Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty teatralne I stopnia dla początkujących instruktorów teatralnych

Zapraszamy na warsztaty teatralne I stopnia dla nauczycieli prowadzących teatry szkolne i początkujących instruktorów teatralnych. Rozpoczęcie cyklu warsztatowego już 21 października 2017 o godz. 9.00.

Cykl składa się z 8 bloków warsztatowych, obejmujących następujące zagadnienia (razem 24 godziny warsztatów – 4 spotkania w soboty). Zajęcia będą się odbywały na scenie w sali widowiskowej oraz na sali baletowej. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów wystawiony przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - Instytucję Szkoleniową wpisaną do Rejestru IS pod numerem 2.24/00247/2016.

1. Scenografia w teatrze: elementy scenografii: oświetlenie, dekoracje, kostiumy, rekwizyty.
Prowadzi: Daniel Szymański – plastyk, scenograf, konstruktor, instruktor. Od ponad dwudziestu lat związany z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie a od lutego 2015 r. kierownik pracowni plastycznej w Teatrze „Ateneum” w Katowicach. Laureat” Teatralnej Kurtynki”(2001r) oraz zdobywca „Anioła Teatralnego 2005-2006” Sztukę lalkarską szlifował pod kierunkiem Granta Masona i Malcolma Knighta ze Scottish Mask & Puppet Centre w Glasgow. Od wielu lat współpracuje z teatrami na terenie całej Polski. Zaprojektował i zrealizował scenografie do wielu spektakli.
Termin: 21 października 2017 r. (4 godziny)

2. Elementy reżyserii, praca nad scenariuszem
Prowadzi: Mieczysław Niedźwiecki – polonista i reżyser, twórca Teatru Młodego Widza w Katowicach, członek Prezydium Zarządu Głównego TKT w Warszawie, wychowawca adeptów sztuki m.in. Ewy Ziętek, Andrzeja Chudziaka, Krzysztofa Globisza. Termin: 21 października 2017 r. (4 godziny) 3. Drama: etiudy teatralne, ruch sceniczny, odgrywanie roli. Prowadzi: Alina Chechelska – Płoskonka – aktorka, ukończyła PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, wykładowca w Studium Teatralnym przy Teatrze Śląskim, podróżnik. Przemierzyła m in. Indie, Sri Lankę, Tajlandię, Kambodżę, Madagaskar, Maroko.
Termin: 28 października 2017 r. (4 godziny)

4. Żywe słowo w spektaklu: dykcja, emisja, ekspresja, metody pracy z tekstem i nad tekstem, świadoma analiza tekstu, odnalezienie właściwej interpretacji, sztuka recytacji.
Prowadzi: Marek Dindorf – aktor – lalkarz, aktor Śląskiego Teatru Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach.
Termin: 28 października 2017 r. (4 godziny)

5. Elementy teatru lalkowego: rodzaje lalek używanych w teatrze i ich konstrukcja, podstawy techniki animacji lalek, zasady obowiązujące w dobrym teatrze lalkowym i najczęściej popełniane błędy, maska i jej animacja.
Prowadzi: Danuta Wyszogrodzka – Dindorf - aktorka – lalkarka związana była w przeszłości ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora „Ateneum” oraz z krakowskim Teatrem Lalki i Maski ”Groteska”. Prowadzi zajęcia teatralne z najmłodszymi przygotowując przedstawienia. Zasiada w jury konkursów recytatorskich i festiwali oraz przeglądów teatralnych. Termin: 18 listopada 2017 r. (4 godziny)

6. Elementy teatru ruchu: warsztat plastyki ciała i jego możliwości, elementy pantomimy, czystość wymowność gestu, twarz i spojrzenie.
Prowadzi: Michał Sabat – instruktor teatralny, mim związany z wrocławskim Teatrem „Forma” Józefa Markockiego, aktor i założyciel Teatru „Imaginarium”
Termin: 18 listopada 2017 r. (4 godziny)

7. Elementy teatru tańca: podstawy choreografii w teatrze, jak unikać błędów i jak uatrakcyjnić spektakl o elementy tańca, tańce wykorzystywane w przedstawieniach.
Prowadzi: Monika Wachowicz – aktorka i tancerka, instruktor teatralny i pedagog, organizatorka imprez teatralnych, wcześniej związana m. in. z katowickim Teatrem Cogitatur, współpracuje także m.in. z duńskim teatrem Cantabile 2,wiceprezes Stowarzyszenia Teatralnego A PART.
Termin: 2 grudnia 2017 r. (4 godziny)

8. Zajęcia podsumowujące warsztaty teatralne
Prowadzi: Mieczysław Niedźwiecki – polonista i reżyser, twórca Teatru Młodego Widza w Katowicach, członek Prezydium Zarządu Głównego TKT w Warszawie, wychowawca adeptów sztuki m.in. Ewy Ziętek, Andrzeja Chudziaka, Krzysztofa Globisza.
Termin: 2 grudnia 2017 r. (4 godziny)

Informacji o warsztatach udziela koordynator szkolenia:
Jacek Kowalski-Krawczyk
+48 32 251 75 63 wew. 780
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorem warsztatów teatralnych jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.
Partner warsztatów: Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach

Rozpoczęcie warsztatów 21 października 2017 r. o godzinie 9.00

Zajęcia będą się odbywały w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47 (sala widowiskowa ze sceną oraz sala baletowa) 4 spotkania (w soboty): 21.10.2017, 28.10.2017, 18.11.2017, 2.12.2017 (od 9.00 do 15.00) podzielone na 8 bloków tematycznych.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów wystawiony przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - Instytucję Szkoleniową wpisaną do Rejestru IS pod numerem 2.24/00247/2016.

Koszt warsztatów od jednej osoby wynosi 350 złotych brutto i obejmuje: udział w warsztatach, materiały dydaktyczne oraz serwis kawowy i kanapki. UWAGA! Fakturę wystawimy dopiero po zakończeniu warsztatów na podstawie karty zgłoszenia.
Termin zgłoszenia na warsztaty upływa w dniu 13 października 2017 r. 

Warunkiem zapisu na zajęcia jest przesłanie karty uczestnika (KARTA DO POBRANIA) faxem (32-251-75-63 wew. 112) lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu karty z podpisem uczestnika.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Fotografia: getoutski [CC BY 2.0]


RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie Budow...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download