Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty teatralne II stopnia - edycja jesienna 2017

Serdecznie zapraszamy na warsztaty teatralne II stopnia dla nauczycieli prowadzących teatry szkolne, instruktorów teatralnych oraz wszystkich zainteresowanych. Rozpoczęcie cyklu warsztatowego już 14 października 2017 r. o godzinie 9.00.

Cykl składa się z 4 bloków warsztatowych, obejmujących następujące zagadnienia (razem 24 godziny warsztatów – 4 spotkania w soboty). Zajęcia będą się odbywały na scenie w sali widowiskowej.
Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów wystawiony przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - Instytucję Szkoleniową wpisaną do Rejestru IS pod numerem 2.24/00247/2016.

Cykl zajęć obejmie następujące tematy:
1. TEATR DRAMATYCZNY I POSTDRAMATYCZNY ORAZ CHOREOGRAFIA.
Zajęcia praktyczne. Etiuda teatralna. Improwizacje ruchowe jako element struktury choreograficznej. Budowanie ruchu scenicznego.
Prowadzą:
Bartłomiej Błaszczyński – aktor Teatru Śląskiego
Tobiasz Sebastian Berg – choreograf, tancerz, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (PWST Kraków)
Termin: 14 października 2017 roku. (6 godzin)
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 7 (sala widowiskowa).

2. TEATR FIZYCZNY I CHARAKTERYZACJA W TEATRZE 
Zajęcia praktyczne. Różne formy fizycznej ekspresji: happening, performance, pantomima, szczudlarstwo, akrobatyka, charakteryzacja i makijaż w teatrze.
Prowadzą:
Michał Sabat – instruktor teatralny, mim związany z wrocławskim Teatrem „Forma” Józefa Markockiego, aktor i założyciel Teatru „Imaginarium”
Żaklina Małolepsza – z wykształcenia wizażysta i stylista. Tancerka ognia i szczudlarka. Ponadto pasjonatka teatru ulicznego i dramatycznego. Od 2005 roku aktywnie uczestniczy i rozwija się we wszelakich dziedzinach teatralno-cyrkowych, zaczynając od pracy z Teatrem Tancerzy Ognia AVATAR poprzez współpracę z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej.
Termin: 28 października 2017 roku. (6 godzin)
Miejsce: Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach (Dział „Zawodzie”) przy ulicy Marcinkowskiego 13 (sala widowiskowa)

3. TEATR I REŻYSERIA 
Zajęcia praktyczne.
Prowadzi:
Robert Talarczyk – Od blisko 20 lat tworzy spektakle o charakterystycznej stylistyce i różnorodnej problematyce. Wśród kilkudziesięciu wyreżyserowanych przez niego przedstawień istotne miejsce zajmują dzieła dotyczące odmieńców i odszczepieńców (Dubbing Street Petra Zelenki – polska prapremiera, Amadeus Petera Shaffera, Ptasiek Williama Whartona – reżyserski debiut, Lot nad kukułczym gniazdem Kena Keseya), spektakle muzyczne z premierowymi tłumaczeniami piosenek wielkich songwriterów (Jaromira Nohavicy, Georgesa Brassensa, Nicka Cave’a i Toma Waitsa) i polskich bardów (Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty czy Renaty Przemyk). Istotnym elementem jego twórczości są spektakle tworzące teatralną mitologię Górnego Śląska. Jako dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej (2005-2013) i później Teatru Śląskiego w Katowicach (od 2013 r.) produkował spektakle, które wywoływały ogólnopolskie burze i były szeroko dyskutowane w całej Polsce. Jest laureatem kilku Złotych Masek, w tym specjalnej za kreatywność i wszechstronność umiejętności adaptacyjnych, aktorskich i reżyserskich oraz licznych nagród w konkursach i na festiwalach teatralnych w całej Polsce, m.in. za reżyserię, adaptację i adaptację telewizyjną Piątej strony świata czy za najlepsze przedstawienie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jako aktor brał udział w filmach Macieja Pieprzycy, Magdaleny Piekorz, Ingmara Villqista i Adama Sikory, Jana Kidawy-Błońskiego i Wojciecha Smarzowskiego.
Prowadzi: Mirosław Neinert – Dyrektor Teatru „Korez” w Katowicach, aktor, reżyser, konferansjer, laureat Nagrody dla Młodych Twórców oraz nagrody Prezydenta Miasta Katowice. Pomysłodawca i dyrektor Letniego Ogrodu Teatralnego oraz Katowickiego Karnawału Komedii. Poza swoim Korezem występuje m.in. w Teatrze TV („Stara kobieta wysiaduje ”Tadeusza Różewicza w reż. Filipa Bajona, „Fryzjer” w reż. Macieja Pieprzycy) oraz filmach (m.in. „Solidarność Solidarność”, „Who killed Stalin” dla BBC i serial „Kryminalni”). Z Anną Dymną czytał w radiu „Wizyty Aniołów”. Dzieci widzów Korezu znają jego głos z polskich wersji kreskówek kiedyś FoxKids, a teraz Jetix.
Termin: 18 listopada 2017 roku. (6 godzin)
Miejsce: Teatr „Korez” w Katowicach, Pl. Sejmu Śląskiego 2 (budynek Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, I piętro)

