizacji kultury do udziału w szkoleniu na temat podatku VAT w kulturze – zmian w 2018 roku i planowanych na rok 2019.

Szkolenie odbędzie się 9 października 2018 r. (wtorek) w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ulica Teatralna 4, Katowice).

Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi zmianami dotyczącymi podatku VAT, płatności podzielonej, JPK oraz kas rejestrujących. Każdy uczestnik otrzyma wiedzę podczas wykładu, uzupełnioną materiałami dydaktycznymi w formie wydruku i elektronicznej; podczas szkolenia będzie możliwość zadania indywidualnych pytań.

PROGRAM pobierz

Wyjazdowe warsztaty recytatorskie

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach może zorganizować w wybranym miejscu województwa śląskiego Warsztaty recytatorskie. 

Warsztaty skierowane są do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, bibliotek, parafii i instytucji kultury. Ich celem jest przygotowanie uczestników do konkursów recytatorskich. 

 

RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download