Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolenie dla dyrektorów: "Prawo pracy i strategie w samorządowych instytucjach kultury"

Zapraszamy do udziału w szkoleniu "Prawo pracy i strategie w samorządowych instytucjach kultury", adresowanym do kadry zarządzającej instytucji kultury. Program szkolenia został przygotowany w oparciu o analizę aktualnych potrzeb dyrektorów i kierowników instytucji kultury, którzy pragną skutecznie zarządzać zespołem i wdrażać myślenie strategiczne w planowaniu działalności jednostek. Szkolenie odbędzie się w dniach 19 i 20 października 2017 w Hotelu Wilga w Ustroniu.Uczestnicy dwudniowego szkolenia będą mieli okazję poznać aktualne zmiany dotyczące prawa pracy a także przeanalizować specyfikę instrumentów i uwarunkowań zarządzania strategicznego w instytucjach kultury. Dodatkową korzyścią wynikającą z uczestnictwa w szkoleniu będzie możliwość wymiany dobrych praktyk i doświadczeń między uczestnikami zajęć.

Program szkolenia
19.10 Inicjatywy Strategiczne w samorządowych instytucjach kultury - prowadzenie: Jacek Gralczyk
11.00 Rejestracja uczestników
12.00 Samorządowa Instytucja kultury jako inicjator koalicji strategicznych dla lokalnej polityki kulturalnej.
- animacja kulturalna i jej potencjał w perspektywie planowania strategicznego (elementy, obszary, relacje kultury z innymi aspektami rozwoju lokalnego)
- rodzaje partnerstw, proces ich tworzenia i najważniejsze zadania inicjatora i moderatora partnerstwa
- lokalne polityki kultury - początek drogi
14.00 Przerwa kawowa
14.30 Zyski płynące z postaw strategicznych wobec Organizatorów.
- planowanie strategiczne: zyski, wyzwania, bariery
- proces planowania strategicznego
- relacje z Organizatorami w procesie planowania strategicznego w instytucji
16.00 Obiad
17.00 Strategia rozwoju a kultura organizacyjna jednostki.
- kultura organizacyjna jej elementy i czynniki kreujące
- struktura instytucji i rola jej składowych w generowaniu kultury organizacyjnej
- miejsce strategii w kulturze organizacyjnej czyli od wizji do pieniędzy

20.10 Prawo pracy w samorządowych instytucjach kultury - prowadzenie: Maciej Różański
9.30 Rola osoby kierującej pracownikami w procesie rozwiązywania umów o pracę.
Aspekty prawne rozwiązywania umowy o pracę.
Urlop na żądanie – zasady udzielania, czy i kiedy można odmówić.
Udział kierownika w procesie rozwiązywania umów o pracę.
10.30 Przerwa kawowa
11.00 Umowa o pracę a umowa cywilno-prawna kwalifikacja umów.
Odpowiedzialność porządkowa pracowników – zasady odpowiedzialności i tryb karania.
Odpowiedzialność za dopuszczenie do pracy pracownika bez odpowiednich kwalifikacji / wymaganych szkoleń.
Zasady odpracowywania wyjść prywatnych wg nowego stanu prawnego.
Dyskusja i konsultacje przypadków.
14.00 Obiad

Biogramy trenerów
Jacek Gralczyk - pedagog, z wewnętrznej potrzeby animator kulturalny i społeczny, ale także urzędnik samorządowy. Aktywny członek i założyciel kilku organizacji pozarządowych, od 14 lat szczególnie mocno związany z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL – członek Rady Programowej i edukator Instytutu Edukacji Zaangażowanej im. Heleny Radlińskiej. Trener, członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Wykładowca akademicki.
Maciej Różański - ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz absolwentem studiów podyplomowych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Ma uprawnienia specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.
Jest trenerem prowadzącym warsztaty i szkolenia zarówno dla pracowników działów personalnych jak i kadry menadżerskiej z zakresu prawa pracy ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień czasu pracy, odpowiedzialności osób kierujących pracownikami, wypowiedzeń umów o pracę, mobbingu oraz dyskryminacji. Opracowuje i bezpośrednio wdraża procedury antymobbingowe w zakładach pracy. Maciej Różański jest wykładowcą tematyki prawa pracy w wielu najbardziej znanych i renomowanych ogólnopolskich ośrodkach szkoleniowych.

Warunki uczestnictwa
Odpłatność za szkolenie od uczestnika wynosi 799.00.- PLN netto + VAT (w przypadku, gdy środki wydatkowane na ww. szkolenie pochodzą co najmniej w 70% ze środków publicznych w rozumieniu ustawy o finansach publicznych stosuje się stawkę „zwolnione z VAT” zgodnie z art. 43 ust.1 pkt. 29c ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r., poz.710).
W cenie szkolenia zapewnia się:
• zakwaterowanie w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym,
• pełne wyżywienie w trakcie szkolenia,
• materiały dydaktyczne w formie wydruku i w wersji elektronicznej,
• serwis kawowy,
• zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

Miejsce szkolenia - Hotel Wilga zlokalizowany jest w Ustroniu. Ośrodek jest malowniczo położony na zboczu Równicy, dzięki czemu z okien podziwiać można piękną panoramę okolicy.

Warunkiem wpisania na listę uczestników jest przesłanie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia (KARTA DO POBRANIA) faksem na numer 32/2517-563 w.112 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia: 18.09.2017 r. Do tego terminu możliwe jest również zgłoszenie ewentualnej rezygnacji z udziału w szkoleniu (bez ponoszenia konsekwencji finansowych).


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download
Wernisaż wystaw...
Image Detail Image Download