4. TEATR I BUDOWA LALKI
Zajęcia praktyczne. Budowa lalki, pacynki, marionetki oraz maska.
Prowadzi: Daniel Szymański – plastyk, scenograf, konstruktor, instruktor. Od ponad dwudziestu lat związany z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie a od lutego 2015 r. kierownik pracowni plastycznej w Teatrze „Ateneum” w Katowicach. Laureat” Teatralnej Kurtynki”(2001r) oraz zdobywca „Anioła Teatralnego 2005-2006” Sztukę lalkarską szlifował pod kierunkiem Granta Masona i Malcolma Knighta ze Scottish Mask & Puppet Centre w Glasgow. Od wielu lat współpracuje z teatrami na terenie całej Polski. Zaprojektował i zrealizował scenografie do wielu spektakli.
Termin: 2 grudnia 2017 roku. (6 godzin)
Miejsce: Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach (Dział „Zawodzie”) przy ulicy Marcinkowskiego 13 (sala widowiskowa)

Informacji o warsztatach udziela koordynator szkolenia:
Jacek Kowalski-Krawczyk
+48 32 251 75 63 wew. 780
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator warsztatów teatralnych II stopnia: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Partnerzy warsztatów: Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”(Dział „Zawodzie”) w Katowicach, Mysłowicki Ośrodek Kultury w Katowicach, Teatr „Korez” w Katowicach

Rozpoczęcie warsztatów 14 października 2017 r. o godzinie 9.00
Zajęcia będą się odbywały w sali widowiskowej w następujących miejscach:
- Mysłowicki Ośrodek Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 7
- Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach przy ulicy Marcinkowskiego 13
- Teatr „Korez” w Katowicach przy Pl. Sejmu Śląskiego 2

4 spotkania (w soboty): 14.10.2017 r., 28.10.2017 r., 18.11.2017 r., 2.12.2017 r. (od 9.00 do 15.00) podzielone na 4 bloki tematyczne.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów wystawiony przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach - Instytucję Szkoleniową wpisaną do Rejestru IS pod numerem 2.24/00247/2016.

Koszt warsztatów od jednej osoby wynosi 350 złotych brutto i obejmuje: udział w warsztatach, materiały dydaktyczne oraz serwis kawowy i kanapki. UWAGA! Fakturę wystawimy dopiero po zakończeniu warsztatów na podstawie karty zgłoszenia.
Termin zgłoszenia na warsztaty upływa w dniu 9.10.2017 r.

Warunkiem zapisu na zajęcia jest przesłanie karty uczestnika (KARTA DO POBRANIA) faxem (32-251-75-63 wew. 112) lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu karty z podpisem uczestnika.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Fotografia: kaykaybarrie [CC BY 2.0]RIK Facebook

Rozmiar czcionki

A- A A+

Projekt Śląskie Digitarium Image Decription
loader

Wybrane z naszej galerii

Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Ogólnopolska di...
Image Detail Image Download
Szkolenie emocj...
Image Detail Image Download